Sensei 1.x - en to ro_RO translation catalogue (776 entries)

en: "From" Address
ro_RO: "De la" Adresa

en: "From" Name
ro_RO: "De la" Nume

en: # Learners
ro_RO: # Cursanți

en: %1$d of %2$d lessons completed
ro_RO: %1$d din %2$d lecții finalizate.

en: %1$s - Powered by Sensei
ro_RO: %1$s - Energizat de Sensei.

en: %1$s Archives: %2$s
ro_RO: %1$s Arhive: %2$s

en: %1$s Question(s) from %2$s
ro_RO: %1$s întrebare(întrebări) de la %2$s

en: %1$s deleted.
ro_RO: %1$s şterse.

en: %1$s draft updated. %2$sPreview %3$s%4$s.
ro_RO: %1$s ciornă actualizată. %2$sPrevizualizare %3$s%4$s.

en: %1$s marked as complete.
ro_RO: %1$d marcate ca fiind finalizate.

en: %1$s published. %2$sView %1$s%3$s.
ro_RO: %1$s publicat. %2$sVizualizare %1$s%3$s.

en: %1$s restored to revision from %2$s.
ro_RO: %1$s restaurat la versiunea din %2$s.

en: %1$s saved.
ro_RO: %1$s salvate.

en: %1$s scheduled for: %2$s. %3$sPreview %4$s%5$s.
ro_RO: %1$s programat la: %2$s. %3$sPrevizualizare %4$s%5$s.

en: %1$s submitted. %2$sPreview %1$s%3$s.
ro_RO: %1$s s-a trimis. %2$sPrevizualizare %1$s%3$s.

en: %1$s updated.
ro_RO: %1$s actualizat.

en: %1$s updated. %2$sView %1$s%3$s.
ro_RO: %1$s actualizat. %2$sVizualizare %1$s%3$s.

en: %1$sNo %2$s found%3$s
ro_RO: %1$sNicio %2$s găsită%3$s

en: %1$sThis question does not appear in any quizzes yet.%2$s
ro_RO: %1$sAceastă întrebare nu apare în niciun examen%2$s

en: %s is a required field
ro_RO: %s este un câmp obligatoriu.

en: %s updated
ro_RO: %s actualizat

en: (%d preview lessons)
ro_RO: (%d lecții previzualizate)

en: (Duplicate)
ro_RO: (Duplicat)

en: <strong>Congratulations!</strong> &#8211; Sensei has been installed and set up.
ro_RO: <strong>Felicitări!</strong> &#8211; Sensei a fost instalat și setat.

en: <strong>Sensei has been installed</strong> &#8211; You're ready to start creating courses!
ro_RO: <strong>Sensei a fost instalat</strong> &#8211; Ești pregătit pentru crearea de cursuri!

en: <strong>Welcome to Sensei</strong> &#8211; You're almost ready to create some courses!
ro_RO: <strong>Bine ați venit la Sensei</strong> &#8211; Ești aproape gata pentru a începe crearea unor cursuri!

en: A learner completes a lesson
ro_RO: Un cursant își termină o lecție.

en: A learner completes their course
ro_RO: Un cursant își termină cursul.

en: A learner sends a private message to a teacher
ro_RO: Un student trimite un mesaj privat către un mentor.

en: A learner starts their course
ro_RO: Un cursant își începe cursul.

en: A learner submits a quiz for grading
ro_RO: Un cursant a trimis un examen pentru evaluare

en: Access Permissions
ro_RO: Permisiuni de acces

en: Action
ro_RO: Acțiune

en: Active Courses
ro_RO: Cursuri active

en: Add 'Teacher' role
ro_RO: Adaugă rol de "Mentor"

en: Add Course
ro_RO: Adaugă curs nou

en: Add Editor capabilities
ro_RO: Adaugă capabilități de autor

en: Add Learner to %1$s
ro_RO: Adaugă cursant la %1$s

en: Add New
ro_RO: Adaugă nou

en: Add New %s
ro_RO: Adăugare nou %s

en: Add New Course
ro_RO: Adaugă curs nou

en: Add New Course Category
ro_RO: Adaugă categorie nouă de cursuri

en: Add New Lesson Tag
ro_RO: Adăugare etichetă nouă lecție

en: Add New Module
ro_RO: Adaugă modul nou

en: Add New Question Category
ro_RO: Adăugare categorie nouă întrebări

en: Add New Question Type
ro_RO: Adaugare tip nou întrebare

en: Add New Quiz Type
ro_RO: Adaugă tip nou examen

en: Add Question
ro_RO: Adaugă întrebare

en: Add Question(s)
ro_RO: Adaugă întrebare(întrebări)

en: Add Selected Question(s)
ro_RO: Adaugă întrebarea(întrebările) selectată(selectate)

en: Add a Lesson
ro_RO: Adaugă o Lecție

en: Add a Product
ro_RO: Adaugă Produs

en: Add a new question to this quiz - your question will also be added to the %1$squestion bank%2$s.
ro_RO: Adaugă o întrebare nouă la acest examen - întrebarea ta va fi adăugată și în %1$sdepozitul cu întrebări%2$s.

en: Add administrator capabilities
ro_RO: Adaugă capabilități de administrtor

en: Add an existing question to this quiz from the %1$squestion bank%2$s.
ro_RO: Adaugă o întrebare existentă la acest examen din %1$sdepozitul cu întrebări%2$s.

en: Add any number of questions from a specified category. Edit your question categories %1$shere%2$s.
ro_RO: Adaugă un număr de întrebări dintr-o categorie specificată. Editează categoriile întrebărilor %1$saici%2$s.

en: Add database index to comment statuses
ro_RO: Adaugă indexul bazei de date la comentariile statusurilor

en: Add file
ro_RO: Adaugă fișier

en: Add file to question
ro_RO: Adaugă fișier la întrebare

en: Add new quiz settings
ro_RO: Adaugă setări noi examenului

en: Add notes here...
ro_RO: Adaugă notele aici.

en: Add right answer
ro_RO: Adaugă răspuns corect

en: Add to '%1$s'
ro_RO: Adaugă la '%1$s'

en: Add to Menu
ro_RO: Adaugă in Meniu

en: Add to question
ro_RO: Adaugă la întrebare

en: Add wrong answer
ro_RO: Adaugă răspuns greșit

en: Adds a 'Teacher' role to your WordPress site that will allow users to mange the Grading and Analysis pages.
ro_RO: Adaugă rol de "Mentor" la situl tău WP care va permite utilizatorilor să administreze Paginile Note și Analiză.

en: Adds data to lessons to ensure that they show up on the 'Order Lessons' screen - if this update has been run once before then it will reset all lessons to the default order.
ro_RO: Adaugă date la lecții pentru a te asigura că vor apărea pe ecranul 'Ordinea lecțiilor' - dacă această asigurare a fost rulată în trecut, atunci va reseta toate lecțiile la ordinea implicită.

en: Adds data to quizzes and lessons to ensure that they maintain their 1 to 1 relationship.
ro_RO: Adaugă date la examene și lecții pentru a se asigura menșinerea unui raport 1 la 1.

en: Adds new settings to quizzes that were previously registered as global settings.
ro_RO: Adaugă setări noi la examenele care au fost înregistrate în prealabil ca setări globale.

en: Adds the 'manage_sensei_grades' capability to the Editor role.
ro_RO: Adaugă capabilitatea 'manage_sensei_grades' la rolul editorului.

en: After changing this setting, you may need to %1$sregenerate your thumbnails%2$s.
ro_RO: După schimbarea acestei setări, este posibil să fie necesară %1$sregenerarea imaginilor miniatură%2$s.

en: All
ro_RO: Toate

en: All %s
ro_RO: Toate %sle

en: All Categories
ro_RO: Toate categoriile

en: All Course Categories
ro_RO: Toate categoriile cursului

en: All Lesson Tags
ro_RO: Toate Etichetele lecțiilor

en: All Modules
ro_RO: Toate modulele

en: All Question Categories
ro_RO: Toate categoriile întrebării

en: All Question Types
ro_RO: Toate tipurile de întrebări

en: All Quiz Types
ro_RO: Toate tipurile de examen

en: All Types
ro_RO: Toate tipurile

en: All categories
ro_RO: Toate categoriile

en: All courses by %s
ro_RO: Toate cursurile după %s

en: All types
ro_RO: Toate tipurile

en: Allow Comments for Lessons
ro_RO: Permite comentarii la lecții

en: Allow this lesson to be viewed without purchase/login
ro_RO: Permite vizualizarea acestei lecții fără achiziționare/înregistrare

en: Allow user to retake the quiz
ro_RO: Permite utilizatorului să refacă examenul

en: Analysis
ro_RO: Analiză

en: Answer Feedback
ro_RO: Feedback răspuns

en: Answer:
ro_RO: Răspuns:

en: Are you sure you want to remove the user from this course?
ro_RO: Ești sigur ca vrei să ștergi acest utilizator din acest curs?

