Sensei 1.x - en to nb_NO translation catalogue (572 entries)

en: "From" Address
nb_NO: "Fra" Adresse

en: "From" Name
nb_NO: "Fra" Navn

en: # Learners
nb_NO: # Studenter

en: %1$d of %2$d lessons completed
nb_NO: %1$d av %2$d leksjoner fullført

en: %1$s Archives: %2$s
nb_NO: %1$s Arkiver: %2$s

en: %1$s Question(s) from %2$s
nb_NO: %1$s Spørsmål fra %2$s

en: %1$s deleted.
nb_NO: %1$s slettet.

en: %1$s draft updated. %2$sPreview %3$s%4$s.
nb_NO: %1$s utkast oppdatert. %2$sForhåndsvis %3$s%4$s.

en: %1$s marked as complete.
nb_NO: %1$s merket som fullført.

en: %1$s published. %2$sView %1$s%3$s.
nb_NO: %1$s publisert. %2$sVis %1$s%3$s.

en: %1$s restored to revision from %2$s.
nb_NO: %1$s gjenopprettet til versjon fra  %2$s.

en: %1$s saved.
nb_NO: %1$s lagret.

en: %1$s scheduled for: %2$s. %3$sPreview %4$s%5$s.
nb_NO: %1$s planlagt for: %2$s. %3$sForhåndsvis %4$s%5$s.

en: %1$s submitted. %2$sPreview %1$s%3$s.
nb_NO: %1$s lagt til. %2$sForhåndsvis %1$s%3$s.

en: %1$s updated.
nb_NO: %1$s oppdatert.

en: %1$s updated. %2$sView %1$s%3$s.
nb_NO: %1$s oppdatert. %2$sVis %1$s%3$s.

en: %1$sThis question does not appear in any quizzes yet.%2$s
nb_NO: %1$sDette spørsmålet er ikke brukt i noen quizer ennå.%2$s

en: %s Quiz
nb_NO: %squiz

en: %s cannot be empty
nb_NO: %skan ikke være tom

en: (%d preview lessons)
nb_NO: (%d forhåndsvis leksjon)

en: (Duplicate)
nb_NO: (Duplikat)

en: <strong>Congratulations!</strong> &#8211; Sensei has been installed and set up.
nb_NO: <strong>Gratulerer!</strong> &#8211; Sensei har blitt installert og konfigurert.

en: A learner completes a lesson
nb_NO: En studen har fullført en leksjon

en: Action
nb_NO: Handling

en: Active Courses
nb_NO: Aktive kurs

en: Add Course
nb_NO: Legg til kurs

en: Add Learner to %1$s
nb_NO: Legg til elev til %1$s

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Add New %s
nb_NO: Legg til ny %s

en: Add New Course
nb_NO: Legg til nytt kurs

en: Add New Course Category
nb_NO: Legg til ny kurskategori

en: Add New Lesson Tag
nb_NO: Legg til ny leksjons tak

en: Add New Module
nb_NO: Legg til ny modul

en: Add New Question Category
nb_NO: Legg til ny spørsmålskategori

en: Add New Question Type
nb_NO: Legg til ny  spørsmålstype

en: Add New Quiz Type
nb_NO: Legg til ny quiz type

en: Add Question
nb_NO: Legg til spørsmål

en: Add Question(s)
nb_NO: Legg til spørsmål

en: Add Selected Question(s)
nb_NO: Legg til utvalgte spørsmål

en: Add a Lesson
nb_NO: Legg til en leksjon

en: Add a Product
nb_NO: Legg til produkt

en: Add a new question to this quiz - your question will also be added to the %1$squestion bank%2$s.
nb_NO: Legg et nytt spørsmål til denne quiz - ditt spørsmål vil også bli lagt til i %1$squestion bank%2$s.

en: Add an existing question to this quiz from the %1$squestion bank%2$s.
nb_NO: Legg en eksisterende spørsmål til denne quizen fra %1$squestion bank%2$s.

en: Add any number of questions from a specified category. Edit your question categories %1$shere%2$s.
nb_NO: Legg spørsmål fra en bestemt kategori. Rediger spørsmålskategorier %1$shere%2$s.

en: Add file
nb_NO: Legg til fil

en: Add file to question
nb_NO: Legg til fil for spørsmål

en: Add notes here...
nb_NO: Legg til notater her

en: Add right answer
nb_NO: Legg til riktig svar

en: Add to '%1$s'
nb_NO: Legg til '%1$s'

en: Add to Menu
nb_NO: Legg til i meny

en: Add to question
nb_NO: Legg til spørsmål

en: Add wrong answer
nb_NO: Legg til feil svar

en: All
nb_NO: Alle

en: All %s
nb_NO: Alle %s

en: All Categories
nb_NO: Alle kategorier

en: All Course Categories
nb_NO: Alle kurskategorier

en: All Lesson Tags
nb_NO: Alle leksjons tagger

en: All Modules
nb_NO: Alle moduler

en: All Question Categories
nb_NO: Alle spørsmålskategorier

en: All Question Types
nb_NO: Alle spørsmålstyper

en: All Quiz Types
nb_NO: Alle Quiz typer

en: All Types
nb_NO: Alle typer

en: All categories
nb_NO: Alle kategorier

en: All courses by %s
nb_NO: Alle kurs av %s

en: All types
nb_NO: Alle typer

en: Allow Comments for Lessons
nb_NO: Tillat kommentarer på leksjoner

en: Allow this lesson to be viewed without purchase/login
nb_NO: Tillat at denne leksjonen vises uten kjøp/pålogging