en: Are you sure you want to remove the user from this lesson?
ro_RO: Ești sigur ca vrei să ștergi acest utilizator din această lecție?

en: Are you sure you want to remove these questions?
ro_RO: Eşti sigur că vrei să ştergi aceste întrebări?

en: Are you sure you want to remove this question?
ro_RO: Eşti sigur că vrei să ştergi această întrebare?

en: Are you sure you want to remove this user?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi acest utilizator?

en: Are you sure you want to run the '%s' update?
ro_RO: Ești sigur ca vrei să rulezi actualizarea '%s'?

en: Assign role capabilities
ro_RO: Atribuie capabilitățile rolului

en: Assigns Sensei capabilites to the relevant user roles.
ro_RO: Atribuie capabilități Sensei la rolurile utilizatorilor relevanți

en: At any time (by clicking the 'Complete Course' button)
ro_RO: Oricând (prin click pe butonul 'Finalizează curs')

en: At no point should user_id be equal to 0.
ro_RO: Niciodată nu ar trebui user_id să fie 0.

en: Average Courses per Learner
ro_RO: Media cursurilor pe fiecare cursant.

en: Average Grade
ro_RO: Nota medie

en: Average Percentage
ro_RO: Nota medie

en: Back to the course
ro_RO: Înapoi la curs

en: Back to the lesson
ro_RO: Înapoi la lecție

en: Back to the module
ro_RO: Înapoi la modul

en: Back to:
ro_RO: Înapoi la:

en: Background Colour
ro_RO: Culoare Background

en: Base Colour
ro_RO: Culoare de bază

en: Body Background Colour
ro_RO: Culoare Body Background

en: Body Text Colour
ro_RO: Culoare text Body

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Category
ro_RO: Categorie

en: Category Questions
ro_RO: Categorie Întrebări

en: Change file
ro_RO: Modifică fișier

en: Cheatin&#8217; huh?
ro_RO: Se copiază&#8217; așa-i?

en: Clicking each link will open up a new window/tab - do not close that window/tab until you see the message 'Update completed successfully'. Once you see that message you can close the window/tab and start the next upgrade by clicking on the next link in the list.
ro_RO: Apăsând fiecare legătură se va deschide o fereastră/tab nou - nu închide acea fereastră sau acel tab până când nu vezi mesajul 'Actualizare finalizată cu succes'. Odată ce ai văzut acel mesaj poți închide fereastra/tabul și poți începe următorul upgrade prin apăsarea următoarei legături din listă.

en: Complete
ro_RO: Finalizat

en: Complete Lesson
ro_RO: Finalizează Lecția

en: Complete Quiz
ro_RO: Finalizează examen

en: Complete course for learner
ro_RO: Finalizare curs pentru cursant

en: Complete lesson for learner
ro_RO: Finalizează lecție pentru cursant

en: Completed
ro_RO: Finalizată

en: Completed Courses
ro_RO: Cursuri finalizate

en: Component:
ro_RO: Componenta:

en: Congratulations! You have completed this lesson.
ro_RO: Felicitări! Ai terminat această lecție.

en: Congratulations! You have passed this lesson's quiz achieving %s%%
ro_RO: Felicitări! Ai trecut de examenul aceastei lecții cu un scor de %s%%.

en: Congratulations! You have passed this lesson.
ro_RO: Felicitări! Ai trecut de această lecție.

en: Congratulations! You have passed this quiz achieving %s%%
ro_RO: Felicitări! Ai trecut de examenul cu un scor de %s%%.

en: Contact Course Teacher
ro_RO: Contactează mentorul cursului

en: Contact Lesson Teacher
ro_RO: Contactează mentorul lecției

en: Contact Teacher
ro_RO: Contactează mentor

en: Convert all legacy Sensei activity types such as 'sensei_lesson_start' and 'sensei_user_answer' to new status format.
ro_RO: Convertește tipurile de activități moștenite ca 'sensei_lesson_start' și 'sensei_user_answer' la un nou format de status.

en: Convert course statuses
ro_RO: Convertește statusurile cursurilor

en: Convert essay paste questions into multi-line questions
ro_RO: Convertește întrebările lipite la examen în întrebări tip multi-linie.

en: Convert legacy Sensei activity types
ro_RO: Convertește tipul de activitate Sensei moștenit

en: Convert lesson statuses
ro_RO: Convertește statusurile lecțiilor

en: Convert question statuses
ro_RO: Convertește statusurile întrebărilor

en: Convert to new course statuses.
ro_RO: Convertește ca noi statusurile cursurilor

en: Convert to new lesson statuses.
ro_RO: Convertește ca noi statusurile lecțiilor

en: Convert to new question statuses.
ro_RO: Convertește ca noi statusurile întrebărilor

en: Converts all essay paste questions into multi-line questions as the essay paste question type was removed in v1.5.0.
ro_RO: Convertește toate întrebările lipite la examen în întrebări tip multi-linie deoarece tipul întrebărilor lipite s-a scos începând cu versiunea 1.5.0.

en: Correct answer
ro_RO: Răspuns corect

en: Course
ro_RO: Curs

en: Course Archive Image
ro_RO: Arhiva imaginilor cursului

en: Course Archive Page
ro_RO: Pagina arhivei cursurilor

en: Course Categories
ro_RO: Categorii de cursuri

en: Course Category
ro_RO: Categoria cursului

en: Course Category:
ro_RO: Categoria cursului:

en: Course Lesson Images
ro_RO: Imaginile lecției cursului

en: Course Lessons
ro_RO: Lecțiile cursului

en: Course Management
ro_RO: Managementul cursului

en: Course Modules
ro_RO: Modulele cursului

en: Course Notifications
ro_RO: Notificările cursului

en: Course Prerequisite
ro_RO: Curs premergător obligatoriu

en: Course Results:
ro_RO: Rezultatele cursului:

en: Course Title
ro_RO: Titlul Cursului

en: Course Video
ro_RO: Curs video

en: Course assigned to you
ro_RO: Cursuri atribuite ție

en: Course details
ro_RO: Detaliile cursului

en: Course(s)
ro_RO: Curs(uri)

en: Courses
ro_RO: Cursuri

en: Courses %s is taking
ro_RO: Cursuri %s urmate

en: Courses are complete:
ro_RO: Cursurile sunt finalizate:

en: Create a new lesson
ro_RO: Creează o lecâie nouă

en: Custom field deleted.
ro_RO: Câmp particularizat șters.

en: Custom field updated.
ro_RO: Câmp particularizat actualizat.

en: Data Updates
ro_RO: Actualizare date

en: Date Completed
ro_RO: Data de finalizare

en: Date Registered
ro_RO: Data înregistrării

en: Date Started
ro_RO: Data de începere

en: Delete Course
ro_RO: Șterge Curs

en: Delete file
ro_RO: Șterge fișier

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Description for student explaining what needs to be uploaded
ro_RO: Descriere pentru student explicându-i ce trebuie să încarce

en: Disable Private Messages
ro_RO: Dezactivare mesaje private

en: Disable Sensei Javascript
ro_RO: Dezactivează Javascript în Sensei

en: Disable Sensei Styles
ro_RO: Dezactivează stilurile Sensei

en: Disable the private message functions between learners and teachers.
ro_RO: Dezactivează mesajele private între mentori şi cursanți.

en: Display Course Author
ro_RO: Afișează autorul cursului

en: Display Lesson Author
ro_RO: Afișează autorul lecției

en: Display the learner's active and completed courses on their profile.
ro_RO: Afișează cursurile active și finalizate la profilul cursantului.

en: Docs
ro_RO: Documentație

en: Documentation
ro_RO: Documentație

en: Duplicate
ro_RO: Multiplică

en: Duplicate (with lessons)
ro_RO: Multiplică (inclusiv lecțiile)

en: Duplicate this course
ro_RO: Multiplică acest curs

en: Duplicate this course with its lessons
ro_RO: Multiplică acest curs inclusiv lecțiile

en: Duplicate this lesson
ro_RO: Multiplică această lecție

en: Easy
ro_RO: Ușor

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Edit %s
ro_RO: Modifică %s

en: Edit Course Category
ro_RO: Editează categoria cursului

en: Edit Lesson Tag
ro_RO: Editează eticheta lecției

en: Edit Module
ro_RO: Editează modul

en: Edit Question
ro_RO: Editează întrebare

en: Edit Question Category
ro_RO: Editează categorie întrebare

en: Edit Question Type
ro_RO: Editează tip întrebare

en: Edit Quiz Type
ro_RO: Editează tip examen

en: Edit course
ro_RO: Editează curs

en: Edit this lesson
ro_RO: Editează această lecție

en: Email Footer Text
ro_RO: Text Footer email

en: Email Notifications
ro_RO: Notificări email

en: Email address
ro_RO: Adresă de email

en: Emails Sent to All Users
ro_RO: Emailuri trimise către toți utilizatorii.