en: Allow user to retake the quiz
nb_NO: Tillat brukeren å ta quizen om igjen

en: Analysis
nb_NO: Statistikk

en: Answer Feedback
nb_NO: Tilbakemelding på svar

en: Answer:
nb_NO: Svar:

en: Are you sure you want to remove the user from this course?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne brukeren fra dette kurset?

en: Are you sure you want to remove the user from this lesson?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne brukeren fra denne leksjonen?

en: Are you sure you want to remove these questions?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne spørsmålene?

en: Are you sure you want to remove this question?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne spørsmålet?

en: Are you sure you want to remove this user?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne brukeren?

en: Are you sure you want to reset the progress of this user for this course?
nb_NO: Er du sikker på at du vil nullstille progresjonen til brukeren for dette kurset?

en: Are you sure you want to reset the progress of this user for this lesson?
nb_NO: Er du sikker på at du vil nullstille progresjonen til brukeren for denne leksjonen?

en: At any time (by clicking the 'Complete Course' button)
nb_NO: Når som helst (ved å klikke på 'Fullfør kurs'-knappen)

en: Auto
nb_NO: Automatisk

en: Average Courses per Learner
nb_NO: Gjennomsnittlig antall kurs per lærer

en: Average Grade
nb_NO: Gjennomsnittskarakter

en: Average Percentage
nb_NO: Gjennomsnittsprosent

en: Back to the course
nb_NO: Tilbake til kurset

en: Back to the lesson
nb_NO: Tilbake til oppgaven

en: Back to the module
nb_NO: Tilbake til modulen

en: Back to:
nb_NO: Tilbake til:

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Category
nb_NO: Kategori

en: Category Questions
nb_NO: Spørsmålskategori

en: Change file
nb_NO: Endre fil

en: Cheatin&#8217; huh?
nb_NO: Juksing&#8217; eller hva?

en: Complete
nb_NO: Fullført

en: Complete Lesson
nb_NO: Fullfør leksjon

en: Complete Quiz
nb_NO: Ferdig quiz

en: Complete course for learner
nb_NO: Fullfør kurs for student

en: Complete lesson for learner
nb_NO: Fullfør leksjon for student

en: Completed
nb_NO: Fullført

en: Completed Courses
nb_NO: Gjennomførte kurs

en: Component:
nb_NO: Komponent:

en: Congratulations! You have completed this lesson.
nb_NO: Gratulerer! Du har fullført denne delen.

en: Congratulations! You have passed this lesson's quiz achieving %s%%
nb_NO: Gratulerer! Du har bestått spørsmålene til denne delen med %s%%

en: Congratulations! You have passed this lesson.
nb_NO: Gratulerer! Du har bestått denne delen.

en: Congratulations! You have passed this quiz achieving %s%%
nb_NO: Gratulerer! Du har bestått denne delen med oppnådd %s%%

en: Contact Course Teacher
nb_NO: Kontakt kursets lærer

en: Contact Lesson Teacher
nb_NO: Kontakt leksjonens lærer

en: Contact Teacher
nb_NO: Kontakt lærer

en: Correct answer
nb_NO: Korrekt svar

en: Course
nb_NO: Kurs

en: Course Categories
nb_NO: Kurskategorier

en: Course Category
nb_NO: Kurskategori

en: Course Lessons
nb_NO: Kursleksjoner

en: Course Management
nb_NO: Kurs administrasjon

en: Course Modules
nb_NO: Kursmoduler

en: Course Notifications
nb_NO: Kurs meldinger

en: Course Prerequisite
nb_NO: Kurs Forutsetning

en: Course Results:
nb_NO: Kursresultater:

en: Course Title
nb_NO: Kurstittel

en: Course Video
nb_NO: Kursvideo

en: Course assigned to you
nb_NO: Kurs tildelt deg

en: Course details
nb_NO: Kursdetaljer

en: Course does not exist
nb_NO: Kurset eksisterer ikke

en: Course(s)
nb_NO: Kurs

en: Courses
nb_NO: Kurs

en: Courses %s is taking
nb_NO: Kurs som %s tar

en: Courses are complete:
nb_NO: Kurs er fullført:

en: Create a new lesson
nb_NO: Opprett en ny leksjon

en: Date Completed
nb_NO: Dato fullført

en: Date Registered
nb_NO: Dato registrert

en: Date Started
nb_NO: Dato påbegynt

en: Delete Course
nb_NO: Slett kurs

en: Delete file
nb_NO: Slett fil

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Description for student explaining what needs to be uploaded
nb_NO: Beskrivelse til studenten for å forklare hva som må lastes opp