en: Emails Sent to Learners
ro_RO: Email trimis cursantilor

en: Emails Sent to Teachers
ro_RO: Emailuri trimise mentorilor

en: Enable WooCommerce Courses
ro_RO: Activează Cursurile WooCommerce

en: Enable public learner profiles that will be accessible to everyone. Profile URL format: %s
ro_RO: Activează profilele publice ale cursanților care vor fi accesibile tuturor. Format URL profilȘ %s

en: Enable quiz reset button
ro_RO: Activează butonul de resetare al examenului

en: Enables the quiz reset button.
ro_RO: Activează butonul de resetare al examenului.

en: Enter a URL to an image you want to show in the email's header. Upload your image using the %1$smedia uploader%2$s.
ro_RO: Introdu URL-ul către imaginea pe care vrei să o afișezi în headerul emailului. Încarcă imaginea folosind %1$sîncărcătorul media%2$s.

en: Enter a title for this course here
ro_RO: Introduceți un titlu pentru acest curs

en: Enter a title for this lesson here
ro_RO: Introduceți un titlu pentru acestă lecție

en: Enter your private message.
ro_RO: Introdu mesajul privat

en: Error adding learner.
ro_RO: Eroare la adăugarea cursantului

en: Existing Questions
ro_RO: Întrebări existente

en: Export all rows (CSV)
ro_RO: Salvează în CSV

en: Failed
ro_RO: Eșuată

en: Failed to install/update the translation:
ro_RO: A eșuat Instalarea/Actualizarea traducerii:

en: False
ro_RO: Fals

en: Feature this course
ro_RO: Recomandă acest curs

en: Featured
ro_RO: Recomandat

en: Featured Course
ro_RO: Curs Recomandat

en: Featured Courses
ro_RO: Cursuri recomandate

en: Featured Courses Panel
ro_RO: Panoul cursurilor recomandate

en: File Upload
ro_RO: Încărcare fişier

en: Filter
ro_RO: Filtrează

en: Find learner
ro_RO: Caută cursant

en: Free
ro_RO: Gratuit

en: Free Courses
ro_RO: Cursuri gratuite

en: Free Preview
ro_RO: Previzualizare gratuită

en: Gap Fill
ro_RO: Completează ce lispsește

en: Grade
ro_RO: Notă

en: Grade quiz
ro_RO: Nota examenului fulger

en: Grade quiz automatically
ro_RO: Evaluează examenul automat

en: Grade: %d
ro_RO: Nota: %d

en: Graded
ro_RO: Evaluat

en: Grades quiz and displays answer explanation immediately after completion. Only applicable if quiz is limited to Multiple Choice, True/False and Gap Fill questions. Questions that have a grade of zero are skipped during autograding.
ro_RO: Notează examenul și afișează explicațiile răspunsurilor imediat după completare. Se aplică doar dacă examenul este limitat la întrebări de tipul răspunsuri multiple, Adevărat/fals și spațiu gol.

en: Grading
ro_RO: Evaluând

en: Grading Notes
ro_RO: Evaluând

en: Guide/Teacher Notes for grading the answer
ro_RO: Ghid/Notele mentorului care a evaluat răspunsul

en: Guide/Teacher Notes for grading the upload
ro_RO: Ghid/Notele mentorului care a evaluat fișierul încărcat

en: Hard
ro_RO: Greu

en: Header Image
ro_RO: Imagine Header

en: Hide this notice
ro_RO: Ascunde această notă

en: If your browser doesn't start loading the next page automatically, click this button:
ro_RO: Dacă browserul nu începe încărcarea următoarei pagini automat, apasă acest buton:

en: Image Hard Crop - Archive
ro_RO: Decupare imagine - Arhivă

en: Image Hard Crop - Course Lessons
ro_RO: Decupare imagine - Lecțiile cursului

en: Image Hard Crop - Single
ro_RO: Decupare imagine - Singular

en: Image Height - Archive
ro_RO: Înălțime Imagine - Arhivă

en: Image Height - Course Lessons
ro_RO: Înălțime Imagine - Lecțiile cursului

en: Image Height - Single
ro_RO: Înălțime Imagine - Unic

en: Image Width - Archive
ro_RO: Lățime Imagine - Arhivă

en: Image Width - Course Lessons
ro_RO: Lățime Imagine - Lecțiile cursului

en: Image Width - Single
ro_RO: Lățime Imagine - Unic

en: Important Sensei updates required
ro_RO: Actualizări importante ale Sensei sunt necesare

en: Important Sensei upgrades required!
ro_RO: Actualizări importante ale Sensei sunt necesare!

en: In Progress
ro_RO: În desfășurare

en: In progress
ro_RO: În desfăşurare

en: Incorrect - Right Answer:
ro_RO: Incorect - Răspuns corect:

en: Incorrect login details
ro_RO: Detalii de autentificare incorecte

en: Install
ro_RO: Instalează

en: Install Language Pack
ro_RO: Instalează pachet lincvistic

en: Install Sensei Pages
ro_RO: Instalați paginile Sensei

en: Invalid request
ro_RO: Cerere invalidă.

en: Language
ro_RO: Limbă

en: Language options.
ro_RO: Opțiuni limbă

en: Last Updated
ro_RO: Ultima actualizată

en: Learner
ro_RO: Cursant

en: Learner Management
ro_RO: Administrarea cursantului

en: Learner Profiles
ro_RO: Profile cursanți

en: Learner added successfully!
ro_RO: Cursant adăugat cu succes

en: Learner will also be added to the course '%1$s' if they are not already taking it.
ro_RO: Cursantul va fi de asemenea adăugat la cursul '%1$s' dacă nu îl urmează deja.

en: Learners
ro_RO: Cursanți

en: Learners per page
ro_RO: Cursanți / pagină

en: Learners taking this Course
ro_RO: Cursanți care urmează acest curs

en: Learners taking this Lesson
ro_RO: Cursanți care urmează acest curs

en: Lesson
ro_RO: Lecție

en: Lesson Complexity
ro_RO: Complexitatea lecției

en: Lesson Course
ro_RO: Lecția cursului

en: Lesson Information
ro_RO: Informații lecție

en: Lesson Length in minutes
ro_RO: Lungimea lecției în minute

en: Lesson Reset Successfully.
ro_RO: Resetare lecție cu succes.

en: Lesson Tags
ro_RO: Etichete lecție

en: Lesson tag: %1$s
ro_RO: Etichetă lecție: %1$s

en: Lesson tags: %1$s
ro_RO: Etichete lecție: %1$s

en: Lessons
ro_RO: Lecții

en: Lessons Archive
ro_RO: Arhiva lecțiilor

en: Lessons in this Course
ro_RO: Lecții în acest curs

en: Login
ro_RO: Autentificare

en: Logout
ro_RO: Ieși din Cont

en: Lost your password?
ro_RO: Ți-ai pierdut parola?

en: Manage Grading
ro_RO: Manageriază note

en: Manage Learners
ro_RO: Manageriază cursanți

en: Manage learners
ro_RO: Manageriază cursanți

en: Manage this course's learners %1$shere%2$s.
ro_RO: Administrează cursantii cursului %1$s aici %2$s

en: Manage this lesson's learners %1$shere%2$s.
ro_RO: Administrează cursantii lectiei %1$s aici %2$s

en: Mark as Complete
ro_RO: Marchează ca Finalizată

en: Message
ro_RO: Mesaj

en: Message Information
ro_RO: Informațiile mesajului

en: Message received by:
ro_RO: Mesaj recepționat de:

en: Message sent by:
ro_RO: Mesaj trimis de:

en: Messages
ro_RO: Mesaje

en: Module order
ro_RO: Ordinea modulelor

en: Modules
ro_RO: Module

en: More
ro_RO: Mai mult

en: More Lessons
ro_RO: Mai multe lecții

en: More link text
ro_RO: Text mai mult pentru link

en: Multi Line
ro_RO: Linii multiple

en: Multiple Choice
ro_RO: Răspunsuri multiple

en: Multiple Question
ro_RO: Întrebări multuple

en: Multiple Questions
ro_RO: Întrebări multuple

en: My Active Courses
ro_RO: Cursurile mele active

en: My Completed Courses
ro_RO: Cursurile mele finalizate

en: My Courses
ro_RO: Cursurile mele

en: My Courses Page
ro_RO: Pagina cursurilor mele

en: My Courses Pagination
ro_RO: Paginația cursurilor mele

en: My Messages
ro_RO: Mesajele mele

en: My Profile
ro_RO: Profilul meu

en: N/A
ro_RO: N / A

en: New %s
ro_RO: Nou %s

en: New Course Category Name
ro_RO: Nume categorie nouă de cursuri

en: New Courses
ro_RO: Cursuri noi

en: New Lessons
ro_RO: Lecții noi

en: New Module Name
ro_RO: Nume modul nou

en: New Question
ro_RO: Întrebare nouă

en: New Question Category Name
ro_RO: Nume categorie nouă întrebari

en: New Question Type Name
ro_RO: Nume tip nou întrebare

en: New Quiz Type Name
ro_RO: Nume tip examen nou

en: New Tag Name
ro_RO: Nume nou etichetă

en: New course assigned to you
ro_RO: Curs nou atribuit ție

en: New course created by
ro_RO: Curs nou creat de

en: New course created.
ro_RO: A fost creat un curs nou.