en: Docs
nb_NO: Dokumenter

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Duplicate
nb_NO: Dupliser

en: Duplicate (with lessons)
nb_NO: Dupliser (med oppgaver)

en: Duplicate this course
nb_NO: Dupliser dette kurset

en: Duplicate this course with its lessons
nb_NO: Dupliser dette kurset med tilhørende oppgaver

en: Duplicate this lesson
nb_NO: Dupliser denne oppgaven

en: Easy
nb_NO: Lett

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit %s
nb_NO: Rediger %s

en: Edit Course Category
nb_NO: Rediger kurskategori

en: Edit Lesson Tag
nb_NO: Rediger leksjon tag

en: Edit Module
nb_NO: Rediger modul

en: Edit Question
nb_NO: Rediger spørsmål

en: Edit Question Category
nb_NO: Rediger spørsmålskategori

en: Edit Question Type
nb_NO: Rediger spørsmålstype

en: Edit Start Date
nb_NO: Endre startdato

en: Edit course
nb_NO: Rediger kurset

en: Edit this lesson
nb_NO: Rediger denne oppgaven

en: Email address
nb_NO: E-postadresse

en: Enable quiz reset button
nb_NO: Aktiver quiz restart knapp

en: Enables the quiz reset button.
nb_NO: Aktiverer resetknappen for quizen

en: Enter a title for this course here
nb_NO: Legg til tittel for kurset her

en: Enter a title for this lesson here
nb_NO: Legg til tittel for leksjonen her

en: Enter your private message.
nb_NO: Skriv din private melding

en: Error adding learner.
nb_NO: Feil under oppretting av student.

en: Existing Questions
nb_NO: Eksisterende spørsmål

en: Export all rows (CSV)
nb_NO: Eksporter alle rader (CSV)

en: Failed
nb_NO: Ikke bestått

en: Failed to install/update the translation:
nb_NO: Feilet med å installere/oppgradere oversettelse

en: False
nb_NO: Feil

en: Feature this course
nb_NO: Fremhev dette kurset

en: Featured
nb_NO: Fremhevet

en: Featured Course
nb_NO: Fremhevet kurs

en: Featured Courses
nb_NO: Fremhevede kurs

en: File Upload
nb_NO: Filopplasting

en: Filter
nb_NO: Filtrer

en: Find learner
nb_NO: Finn student

en: Free
nb_NO: Gratis

en: Free Courses
nb_NO: Gratis kurs

en: Free Preview
nb_NO: Gratis forhåndsvisning

en: Grade
nb_NO: Karakter

en: Grade quiz
nb_NO: Quiz med karakter

en: Grade quiz automatically
nb_NO: Gi automatisk karakter på quizen

en: Grade: %d
nb_NO: Karakter:

en: Graded
nb_NO: Vurdert

en: Grades quiz and displays answer explanation immediately after completion. Only applicable if quiz is limited to Multiple Choice, True/False and Gap Fill questions. Questions that have a grade of zero are skipped during autograding.
nb_NO: Gir karakterer på quiz og viser forklaring på svar umiddelbart etter gjennomføring. Kan bare brukes dersom quiz er begrenset til flervalg , sant / usant og innfyllings spørsmål. Spørsmål som har en karakter av null er hoppet over i løpet autograding.

en: Grading
nb_NO: Karaktersetting

en: Grading Notes
nb_NO: Notater til karakter

en: Guide/Teacher Notes for grading the answer
nb_NO: Guid/lærer merknader for vurdering av svar

en: Hard
nb_NO: Vanskelig

en: Hide this notice
nb_NO: Skjul dette varselet

en: In Progress
nb_NO: Under utførelse

en: In progress
nb_NO: Under utførelse

en: Incorrect - Right Answer:
nb_NO: Feil - Riktig svar:

en: Incorrect login details
nb_NO: Feil ved pålogging

en: Install
nb_NO: Installer

en: Install Sensei Pages
nb_NO: Installer Sensei-sider

en: Invalid request
nb_NO: Ugyldig forespørsel

en: Language
nb_NO: Språk

en: Language options.
nb_NO: Språkvalg

en: Last Updated
nb_NO: Sist oppdatert

en: Learner
nb_NO: Student

en: Learner Management
nb_NO: Kurs administrasjon

en: Learner added successfully!
nb_NO: Student lagt til!

en: Learner will also be added to the course '%1$s' if they are not already taking it.
nb_NO: Student vil også bli lagt til kurset '%1$s' hvis de ikke allerede tar den.

en: Learners
nb_NO: Studenter

en: Learners added successfully!
nb_NO: Studenter lagt til!

en: Learners per page
nb_NO: Studenter per side

en: Learners taking this Course
nb_NO: Studenter som tar dette kurset

en: Learners taking this Lesson
nb_NO: Elever som tar denne oppgaven

en: Lesson
nb_NO: Oppgave

en: Lesson Complexity
nb_NO: Leksjonens kompleksitet

en: Lesson Course
nb_NO: Forutsetninger for kurs

en: Lesson Information
nb_NO: Informasjon om leksjon

en: Lesson Length in minutes
nb_NO: Lengde på leksjon i minutter

en: Lesson Reset Successfully.
nb_NO: Oppgaven ble tilbakestilt.