en: Next
ro_RO: Următorul

en: Next Lesson
ro_RO: Următoarea lecție

en: No %s found
ro_RO: %s nu a fost găsit.

en: No %s found in Trash
ro_RO: Nu s-au găsit %s in gunoi

en: No Change
ro_RO: — Nicio schimbare —

en: No Grade
ro_RO: Fără notă

en: No active subscription
ro_RO: Niciun abonament activ

en: No course
ro_RO: Nu a fost găsit niciun curs.

en: No course categories found.
ro_RO: Nu s-au găsit categorii de cursuri.

en: No courses exist yet. Please add some first.
ro_RO: Încă nu există nicuno curs. Mai întâi adaugă câteva.

en: No courses found that match your selection.
ro_RO: Nu s-au găsit cursuri care să se potrivească selecției tale.

en: No courses found.
ro_RO: Nu a fost găsit niciun curs.

en: No items found.
ro_RO: Nu a fost găsit

en: No learners found.
ro_RO: Niciun cursant nu a fost găsit

en: No lessons exist yet for this course.
ro_RO: Nu există lecții în acest curs.

en: No lessons exist yet. Please add some first.
ro_RO: Încă nu există nicio lecție. Mai întâi adaugă câteva.

en: No lessons found that match your selection.
ro_RO: Nu s-au găsit lecții care să corespundă căutării tale.

en: No lessons found.
ro_RO: Nu a fost găsită nici o lecție

en: No modules are available for this lesson yet. %1$sPlease add some to %3$sthe course%4$s.%2$s
ro_RO: Nu există încă niciun modul pentru această lecție. %1$sTe rugăm să adaugi câteva %3$sla curs%4$s.%2$s

en: No modules are available for this lesson yet. %1$sPlease select a course first.%2$s
ro_RO: Nu există încă niciun modul pentru această lecție. %1$sTe rugăm să selectezi un curs mai întâi.%2$s

en: No modules found.
ro_RO: Nu au fost găsite module.

en: No posts found.
ro_RO: Nu s-au găsit postări

en: No products exist yet.
ro_RO: Nu există niciun produs.

en: No results found
ro_RO: Fără rezutat

en: No submissions found.
ro_RO: Nu s-au găsit abonamente.

en: None
ro_RO: Niciunul

en: Not started
ro_RO: Nu a pornit

en: Number of Categories (optional):
ro_RO: Numărul categoriilor (Opțional):

en: Number of Courses (optional):
ro_RO: Număr cursuri (opțional):

en: Number of Lessons (optional):
ro_RO: Numărul de lecții (opțional):

en: Number of questions to show
ro_RO: Numar întrebări afișate

en: Number of questions:
ro_RO: Număr de întrebări:

en: Once all the course lessons have been completed
ro_RO: Atunci când toate lecțiile cursului au fost finalizate

en: Once all the upgrades have been completed you will be able to use your WordPress site again.
ro_RO: Odată ce toate actualizările se vor fi finalizat, vei putea să utilizezi situl WordPress din nou.

en: Once you have saved your lesson you will be able to add questions.
ro_RO: Odată ce ți-ai salvat lecția vei putea adăuga întrebări.

en: Optional settings for WooCommerce functions.
ro_RO: Setări opționale pentru funcțiile WooCommerce.

en: Or %1$s login %2$s to access your purchased courses
ro_RO: Sau %1$s intră %2$s pentru a accesa cursurile achiziționate

en: Or %1$s to access your purchased courses
ro_RO: Sau %1$s pentru a accesa cursurile achiziționate

en: Order Courses
ro_RO: Ordonare cursuri

en: Order Lessons
ro_RO: Ordonare lecții

en: Order Modules
ro_RO: Ordonare module

en: Order modules
ro_RO: Ordonare module

en: Other Learners taking this Course
ro_RO: Alți cursanți care urmează acest curs.

en: Other Lessons
ro_RO: Alte lecții

en: Output a placeholder image when no featured image has been specified for Courses and Lessons.
ro_RO: Reproduce o imagine implicită atunci când nu s-a specificat nicio imagine recomandată pentru cursuri și lecții.

en: Output the Course Author on Course archive and My Courses page.
ro_RO: Redă autorul cursului din arhiva cursului și pagina Cursurile mele.

en: Output the Course Image on the Course Archive Page.
ro_RO: Redă Imaginea cursului din pagina arhivei cursului.

en: Output the Course Image on the Single Course Page.
ro_RO: Redă imaginea cursului din pagina singulară a cursului.

en: Output the Featured Courses Panel on the Course Archive Page.
ro_RO: Redă Panoul cursurilor recomandate din pagina arhivei cursului.

en: Output the Lesson Author on Course single page & Lesson archive page.
ro_RO: Redă autorul lecției din pagina singulară a cursului și pagina arhivei lecțiilor.

en: Output the Lesson Image on the Single Course Page.
ro_RO: Redă imaginea lecției din pagina singulară a cursului.

en: Output the Lesson Image on the Single Lesson Page.
ro_RO: Redă imaginea lecției din pagina singulară a lecției.

en: Override init_fields() in your class.
ro_RO: Treci peste init_fields() din clasa ta.

en: Override init_sections() in your class.
ro_RO: Treci peste init_sections() din clasa ta.

en: Paid
ro_RO: Plătit

en: Paid Courses
ro_RO: Cursuri plătite

en: Parent Course Category
ro_RO: Categorie părinte a cursului

en: Parent Course Category:
ro_RO: Categorie parinte a cursului:

en: Parent Module
ro_RO: Modul părinte

en: Parent Module:
ro_RO: Modul părinte:

en: Parent Question Category
ro_RO: Categorie întrebare părinte

en: Parent Question Category:
ro_RO: Categorie întrebare părinte:

en: Parent Question Type
ro_RO: Tip întrebare părinte

en: Parent Question Type:
ro_RO: Tip întrebare părinte:

en: Parent Quiz Type
ro_RO: Tip examen părinte

en: Parent Quiz Type:
ro_RO: Tip examen părinte:

en: Parent Tag
ro_RO: Etichetă părinte

en: Parent Tag:
ro_RO: Etichetă părinte:

en: Part of: %s
ro_RO: Parte a: %s

en: Pass Percentage
ro_RO: Procent promovare

en: Pass required
ro_RO: Examen promovat necesar

en: Pass required to complete lesson
ro_RO: Promovare necesară pentru finalizarea lecției

en: Passed
ro_RO: Trecut

en: Password
ro_RO: Parolă

en: Paste the embed code for your video (e.g. YouTube, Vimeo etc.) in the box above.
ro_RO: Inserează codul pentru clipul video (ex. YouTube, Vimeo, etc.) în câmpul de mai sus.

en: Percent Complete
ro_RO: Procent finalizare

en: Please add some first
ro_RO: Te rugăm selectează câteva produse.

en: Please add some.
ro_RO: Te rugăm selectează câteva produse.

en: Please complete the previous %1$s before taking this Quiz.
ro_RO: Te rugăm să finalizezi anteriorul %1$s înainte de a da acest examen.

en: Please complete the previous %1$s before taking this course.
ro_RO: Te rugăm să finalizezi anteriorul %1$s înainte de a urma acest curs.

en: Please enter your username and password
ro_RO: Te rugăm să introduci numele de utilizator și parola

en: Please log in to view your messages.
ro_RO: Te rugăm să te înregistrezi pentru vizualizarea mesajelor tale.

en: Please login to view your messages.
ro_RO: Trebuie să intri pentru a-ți vedea mesajele.

en: Please purchase the %1$s before starting the lesson.
ro_RO: Te rugăm să achiziționezi %1$sul înainte să începi lecția.

en: Please purchase the %1$s before starting this Lesson.
ro_RO: Te rugăm să achiziționezi %1$sul înainte să începi această lecție.

en: Please purchase the %1$s before starting this Quiz.
ro_RO: Te rugăm să achiziționezi %1$s înainte de a începe acest examen.

en: Please purchase the %1$s before taking this quiz.
ro_RO: Te rugăm să achiziționezi %1$s înainte să începi examenul.

en: Please save your lesson in order to add questions to your quiz.
ro_RO: Te rugăm să îți salvezi lecția pentru a putea adăuga întrebări la examenul tău.

en: Please sign up for %1$sthe course%2$s before taking this quiz
ro_RO: Trebuie să te înscrii pentru cursul %1$sthe înainte să susții acest examen.

en: Please sign up for the %1$s before starting the lesson.
ro_RO: Te rugăm să te înregistrezi la %1$s înainte să începi lecția.

en: Please sign up for the %1$s before starting this Quiz.
ro_RO: Te rugăm să te înregistrezi la %1$s înainte să începi examenul.

en: Please sign up for the %1$s before taking this Quiz.
ro_RO: Te rugăm să te înregistrezi la %1$s înainte să dai examenul.

en: Please sign up for the %1$s before taking this quiz.
ro_RO: Te rugăm să te înregistrezi la %1$s înainte să începi examenul.

en: Please supply a %1$s ID.
ro_RO: Te rog să furnizezi un %1$s ID.

en: Please supply a course ID for the shortcode: %s
ro_RO: Te rugăm să furnizezi un ID de curs pentru scurtătura de cod: %s

en: Please supply a lesson ID for this shortcode.
ro_RO: Te rugăm să furnizezi un ID de lecție pentru această scurtătura de cod.

en: Please use '%s' instead.
ro_RO: Te rugăm sa utilizezi '%s'

en: Prevent the frontend javascript from loading. This affects the progress bars and the My Courses tabs.
ro_RO: Împiedică încarcarea Javascript în frontend. Aceasta afectează barele de progres și taburile Cursurile mele

en: Prevent the frontend stylesheets from loading. This will remove the default styles for all Sensei elements.
ro_RO: Previne stilurile cascadă ale frontend-ului să fie încărcate. Aceasta va elimina stilurile implicite ale tuturor elementelor Sensei.

en: Preview this course
ro_RO: Previzualizează acest curs

en: Preview:
ro_RO: Previzualizează:

en: Previous
ro_RO: Anterior

en: Processing Updates...
ro_RO: Se procesează actualizările...

en: Public learner profiles
ro_RO: Profilele publice ale cursanților.

[ctx: Purchase thank you note on Checkout page. The course link(s) will be show]
en: You have purchased the following course: | You have purchased the following courses:
ro_RO[0]: Ai achiziționat următorul curs:
ro_RO[1]: Ai achiziționat câteva cursuri:
ro_RO[2]: Ai achiziționat alte cursuri:

en: Purchase this Course
ro_RO: Achiziționează acest curs

en: Question
ro_RO: Întrebare

en: Question %d:
ro_RO: Întrebarea %d:

en: Question Category:
ro_RO: Categorie Întrebare:

en: Question Description (optional):
ro_RO: Descriere întrebare (Opțional):

en: Question Grade:
ro_RO: Notă Intrebare:

en: Question Type:
ro_RO: Tip Întrebare:

en: Question Types
ro_RO: Tipuri de întrebări

en: Question grade:
ro_RO: Notă Intrebare:

en: Question media:
ro_RO: Fișier întrebare:

en: Question:
ro_RO: Întrebare:

en: Questions
ro_RO: Întrebări

en: Quiz
ro_RO: Examen

en: Quiz Graded Successfully!
ro_RO: Examen fulger evaluat cu succes!

en: Quiz Questions
ro_RO: Întrebări examen fulger

en: Quiz Reset Successfully.
ro_RO: Examen resetat cu succes.

en: Quiz Saved Successfully.
ro_RO: Examen salvat cu succes.

en: Quiz Settings
ro_RO: Setări examen fulger

en: Quiz Types
ro_RO: Tipuri examen

en: Quiz passmark percentage
ro_RO: Procentaj de promovare a examenului

en: Quizzes
ro_RO: Examene

en: Randomise answer order
ro_RO: Amestecă ordinea răspunsurilor

en: Randomise question order
ro_RO: Amestecă ordinea întrebărilor

en: Re-run Update
ro_RO: Rulează actualizare din nou

en: Re: %1$s
ro_RO: Răspuns: %1$s

en: Recommended Answer
ro_RO: Răspuns recomandat

en: Register
ro_RO: Înregistrează-te

en: Remember me
ro_RO: Ține-mă minte

en: Remove
ro_RO: Şterge

en: Remove Question
ro_RO: Șterge întrebare

en: Remove Question(s)
ro_RO: Şterge întrebare(i)

en: Remove Sensei activity for deleted users
ro_RO: Revocă utilizarea Sensei pentru utilizatorii șterși

en: Remove from %1$s
ro_RO: Scoate din %1$s

en: Removes all course, lesson &amp; quiz activity for users that have already been deleted from the database. This will fix incorrect learner counts in the Analysis section.
ro_RO: Șterge toate activișățile cursurilor, lecțiilor &amp; examenelor pentru utlizatorii care au fost eliminați din baza de date. Aceasta va repara numărătoarea cursanților din secțiunea Analiză.

en: Reset Lesson
ro_RO: Resetează Lecția

en: Reset Quiz
ro_RO: resetează examen

en: Reset filter
ro_RO: Resetează filtre.

en: Restricted Access
ro_RO: Acces restricționat

en: Restructure question meta data
ro_RO: Restructurarea datelor meta ale întrebării

en: Restructure quiz lesson relationship
ro_RO: Restructurarea relațiilor dintre lecții și examene

en: Restructures the question meta data as it relates to quizzes - this accounts for changes in the data structure in v1.6+.
ro_RO: Restructurează datele meta ale întrebării în relația cu examenele - aceasta contează pentru schimbările din structura datelor începând cu versiunea 1.6.+.

en: Review grade
ro_RO: Corectare notă

en: Right:
ro_RO: Corect:

en: Run Update
ro_RO: Rulează actualizare

en: Save Course
ro_RO: Salvează curs

en: Save Quiz
ro_RO: Salvează examen

en: Save course order
ro_RO: Salvează ordonarea cursurilor

en: Save lesson order
ro_RO: Salvează ordonarea lecțiilor

en: Save module order
ro_RO: Salvează ordinea modulelor

en: Search
ro_RO: Caută

en: Search %s
ro_RO: Caută %s

en: Search Course Categories
ro_RO: Caută prin Categoriile Cursurilor

en: Search Courses
ro_RO: Caută prin Cursuri

en: Search Learners
ro_RO: Caută cursanți

en: Search Lesson Tags
ro_RO: Caută prin Etichetele lecțiilor

en: Search Lessons
ro_RO: Caută prin Lecții

en: Search Modules
ro_RO: Caută module

en: Search Question Categories
ro_RO: Caută categoriile întrebării

en: Search Question Types
ro_RO: Caută tipuri de întrebări

en: Search Quiz Types
ro_RO: Selectează tipurile examenului

en: Search Users
ro_RO: Caută utilizatori

en: Search for a user by typing their name or username.
ro_RO: Caută un utilizator prin introducerea numelui sau a numelui de utilizator.

en: Search for and select the courses that this module will belong to.
ro_RO: Caută și selectează cursurile cărora le aparține acest modul.

en: Search for courses
ro_RO: Caută cursuri

en: Search for courses...
ro_RO: Caută cursuri...

en: Seems you don't have permission to do this!
ro_RO: Se pare că nu aveți permisiunea de a face acest lucru!

en: Select
ro_RO: Selectează

en: Select Category:
ro_RO: Selectează categorie:

en: Select Learner
ro_RO: Selectați cursant

en: Select a Page:
ro_RO: Selectează o pagină:

en: Select a Question Category
ro_RO: Selectează o categorie de întrebări

en: Select a course
ro_RO: Selectează un curs

en: Select a lesson
ro_RO: Selectează o lecție

en: Select the notifications that will be sent to all users.
ro_RO: Selectează notificările care vor fi trimise tuturor utilizatorilor.

en: Select the notifications that will be sent to learners.
ro_RO: Selectează notificările care vor fi trimise cursanților.

en: Select the notifications that will be sent to teachers.
ro_RO: Selectează notificările care vor fi trimise tuturor mentorilor.

en: Selected from '%1$s'
ro_RO: Selectat din '%1$s'

en: Send Message
ro_RO: Trimite mesaj

en: Send Private Message
ro_RO: Trimite mesaj privat

en: Sensei - Category Courses
ro_RO: Sensei - Categorie cursuri

en: Sensei - Course Categories
ro_RO: Sensei - Categorii curs

en: Sensei - Course Component
ro_RO: Sensei - Componența cursului

en: Sensei - Lesson Component
ro_RO: Sensei - Componența lecției

en: Sensei Settings
ro_RO: Mergi la Setările Sensei

en: Sensei Updates
ro_RO: Actualizări Sensei

en: Sensei activity type %s is no longer used.
ro_RO: Activitatea de tip Sensei %s nu mai este folosită.