en: Lesson Tags
nb_NO: Leksjonstagger

en: Lesson tag: %1$s
nb_NO: Oppgavestikkord: %1$s

en: Lesson tags: %1$s
nb_NO: Oppgavestikkord: %1$s

en: Lessons
nb_NO: Leksjoner

en: Lessons Archive
nb_NO: Arkiverte leksjoner

en: Lessons in this Course
nb_NO: Leksjoner i dette kurset

en: Login
nb_NO: Logg inn

en: Logout
nb_NO: Logg ut

en: Lost your password?
nb_NO: Glemt passord?

en: Manage Grading
nb_NO: Administrer karakterer

en: Manage Learners
nb_NO: Administrer studenter

en: Manage learners
nb_NO: Administrer studenter

en: Manual
nb_NO: Manuelt

en: Mark as Complete
nb_NO: Merk som fullført

en: Message
nb_NO: Melding

en: Message Information
nb_NO: Meldingsinformasjon

en: Message received by:
nb_NO: Melding er mottatt av:

en: Message sent by:
nb_NO: Melding sendt av:

en: Messages
nb_NO: Melding

en: Module
nb_NO: Modul

en: Module order
nb_NO: Rekkefølge på moduler

en: Modules
nb_NO: Moduler

en: More
nb_NO: Mer

en: More Lessons
nb_NO: Flere leksjoner

en: Multi Line
nb_NO: Flere linjer

en: My Active Courses
nb_NO: Mine aktive kurs

en: My Completed Courses
nb_NO: Mine fullførte kurs

en: My Courses
nb_NO: Mine kurs

en: My Messages
nb_NO: Mine meldinger

en: My Profile
nb_NO: Min profil

en: New %s
nb_NO: Ny %s

en: New Course Category Name
nb_NO: Nytt kurskategori navn

en: New Courses
nb_NO: Nye kurs

en: New Lessons
nb_NO: Ny leksjon

en: New Module Name
nb_NO: Navn på ny modul

en: New Question
nb_NO: Nytt spørsmål

en: New Question Category Name
nb_NO: Nytt spørsmålskategori navn

en: New Question Type Name
nb_NO: Nytt spørsmålstype navn

en: New Quiz Type Name
nb_NO: Nytt quiz type navn

en: New Tag Name
nb_NO: Navnet på ny tag

en: New course assigned to you
nb_NO: Du er tildelt et nytt kurs

en: Next
nb_NO: Neste

en: Next Lesson
nb_NO: Neste leksjon

en: No
nb_NO: Nei

en: No %s found
nb_NO: Ingen %s funnet

en: No %s found in Trash
nb_NO: Ingen %s funnet i søppeldunken

en: No Change
nb_NO: Ingen sjanse

en: No Grade
nb_NO: Ingen karakter

en: No active subscription
nb_NO: Ingen aktive abonnement

en: No course
nb_NO: Ingen kurs

en: No courses exist yet. Please add some first.
nb_NO: Ingen kurs finnes enda. Vennligst legg til noen først.

en: No courses found that match your selection.
nb_NO: Ingen kurs som oppfyller dine kriterier er funnet.

en: No courses found.
nb_NO: Ingen kurs funnet.

en: No items found.
nb_NO: Ingen funnet

en: No learners found.
nb_NO: Ingen studenter funnet.

en: No lessons exist yet for this course.
nb_NO: Det er ingen leksjoner i dette kurset ennå

en: No lessons exist yet. Please add some first.
nb_NO: Det er ingen leksjoner ennå, vennligst legg til en.

en: No lessons found that match your selection.
nb_NO: Ingen leksjoner som oppfyller dine kriterier er funnet.

en: No lessons found.
nb_NO: Ingen leksjoner funnet.

en: No modules are available for this lesson yet. %1$sPlease add some to %3$sthe course%4$s.%2$s
nb_NO: Ingen moduler er tilgjengelige for denne leksjonen ennå. %1$s Vennligst legg til noen til %1$3 kurset %4$s.%2$s

en: No modules are available for this lesson yet. %1$sPlease select a course first.%2$s
nb_NO: Ingen moduler er tilgjengelige for denne leksjonen ennå. %1$s Vennligst velg et kurs først.%2$s

en: No modules found.
nb_NO: Ingen moduler ble funnet.

en: No products exist yet.
nb_NO: Ingen produkter finnes enda.

en: No results found
nb_NO: Ingen resultater funnet

en: No submissions found.
nb_NO: Ingen innleveringer funnet.

en: None
nb_NO: Ingen

en: Not started
nb_NO: Ikke påbegynt

en: Number of Lessons (optional):
nb_NO: Antall leksjoner (valgfri)

en: Number of questions to show
nb_NO: Antall spørsmål som vises

en: Number of questions:
nb_NO: Antall spørsmål

en: Once all the course lessons have been completed
nb_NO: Når alle kursleksjonene har blitt fullført

en: Once you have saved your lesson you will be able to add questions.
nb_NO: Når du har lagret oppgaven vil du få muligheten til å legge til spørsmål.