en: Sent by %1$s on %2$s.
ro_RO: Trimis de %1$s în %2$s.

en: Set all quizzes to have a random question order
ro_RO: Setează toate examenele ca întrebările să aibă ordine aleatoare

en: Set all quizzes to show all questions
ro_RO: Setează toate examenele să afișeze toate întrebările

en: Set default order of lessons
ro_RO: Setează ordinea implicită a lecțiilor

en: Set default question type
ro_RO: Setează tip implicit întrebare

en: Set default quiz grade type
ro_RO: Setează tipul implicit pentru evaluarea examenelor

en: Sets all question grade points to the default value of '1'.
ro_RO: Setează toate notele la valoare implicita de '1' punct.

en: Sets all questions to the default 'multiple choice' type.
ro_RO: Setează tipul tuturor întrebărilor ca implicit  'răspunsuri multiple'

en: Sets all quizzes to show all questions - this can be changed per quiz.
ro_RO: Setează toate examenele să afișeze toate întrebările - aceasta opțiune poate fi schimbată pentru fiecare examen.

en: Sets all quizzes to the default 'auto' grade type.
ro_RO: Setează tipul implicit 'automat' pentru evaluarea examenelor

en: Sets the order all of questions in all quizzes to a random order, which can be switched off per quiz.
ro_RO: Setează ordinea tuturor întrebărilor din toate examenele ca fiind aleatoare, opțiune care poate fi închisă pe fiecare examen.

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Settings for email notifications sent from your site.
ro_RO: Setările pentru notuficări email trimise de pe situl tău.

en: Settings for public Learner Profiles.
ro_RO: Setări pentru profilele publice ale cursanților.

en: Settings that apply to all Courses.
ro_RO: Setări care se aplică tuturor cursurilor.

en: Settings that apply to all Lessons.
ro_RO: Setări care se aplică tuturor lecțiilor.

en: Settings that apply to the entire plugin.
ro_RO: Setări aplicate întregului plugin.

en: Show a random selection of questions from this quiz each time a student views it.
ro_RO: Afișează o selecție aleatoare din acest examen de fiecare dată când un student îl vizualizează.

en: Show all courses
ro_RO: Afișează toate cursurile

en: Show all teachers
ro_RO: Arată toți mentorii

en: Show hierarchy
ro_RO: Afișează ierarhie

en: Show learner's courses
ro_RO: Afișează cursurile cursanților

en: Show post counts
ro_RO: Afișează numărul de postări

en: Sign Up
ro_RO: Înscriere

en: Single Course Image
ro_RO: Imagine pentru Curs unic

en: Single Lesson Images
ro_RO: Imagini lecție singulară

en: Single Line
ro_RO: Linie singulară

en: Skip setup
ro_RO: Săriți peste configurare

en: Sorry but there is no translation available for your language =/
ro_RO: Ne pare rau dar nu există nici o traducere disponibilă pentru limba dvs.  =/

en: Sorry, you do not have an access to this content without an active subscription.
ro_RO: Ne pare rău. Nu ai acces la acest conținut fără un abonament activ.

en: Sort by newest first
ro_RO: Sortează după cel mai recent

en: Sort by title A-Z
ro_RO: Sortează după titlu A-Z

en: Start a Course!
ro_RO: Începe un curs

en: Start taking this Course
ro_RO: Începe acum acest curs

en: Submitted file: %1$s
ro_RO: Fişier încărcat %1$s

en: Teacher
ro_RO: Mentor

en: Text after the Gap:
ro_RO: Introdu textul de după câmpul de completat:

en: Text before the Gap:
ro_RO: Introdu textul dinaintea câmpului de completat:

en: The Course
ro_RO: Cursul

en: The Gap:
ro_RO: De completat:

en: The address from which all emails will be sent.
ro_RO: Adreasa de la care vor fi trimise toate emailurile.

en: The background colour for Sensei email templates. Default %1$s#f5f5f5%2$s.
ro_RO: Culoarea fundalului șabloanelor emailurilor Sensei. Implicit %1$s#f5f5f5%2$s.

en: The base colour for Sensei email templates. Default %1$s#557da1%2$s.
ro_RO: Culoarea de baza a șabloanelor emailurilor Sensei. Implicit %1$s#557da1%2$s.

en: The course order has been saved.
ro_RO: Vă mulțumim! Ordinea cursurilor a fost salvată.

en: The height in pixels of the featured image for the Course Archive page.
ro_RO: Înălțimea în pixeli a imaginii recomandate pentru pagina arhivei cursurilor.

en: The height in pixels of the featured image for the Course single post page.
ro_RO: Înălțimea în pixeli a imaginii recomandate pentru lecțiile din pagina unica a cursului.

en: The height in pixels of the featured image for the Lessons on the Course Single page.
ro_RO: Înălțimea în pixeli a imaginii recomandate pentru lecțiile din pagina unica a cursului.

en: The height in pixels of the featured image for the Lessons single post page.
ro_RO: Înălțimea în pixeli a imaginii recomandate pentru lecțiile din pagina unica a postării.

en: The latest version of Sensei requires some important database upgrades. In order to run these upgrades you will need to follow the step by step guide below. Your site will not function correctly unless you run these critical updates.
ro_RO: Ultima versiune a Sensei necesită actualizări importante ale bazei de date. Pentru a rula aceste actualizări va trebui să parcurgi ghidul de mai jos pas cu pas. Situl tău nu va funcționa corect decăt dacă vei rula aceste actualizări critice.

en: The lesson order has been saved.
ro_RO: Vă mulțumim! Ordinea lecțiilor a fost salvată.

en: The main body background colour for Sensei email templates. Default %1$s#fdfdfd%2$s.
ro_RO: Culoarea fundalului corpului principal al emailurilor Sensei. Implicit %1$s#fdfdfd%2$s.

en: The main body text colour for Sensei email templates. Default %1$s#505050%2$s.
ro_RO: Culoarea textului corpului principal al șabloanelor emailurilor Sensei. Implicit %1$s#505050%2$s.

en: The module order has been saved for this course.
ro_RO: Ordinea modulelor pentru acest curs a fost salvată.

en: The name from which all emails will be sent.
ro_RO: Numele de la care vor fi trimise toate emailurile.

en: The nonce supplied in order to run this update function is invalid
ro_RO: Situația de față livrată pentru a realiza această actualizare este invalidă

en: The number of courses to output for the my courses page.
ro_RO: Numarul de cursuri de redat pentru pagina cursurilor mele.

en: The page to use to display courses. If you leave this blank the default custom post type archive will apply.
ro_RO: Pagina utilizată pentru afișarea cursurilor. Dacă lași această pagină goală se va aplica tipul modificat al postărilor arhivate.

en: The page to use to display the courses that a user is currently taking as well as the courses a user has complete.
ro_RO: Pagina de utilizat pentru afișarea cursurilor pe care un cursant le urmează cât și a cursurilor pe care un cursant le-a finalizat.

en: The pass mark is %1$s
ro_RO: Nota de trecere este %1$s

en: The passmark must be achieved before the lesson is complete.
ro_RO: Trebuie atinsă nota de trecere pentru ca această lecție să fie finalizată.

en: The text that will be displayed on the Course Archive for the more courses link.
ro_RO: Textul care va fi afișat în arhiva cursurilor pentru legături către mai multe cursuri.

en: The text to appear in the footer of Sensei emails.
ro_RO: Textul care apare in footer-ul emailurilor trimise de Sensei.

en: The user requested does not exist.
ro_RO: Utilizatorul solicitat nu există.

en: The username of the learner who sent this message.
ro_RO: Numele de utilizator al cursantului care a trimis acest mesaj.

en: The username of the teacher who received this message.
ro_RO: Numele de utilizator al mentorului care a primit acest mesaj.

en: The width in pixels of the featured image for the Course Archive page.
ro_RO: Lățimea în pixeli a imaginii recomandate pentru pagina arhivei cursurilor.

en: The width in pixels of the featured image for the Course single post page.
ro_RO: Lățimea în pixeli a imaginii recomandate pentru pagina unica a cursului.

en: The width in pixels of the featured image for the Lessons on the Course Single page.
ro_RO: Lățimea în pixeli a imaginii recomandate pentru lecțiile din pagina unica a cursului.

en: The width in pixels of the featured image for the Lessons single post page.
ro_RO: Lățimea în pixeli a imaginii recomandate pentru pagina unica a lecțiilor.

en: Their quiz is graded (auto and manual grading)
ro_RO: Examenul lor este evaluat (automat și manual)

en: There are no Questions for this Quiz yet. Please add some below.
ro_RO: Nu există încă întrebări pentru acest examen. Adaugă câteva mai jos.

en: There are no courses for this teacher.
ro_RO: Nu există cursuri ale acestui mentor.