en: Or %1$s login %2$s to access your purchased courses
nb_NO: Eller %1$slogg inn %2$sfor å få tilgang til dine kjøpte kurs

en: Or %1$s to access your purchased courses
nb_NO: Eller %1$s for å få tilgang til dine kjøpte kurs

en: Order Courses
nb_NO: Rekkefølge kurs

en: Order Lessons
nb_NO: Rekkefølge leksjon

en: Order Modules
nb_NO: Andre moduler

en: Order modules
nb_NO: Velg rekkefølge på modulene

en: Other Learners taking this Course
nb_NO: Andre studenter som tar dette kurset

en: Other Lessons
nb_NO: Andre oppgaver

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: Paid
nb_NO: Betalt

en: Paid Courses
nb_NO: Betalte kurs

en: Parent Course Category
nb_NO: Foreldre kurskategori

en: Parent Course Category:
nb_NO: Foreldre kurskategori:

en: Parent Module
nb_NO: Foreldre modul

en: Parent Module:
nb_NO: Foreldre modul:

en: Parent Question Category
nb_NO: Foreldre spørsmålskategori

en: Parent Question Category:
nb_NO: Foreldre spørsmålskategori:

en: Parent Question Type
nb_NO: Foreldre spørsmålstype

en: Parent Question Type:
nb_NO: Foreldre spørsmålstype:

en: Parent Quiz Type
nb_NO: Foreldre Quiz type

en: Parent Quiz Type:
nb_NO: Foreldre quiz type:

en: Parent Tag
nb_NO: Foreldre tag

en: Parent Tag:
nb_NO: Foreldre tag:

en: Part of: %s
nb_NO: Del av: %s

en: Pass Percentage
nb_NO: Krav prosent

en: Pass required
nb_NO: Må bestå

en: Pass required to complete lesson
nb_NO: Krav for å fullføre leksjonen

en: Passed
nb_NO: Bestått

en: Password
nb_NO: Passord

en: Paste the embed code for your video (e.g. YouTube, Vimeo etc.) in the box above.
nb_NO: Vennligst lim inn innbyggingskoden for din video (f.eks. YouTube, Vimeo etc.) i feltet ovenfor.

en: Percent Complete
nb_NO: Prosent fullført

en: Please add some first
nb_NO: Vennligst legg til noen først

en: Please add some.
nb_NO: Vennligst legg til noe

en: Please complete the previous %1$s before taking this Quiz.
nb_NO: Vennligst fullfør den forrige %1$sfør du tar denne quizen.

en: Please complete the previous %1$s before taking this course.
nb_NO: Vennligst fullfør det foregående %1$s før du tar dette kurset.

en: Please enter your username and password
nb_NO: Vennligst skriv inn ditt brukernavn og passord

en: Please log in to view your messages.
nb_NO: Vennligst log inn for å se dine meldinger.

en: Please login to view your messages.
nb_NO: Logg inn for å se dine meldinger.

en: Please purchase the %1$s before starting the lesson.
nb_NO: Vennligst kjøp %1$s før du starter leksjonen.

en: Please purchase the %1$s before starting this Lesson.
nb_NO: Vennligst kjøp %1$sfør du starter denne leksjonen.

en: Please purchase the %1$s before starting this Quiz.
nb_NO: Vennligst kjøp %1$s før du tar denne quizen.

en: Please purchase the %1$s before taking this quiz.
nb_NO: Vennligst kjøp %1$sfør du tar denne quizen.

en: Please save your lesson in order to add questions to your quiz.
nb_NO: Vennligst lagre oppgaven for å kunne legge til spørsmål til quizzen din.

en: Please sign up for %1$sthe course%2$s before taking this quiz
nb_NO: Vennligst meld deg på %1$sthe course%2$s før du svarer på disse spørmålene

en: Please sign up for the %1$s before starting the lesson.
nb_NO: Vennligst registrer deg for %1$s før du starter leksjonen.

en: Please sign up for the %1$s before starting this Quiz.
nb_NO: Vennligst registrer deg for %1$s før du starter denne quizen.

en: Please sign up for the %1$s before taking this Quiz.
nb_NO: Vennligst registrer deg for %1$s før du tar denne quizen.

en: Please sign up for the %1$s before taking this quiz.
nb_NO: Vennligst registrer deg for %1$sfør du tar denne quizen.

en: Please supply a %1$s ID.
nb_NO: Vennligst oppgi en %1$s ID.

en: Please use '%s' instead.
nb_NO: Vennligst bruk '%s' i stedet.

en: Points: %s
nb_NO: Poeng: %s

en: Preview this course
nb_NO: Forhåndsvis dette kurset

en: Preview:
nb_NO: Forhåndsvis:

en: Previous
nb_NO: Forrige

[ctx: Purchase thank you note on Checkout page. The course link(s) will be show]
en: You have purchased the following course: | You have purchased the following courses:
nb_NO[0]: Du har kjøpt følgende kurs:
nb_NO[1]: Du har kjøpt følgende kurs:

en: Purchase this Course
nb_NO: Kjøp dette kurset

en: Question
nb_NO: Spørsmål

en: Question %d:
nb_NO: Spørsmål %d:

en: Question Category:
nb_NO: Spørsmålskategori:

en: Question Description (optional):
nb_NO: Beskrivelse av spørsmål (ikke obligatorisk):

en: Question Grade:
nb_NO: Spørsmålskarakter:

en: Question Type:
nb_NO: Spørsmålstype:

en: Question Types
nb_NO:  Spørsmålstyper

en: Question grade:
nb_NO: Karakter for spørsmål:

en: Question media:
nb_NO: Media for spørsmål:

en: Question:
nb_NO: Spørsmål:

en: Questions
nb_NO: Spørsmål

en: Quiz Graded Successfully!
nb_NO: Quiz bestått

en: Quiz Questions
nb_NO: Quiz spørsmål

en: Quiz Reset Successfully.
nb_NO: Quizen ble resatt.

en: Quiz Saved Successfully.
nb_NO: Quiz ble lagret.

en: Quiz Settings
nb_NO: Quiz innstillinger

en: Quiz Types
nb_NO: Quiz typer

en: Quiz passmark percentage
nb_NO: Prosent av kravet for quizen

en: Quizzes
nb_NO: Quizer

en: Randomise answer order
nb_NO: Tilfeldig rekkefølge på svar

en: Randomise question order
nb_NO: Gjør rekkefølgen på spørsmålene tilfeldig

en: Re: %1$s
nb_NO: Svar: %1$s

en: Recommended Answer
nb_NO: Anbefalt svar

en: Register
nb_NO: Registrer

en: Remember me
nb_NO: Husk meg

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Remove Question
nb_NO: Fjern spørsmål

en: Remove Question(s)
nb_NO: Fjern spørsmål

en: Remove from %1$s
nb_NO: Fjern fra %1$s

en: Reset Lesson
nb_NO: Tilbakestill oppgave

en: Reset Quiz
nb_NO: Restart quiz

en: Reset filter
nb_NO: Tilbakestill filter

en: Reset progress
nb_NO: Nullstill fremdrift

en: Restricted Access
nb_NO: Begrenset tilgang

en: Review grade
nb_NO: Gjennomgå karakter

en: Right:
nb_NO: Riktig:

en: Save Course
nb_NO: Lagre kurs

en: Save Quiz
nb_NO: Lagre quiz

en: Save course order
nb_NO: Lagre kursrekkefølge

en: Save lesson order
nb_NO: Lagre oppgaverekkefølge

en: Save module order
nb_NO: Lager rekkefølgen på modulene

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search %s
nb_NO: Søk %s

en: Search Course Categories
nb_NO: Søk i kurskategorier

en: Search Courses
nb_NO: Søk etter kurs

en: Search Learners
nb_NO: Søk studenter

en: Search Lesson Tags
nb_NO: Søk etter leksjons tagger

en: Search Lessons
nb_NO: Søk leksjoner

en: Search Modules
nb_NO: Søk etter moduler

en: Search Question Categories
nb_NO: Søk etter spørsmålskategorier

en: Search Question Types
nb_NO: Søk etter spørsmålstyper

en: Search Quiz Types
nb_NO: Søk etter Quiz typer

en: Search Users
nb_NO: Søk etter brukere

en: Search for a user by typing their name or username.
nb_NO: Søk etter en bruker ved å skrive inn deres navn eller brukernavn.

en: Search for and select the courses that this module will belong to.
nb_NO: Søk etter og velg kurset modulen skal tilhøre.

en: Search for courses
nb_NO: Søk etter kurs

en: Search for courses...
nb_NO: Søk etter kurs...

en: Seems you don't have permission to do this!
nb_NO: Ser ut som du ikke har tillatelse til å gjøre dette!

en: Select
nb_NO: Velg

en: Select Learner
nb_NO: Velg student

en: Select a Question Category
nb_NO: Velg en spørsmålskategori

en: Select a course
nb_NO: Velg et kurs

en: Select a lesson
nb_NO: Velg en oppgave

en: Selected from '%1$s'
nb_NO: Velg fra '%1$s'

en: Send Message
nb_NO: Send melding

en: Send Private Message
nb_NO: Send privat melding

en: Sent by %1$s on %2$s.
nb_NO: Sent av %1$s på %2$s.

en: Set default order of lessons
nb_NO: Sett standardrekkefølge på leksjoner

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Settings that apply to all Lessons.
nb_NO: Innstillinger som gjelder for alle leksjoner.

en: Show a random selection of questions from this quiz each time a student views it.
nb_NO: Vis at tilfeldig utvalg av spørsmål fra quizen hver gang eleven ser det

en: Show all courses
nb_NO: Vis alle kurs

en: Show hierarchy
nb_NO: Vis hierarki

en: Sign Up
nb_NO: Meld deg på

en: Single Line
nb_NO: Enkelt linje

en: Skip setup
nb_NO: Hopp over oppsett

en: Sorry but there is no translation available for your language =/
nb_NO: Beklager, men det er ingen oversettelse tilgjengelig for ditt språk =/

en: Sorry, you do not have an access to this content without an active subscription.
nb_NO: Beklager, du har ikke tilgang til dette innholdet uten å ha et aktivt abonnement.