en: There are no lessons in this course.
ro_RO: Nu există lecții în acest curs.

en: There are no questions for this Quiz yet. Check back soon.
ro_RO: Nu există încă întrebări pentru acest examen. Verifică mai târziu.

en: There are no questions matching your search.
ro_RO: Nu există întrebări care să corespundă căutării tale.

en: There is no quiz for this lesson yet - please add one in the 'Quiz Questions' box.
ro_RO: Nu există încă niciun examen pentru această lecție - te rugăm să adaugi unul în câmpul 'Întrebări examen'

en: There is no translation available for your language!
ro_RO: Nu există traducere disponibilă pentru limba dumneavoastră!

en: These are updates that have been made available as new Sensei versions have been released. Updates of type %1$sAuto%2$s will run as you update Sensei to the relevant version - other updates need to be run manually and you can do that here.
ro_RO: Aceste actualizări care au fost disponibile ca noi versiuni de Sensei, au fost lansate. Actualizări de tipul %1$sAuto%2$s vor rula când vei actualiza Sensei la versiuni relevante - pentru alte actualizări va fi necesară rularea manuală și poți face asta aici.

en: They complete a course
ro_RO: Ei au terminat un curs

en: They receive a reply to their private message
ro_RO: Au primit un răspuns la mesajul lor privat

en: This course is already in your cart, please proceed to %1$s, to gain access.
ro_RO: Acest curs este deja în coș, te rugăm să mergi la %1$s pentru acces.

en: This feedback will be automatically displayed to the student once they have completed the quiz.
ro_RO: Feedback-ul va fi afișat automat către studenți după ce vor fi finalizat examenul.

en: This indexes the comment statuses in the database, which will speed up all Sensei activity queries.
ro_RO: Acești indecși ai statusurilor comentariului din baza de date, care vor accelera toată activitatea interogărilor Sensei.

en: This is a preview lesson. Please purchase the %1$s to access all lessons.
ro_RO: Aceasta este o lecție avanpremieră. Te rugăm să achiziționezi %1$s pentru a avea acces la toate lecțiile.

en: This is a preview lesson. Please sign up for the %1$s to access all lessons.
ro_RO: Aceasta este o lecție avanpremieră. Te rugăm să te înregistrezi la %1$s pentru a avea acces la toate lecțiile.

en: This learner has no active courses.
ro_RO: Cursantul nu are cursuri active.

en: This learner has not completed any courses yet.
ro_RO: Cursantul nu a finalizat niciun curs încă.

en: This quiz is not able to be automatically graded.
ro_RO: Acest examen nu poate fi evaluat automat.

en: This widget will output a list of Course Categories.
ro_RO: Această piesă va reda o listă a categoriilor de cursuri.

en: This widget will output a list of Courses - New, Featured, Free, Paid, Active, Completed.
ro_RO: Această piesă va reda o listă a cursurilor - Noi, Recomandate, Gratuite, Plătite, Active, Finalizate.

en: This widget will output a list of Courses for a specific category.
ro_RO: Această piesă va reda o listă a cursurilor dintr-o categorie specificată.

en: This widget will output a list of the latest Lessons.
ro_RO: Această piesă va reda o listă a ultimelor lecții.

en: This will allow learners to post comments on the single Lesson page, only learner who have access to the Lesson will be allowed to comment.
ro_RO: Aceasta va permite cursanților să posteze comentarii pe pagina lecției singulare, doar cursanții care au acces la lecție având acces la a comenta.

en: This will determine when courses are marked as complete.
ro_RO: Asta va determina când cursurile sunt marcate ca fiind finalizate.

en: This will duplicate the course lessons along with all of their quizzes and questions. Are you sure you want to do this?
ro_RO: Aceasta va multiplica lecțiile cursului împreună cu toate examenele și întrebările acestora. Ești sigur ca vrei să faci asta?

en: This will duplicate the lesson quiz and all of its questions. Are you sure you want to do this?
ro_RO: Aceasta va multiplica examenul lecției și toate întrebările sale. Ești sigur ca vrei să faci asta?

en: Title (optional):
ro_RO: Titlu (opțional):

en: To run the upgrades click on each of the links below in the order that they appear.
ro_RO: Pentru a rula actualizările, apasă pe fiecare dintre linkurile de mai jos în ordinea în care apar.

en: Total Completed Courses
ro_RO: Total cursuri finalizate

en: Total Courses
ro_RO: Total cursuri

en: Total Grade
ro_RO: Total notă

en: Total Learners
ro_RO: Total cursanți

en: Total Lessons
ro_RO: Total lecții

en: Translations installed/updated successfully!
ro_RO: Instalarea/Actualizarea traducerii s-a realizat cu succes!

en: True
ro_RO: Adevărat

en: True/False
ro_RO: Adevărat/Fals

en: Tweet
ro_RO: Postați pe Twitter

en: Type
ro_RO: Tip

en: Ungraded
ro_RO: Ne-notat

en: Unused
ro_RO: Neutilizate

en: Update
ro_RO: Actualizează

en: Update Course Category
ro_RO: Actualizează Categorie curs

en: Update Gap Fill questions
ro_RO: Actualizaeză testele tip completează loc liber

en: Update Lesson Tag
ro_RO: Actualizare etichetă lecție

en: Update Module
ro_RO: Actualizează modul

en: Update Question
ro_RO: Actualizare Întrebare

en: Update Question Category
ro_RO: Actualizare categorie întrebări

en: Update Question Type
ro_RO: Actualizare tip întrebare

en: Update Quiz Type
ro_RO: Actualizeză tip examen

en: Update comment counts
ro_RO: Actualizează contorul comentariilor

en: Update comment counts on Courses and Lessons due to status changes.
ro_RO: Actualizează numărătoarea cursurilor și lecțiilor datorită schimbării statusului.

en: Update completed successfully!
ro_RO: Actualizare finalizată cu succes!

en: Update existing lesson statuses.
ro_RO: Actualizează statusurile lecțiilor existente

en: Update lesson statuses
ro_RO: Actualizează statusurile lecțiilor

en: Update question answer data
ro_RO: Actualizare date răspuns la întrebare

en: Update question grade points
ro_RO: Actualizează punctele de notare a întrebării

en: Updated
ro_RO: Actualizat

en: Updates
ro_RO: Actualizări

en: Updates questions to use the new question types structure.
ro_RO: Actualizează întrebări pentru a utiliza noul tip de structură a întrebării.

en: Updates the format of gap fill questions to allow auto grading and greater flexibility in matching.
ro_RO: Actualizează formatul întrebărilor de tip spațiu gol pentru a permite notarea automată și o mai mare flexibilitate în potrivire.

en: Uploading a new file will replace your existing one:
ro_RO: Încărcarea unui nou fișier va înlocui fișierul existent:

en: Use WooCommerce to sell Courses by linking a Product to a Course.
ro_RO: Utilizează WooCommerce pentru a vinde cursuri prin legarea unui curs la un produs

en: Use placeholder images
ro_RO: Utilizaeză imagine Implicită

en: Use this action to install or re-install translation for your language if available.
ro_RO: Utilizează această acțiune pentru a instala sau reinstala traducerea în limba ta dacă este disponibilă.

en: Used
ro_RO: Utilizate

en: Username
ro_RO: Nume Utilizator

en: Username or Email
ro_RO: Nume de utilizator sau email

en: Users must be logged in to view Course and Lesson content.
ro_RO: Utilizatorii trebuie să fie autentificați pentru a vedea conținutul cursului și lecției.

en: Variation #
ro_RO: Variații #

en: Video Embed Code
ro_RO: Cod de inserare video

en: View %s
ro_RO: Vizualizează %s

en: View & reply to private messages sent to your course & lesson teachers.
ro_RO: Vizualizează și răspunde mesajelor private trimise mentorilor lecțiilor și cursurilor tale.

en: View course
ro_RO: Vizualizare curs.

en: View course: %1$s
ro_RO: Vizualizare Curs: %1$s

en: View results
ro_RO: Vizualizează rezultate

en: View the Lesson Quiz
ro_RO: Vizualizarea examenului lecției

en: View the lesson quiz
ro_RO: Vizualizați lecția examenului

en: Want to know what these upgrades are all about? %1$sFind out more here%2$s.
ro_RO: Vrei să știi mai multe despre aceste actualizări? %1$sAflă mai multe aici%2$s.

en: WooCommerce Product
ro_RO: Produs WooCommerce

en: Wrong:
ro_RO: Greșit:

en: You %1$s the lesson
ro_RO: Tu %1$s lecția

en: You are not allowed to view this message.
ro_RO: Nu ai permisiunea să vezi acest mesaj.

en: You can access %d of this course's lessons for free
ro_RO: Poți accesa %d lecții din acest curs în mod gratuit

en: You can edit the assigned course here:
ro_RO: Poți edita cursul atribuit aici:

en: You can grade this quiz %1$shere%2$s.
ro_RO: Poți să notezi acest examen %1$saici%2$s.