en: Sort by newest first
nb_NO: Sorter etter nyeste først

en: Sort by title A-Z
nb_NO: Sorter alfabetisk etter tittel

en: Start a Course!
nb_NO: Start et kurs!

en: Start taking this Course
nb_NO: Start å ta dette kurset

en: Submitted file: %1$s
nb_NO: Innsendt fil: %1$s

en: Teacher
nb_NO: Lærer

en: Text after the Gap:
nb_NO: Tekst etter Gap:

en: Text before the Gap:
nb_NO: Tekst før Gap:

en: The Course
nb_NO: Kurset

en: The Gap:
nb_NO: Gap:

en: The course lessons.
nb_NO: Kurseleksjonene

en: The course order has been saved.
nb_NO: Kursrekkefølgen har blitt lagret.

en: The lesson order has been saved.
nb_NO: Oppgaverekkefølgen har blitt lagret.

en: The module order has been saved for this course.
nb_NO: Rekkefølgen på modulene er lagret for dette kurset.

en: The pass mark is %1$s
nb_NO: Beståttgraden er %1$s

en: The passmark must be achieved before the lesson is complete.
nb_NO: Kravet må oppnås før leksjonen er ferdig

en: The product you are buying contains a course you are already taking
nb_NO: Kurset du kjøper inneholder et kurs som du allerede deltar i

en: The username of the learner who sent this message.
nb_NO: Brukernavnet på eleven som sendte denne meldingen.

en: The username of the teacher who received this message.
nb_NO: Brukernavnet til kurslederen som har mottatt denne meldingen.

en: There are no Questions for this Quiz yet. Please add some below.
nb_NO: Det er ingen spørsmål i denne quizzen enda. Vennligst legg til noen nedenfor.

en: There are no lessons in this course.
nb_NO: Det er ingen oppgaver i dette kurset.

en: There are no questions matching your search.
nb_NO: Det er ingen spørsmål som passer ditt søk

en: There is no quiz for this lesson yet - please add one in the 'Quiz Questions' box.
nb_NO: Det er ingen quiz for denne leksjonen ennå - legg en inn i 'Quiz spørsmål' boksen.

en: There is no translation available for your language!
nb_NO: Det er ingen oversettelse tilgjengelig for ditt språk!

en: This course is already in your cart, please proceed to %1$s, to gain access.
nb_NO: Dette kurset er allerede i handlevognen, vennligst gå til %1$s, for å få tilgang.

en: This feedback will be automatically displayed to the student once they have completed the quiz.
nb_NO: Denne tilbakemeldingen vil automatisk bli vist til studenten når de har fullført quizen.

en: This is a preview lesson. Please purchase the %1$s to access all lessons.
nb_NO: Dette er en smakebit. Vennligst kjøp %1$sfor å få tilgang til alle leksjoner

en: This is a preview lesson. Please sign up for the %1$s to access all lessons.
nb_NO: Dette er en leksjon for forhåndsvisning. Vennligst registrer deg for %1$s for å få tilgang til alle leksjonene.

en: This learner has no active courses.
nb_NO: Denne studenten har ingen aktive kurs.

en: This learner has not completed any courses yet.
nb_NO: Denne studenten har ikke fullført noen kurs enda.

en: This quiz is not able to be automatically graded.
nb_NO: Denne quizen rettes ikke automatisk

en: This will duplicate the course lessons along with all of their quizzes and questions. Are you sure you want to do this?
nb_NO: Dette vil duplisere kursleksjonene sammen med alle deres tilhørende quizzer og spørsmål. Er du sikker på at du ønsker dette?

en: This will duplicate the lesson quiz and all of its questions. Are you sure you want to do this?
nb_NO: Dette vil duplisere oppgaven og de tilhørende spørsmålene. Er du sikker på at du ønsker dette?

en: Total Completed Courses
nb_NO: Antall fullførte kurs

en: Total Courses
nb_NO: Kurs totalt

en: Total Grade
nb_NO: Total karakter

en: Total Learners
nb_NO: Lærere totalt

en: Total Lessons
nb_NO: Leksjoner totalt

en: Translations installed/updated successfully!
nb_NO: Oversettelser ble installert/oppdatert!