en: You can reply to this message %1$shere%2$s.
ro_RO: Poți să răspunzi la acest mesaj%1$saici%2$s.

en: You can review and publish the new course here:
ro_RO: Poți să revizuiești și să publici noul curs aici:

en: You can review your grade and your answers %1$shere%2$s.
ro_RO: Poți să revizuiești nota și răspunsurile tale %1$saici%2$s.

en: You can view the message and reply %1$shere%2$s.
ro_RO: Poți să vezi mesajul și să răspunzi %1$saici%2$s.

en: You do not have any messages.
ro_RO: Nu ai niciun mesaj.

en: You have already added this Course to your cart. Please %1$s to access the course.
ro_RO: Ai adăugat deja acest curs în coș. Te rugăm %1$s pentru accesarea cursului.

en: You have completed a course
ro_RO: Ai terminat un curs

en: You have completed a quiz
ro_RO: Ai terminat un examen

en: You have completed and %1$s the course
ro_RO: Ai finalizat și %1$s cursul

en: You have completed this lesson's quiz and it will be graded soon. %1$sView the lesson quiz%2$s
ro_RO: Ai dat examenul acestei lecții și acesta va fi evaluat în curând. %1$sVizualizează examenul lecției%2$s

en: You have completed this quiz and it will be graded soon. You require %1$s%% to pass.
ro_RO: Ai terminat acest examen și vei fi evaluat în curând. Ai nevoie de %1$s%% pentru promovare.

en: You have no active courses.
ro_RO: Nu ai niciun curs activ.

en: You have no completed courses.
ro_RO: Nu ai niciun curs finalizat.

en: You have no courses.
ro_RO: Nu ai niciun curs.

en: You have no featured courses.
ro_RO: Nu ai cursuri recomandate.

en: You have not completed any courses yet.
ro_RO: Nu ai niciun curs finalizat încă.

en: You have not started this course yet.
ro_RO: Încă nu ai început acest curs.

en: You have not taken this lesson's quiz yet
ro_RO: Încă nu ai completat examenul acestei lecții

en: You have passed this course with a grade of %1$d%%.
ro_RO: Ai luat examenul acestui curs cu o nota %1$d%%.

en: You have received a reply to your private message
ro_RO: Ai primit un răspuns la mesajul tău privat

en: You have selected more questions than this category contains - please reduce the number of questions that you are adding.
ro_RO: Ai selectat mai multe întrebări decăt conține categoria - te rugăm să reduci numarul de întrebări pe care le adaugi.

en: You must be logged in to take this quiz
ro_RO: Trebuie să fii logat pentru a participa la acest examen

en: You must first complete %1$s before viewing this Lesson
ro_RO: Mai întâi trebuie să completezi: %1$s pentru a vizualiza aceasta lecție

en: You must first complete: %1$s
ro_RO: Mai întâi trebuie să completezi: %1$s

en: You require %1$d%% to pass this course. Your grade is %2$s%%.
ro_RO: Ai cerut %1$d%% să treci acest examen. Nota ta este %2$s%%.

en: You require %1$d%% to pass this lesson's quiz.
ro_RO: Ai cerut %1$d%% să treci examenul acestei lecții.

en: You require %1$d%% to pass this lesson's quiz. Your grade is %2$s%%
ro_RO: Ai cerut %1$d%% să treci acest examen. Nota ta este %2$s%%

en: You require %1$d%% to pass this quiz.
ro_RO: Ai cerut %1$d%% să treci acest examen.

en: You require %1$d%% to pass this quiz. Your grade is %2$s%%
ro_RO: Ai cerut %1$d%% să treci acest examen. Nota ta este %2$s%%

en: Your private message has been sent.
ro_RO: Mesajul tău privat a fost expediat.

en: Your quiz has been graded
ro_RO: Examenul tău a primit notă.

en: Your student
ro_RO: Studentul tău

en: Your student has completed a course
ro_RO: Studentul tău a terminat un curs

en: Your student has completed a lesson
ro_RO: Studentul tău a terminat o lecție

en: Your student has sent you a private message
ro_RO: Studentul tău ți-a trimis un mesaj privat

en: Your student has started a course
ro_RO: Studentul tău a început un curs

en: Your student has submitted a quiz for grading
ro_RO: Studentul tău a trimis un examen spre evaluare

en: [%1$s] You have a new message
ro_RO: [%1$s] Ai un mesaj nou

en: [%1$s] You have completed a course
ro_RO: [%1$s]  ai terminat un curs

en: [%1$s] You have completed a quiz
ro_RO: [%1$s]  ai terminat un examen

en: [%1$s] You have received a new private message
ro_RO: [%1$s] Ai primit un nou mesaj privat

en: [%1$s] Your quiz has been graded
ro_RO: [%1$s] Examenul tău a primit notă.

en: [%1$s] Your student has completed a course
ro_RO: [%1$s] Studentul tău a terminat un curs

en: [%1$s] Your student has completed a lesson
ro_RO: [%1$s] Studentul tău a terminat o lecție

en: [%1$s] Your student has started a course
ro_RO: [%1$s] Studentul tău a început un curs

en: [%1$s] Your student has submitted a quiz for grading
ro_RO: [%1$s] Studentul tău a trimis un examen spre evaluare

[ctx: column name]
en: Categories
ro_RO: Categorii

[ctx: column name]
en: Category
ro_RO: Categorii:

[ctx: column name]
en: Course
ro_RO: Curs

[ctx: column name]
en: Course Title
ro_RO: Titlul Cursului

[ctx: column name]
en: Lesson Title
ro_RO: Titlul lecției

[ctx: column name]
en: Pre-requisite Course
ro_RO: Curs premergător obligatoriu

[ctx: column name]
en: Pre-requisite Lesson
ro_RO: Lecție premergătoare obligatorie

[ctx: column name]
en: Question
ro_RO: Întrebare

[ctx: column name]
en: Type
ro_RO: Tip

[ctx: column name]
en: WooCommerce Product
ro_RO: Produs WooCommerce

en: complete purchase
ro_RO: finalizare achiziție

en: complete the purchase
ro_RO: finalizează achiziția

en: course
ro_RO: curs

en: failed
ro_RO: picat

en: for grading.
ro_RO: pentru evaluare.

en: has been assigned to you.
ro_RO: ți-a fost atribuit

en: has completed and %1$s the course
ro_RO: a finalizat și %1$s cursul

en: has completed the lesson
ro_RO: a terminat lecția

en: has replied to your private message regarding the %1$s
ro_RO: a răspuns la mesajul tău privat în ceea ce privește %1$s

en: has sent you a private message regarding the %1$s
ro_RO: ți-a trimis un mesaj privat în ceea ce privește %1$s

en: has started the course
ro_RO: a început cursul

en: has submitted the quiz for lesson
ro_RO: a trimis examenul pentru lecția

en: in %s
ro_RO: în %s

en: learner
ro_RO: cursant

en: lesson
ro_RO: lecție

en: log in
ro_RO: Autentificare

[ctx: noun]
en: Support
ro_RO: Suport

en: passed
ro_RO: trecut

[ctx: plugin action link]
en: Configure
ro_RO: Configurare

[ctx: post type single slug]
en: lesson
ro_RO: lecție

[ctx: post type single slug]
en: messages
ro_RO: mesaje

[ctx: post type single slug]
en: question
ro_RO: întrebare

[ctx: post type single slug]
en: quiz
ro_RO: examen fulger

[ctx: post type single url base]
en: course
ro_RO: curs

[ctx: post type single url slug]
en: course
ro_RO: curs

en: run some more updates
ro_RO: rulează mai multe actualizări

[ctx: taxonomy general name]
en: Course Categories
ro_RO: Categoriile Cursului

[ctx: taxonomy general name]
en: Lesson Tags
ro_RO: Etichete lecție

[ctx: taxonomy general name]
en: Question Categories
ro_RO: Categorii de întrebări:

[ctx: taxonomy general name]
en: Question Types
ro_RO: Tipuri de întrebări

[ctx: taxonomy general name]
en: Quiz Types
ro_RO: Tipuri examen

[ctx: taxonomy singular name]
en: Course Category
ro_RO: Categoria Cursului

[ctx: taxonomy singular name]
en: Lesson Tag
ro_RO: Etichetă lecție

[ctx: taxonomy singular name]
en: Question Category
ro_RO: Categorie Întrebare:

[ctx: taxonomy singular name]
en: Question Type
ro_RO: Tip întrebare

[ctx: taxonomy singular name]
en: Quiz Type
ro_RO: Tip examen

en: was submitted for review by
ro_RO: a fost trimis pentru corectare de

en: with a grade of
ro_RO: cu nota