en: True
nb_NO: Sant

en: True/False
nb_NO: Riktig/Feil

en: Ungraded
nb_NO: Ikke vurdert

en: Unused
nb_NO: Ubrukt

en: Update
nb_NO: Oppdatere

en: Update Course Category
nb_NO: Oppdater kurskategori

en: Update Lesson Tag
nb_NO: Oppdater leksjons tag

en: Update Module
nb_NO: Oppdater modul

en: Update Question
nb_NO: Oppdater spørsmål

en: Update Question Category
nb_NO: Oppdater spørsmålskategori

en: Update Question Type
nb_NO: Oppdater spørsmålstype

en: Update Quiz Type
nb_NO: Oppdater quiz type

en: Updated
nb_NO: Oppdatert

en: Updates
nb_NO: Oppdateringer

en: Used
nb_NO: Brukt

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Username or Email
nb_NO: Brukernavn eller e-post

en: Variation #
nb_NO: Variasjon #

en: Video Embed Code
nb_NO: Video innbyggingskode

en: View %s
nb_NO: Vis %s

en: View & reply to private messages sent to your course & lesson teachers.
nb_NO: Vis & svar på private meldinger sent til din sendt til din underviser

en: View course
nb_NO: Vis kurs

en: View course: %1$s
nb_NO: Vis kurs: %1$s

en: View results
nb_NO: Vis resultater

en: View the Lesson Quiz
nb_NO: Vis leksjonens quiz

en: View the lesson quiz
nb_NO: Se leksjonsquiz

en: WooCommerce Product
nb_NO: WooCommerce produkt

en: Wrong:
nb_NO: Feil:

en: Yes
nb_NO: Ja

en: You %1$s the lesson
nb_NO: Du %1$sleksjonen

en: You are not allowed to view this message.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å se denne meldingen

en: You can access %d of this course's lessons for free
nb_NO: Du kan se %d leksjoner av kurset gratis

en: You can review your grade and your answers %1$shere%2$s.
nb_NO: Du kan gjennomgå graden karaktergraden din og svarene %1$sher %2$s

en: You do not have any messages.
nb_NO: Du har ingen meldinger.

en: You have already added this Course to your cart. Please %1$s to access the course.
nb_NO: Du har allerede lagt kurset til bestillingen. %1$s for å få tilgang til kurset

en: You have completed a course
nb_NO: Du har fullført et kurs

en: You have completed a quiz
nb_NO:  Du har fullført en quiz.

en: You have completed and %1$s the course
nb_NO: Du har fullført og %1$skurset

en: You have completed this lesson's quiz and it will be graded soon. %1$sView the lesson quiz%2$s
nb_NO: Du har fullført denne leksjonens quiz og den vil bli vurdert snart. %1$sSe leksjonens quiz %2$s

en: You have completed this quiz and it will be graded soon. You require %1$s%% to pass.
nb_NO: Du har fullført denne quizen og den vil bli vurdert snart. Det kreves %1$s%%for å bestå.

en: You have no active courses.
nb_NO: Du har ingen aktive kurs.

en: You have no completed courses.
nb_NO: Du har ingen fullførte kurs.

en: You have no courses.
nb_NO: Du har ingen kurs.

en: You have not completed any courses yet.
nb_NO: Du har ikke fullført noen kurs enda.

en: You have not started this course yet.
nb_NO: Du har ikke startet dette kurset ennå.

en: You have not taken this lesson's quiz yet
nb_NO: Du har ikke svart på spørsmålene til denne oppgaven ennå.

en: You have passed this course with a grade of %1$d%%.
nb_NO: Du har fullført kurset med følgende karakter %1$d%%.

en: You have received a reply to your private message
nb_NO: Du har mottatt et svar på din private melding

en: You have selected more questions than this category contains - please reduce the number of questions that you are adding.
nb_NO: Du har valgt flere spørsmål enn denne kategorien inneholder, vennligst reduser antallet spørsmål du legger til.

en: You must be logged in to take this quiz
nb_NO: Du må være logget inn for å kunne svare på disse spørsmålene

en: You must first complete %1$s before viewing this Lesson
nb_NO: Du må først fullføre %1$s før du kan se denne leksjonen

en: You must first complete %1$s before viewing this course
nb_NO: Du må først fullføre %1$s før du kan se dette kurset

en: You must first complete: %1$s
nb_NO: Du må først fullføre: %1$s

en: You require %1$d%% to pass this course. Your grade is %2$s%%.
nb_NO: Du trenger %1$d%% for å stå på dette kurset. Din karakter er %2$s%%.

en: You require %1$d%% to pass this lesson's quiz.
nb_NO: Det kreves %1$d%%for å bestå denne leksjonens quiz.

en: You require %1$d%% to pass this lesson's quiz. Your grade is %2$s%%
nb_NO: Det kreves %1$d%%for å bestå denne leksjonens quiz. Din karakter er %2$s%%

en: You require %1$d%% to pass this quiz.
nb_NO: Det kreves %1$d%%for å bestå denne quizen.

en: You require %1$d%% to pass this quiz. Your grade is %2$s%%
nb_NO: Det kreves %1$d%%for å bestå denne quizen. Din karakter er %2$s%%

en: Your private message has been sent.
nb_NO: Din private melding er sendt.

en: Your quiz has been graded
nb_NO: Dine svar har blitt vurdert

en: Your student has completed a course
nb_NO: Din student har fullført et kurs

en: Your student has completed a lesson
nb_NO: Din student har fullført en leksjon

en: Your student has sent you a private message
nb_NO: Din student har sendt deg en ny privatmelding

en: Your student has started a course
nb_NO: Din student har startet et kurs

en: [%1$s] You have a new message
nb_NO: [%1$s]Du har en ny melding

en: [%1$s] You have completed a course
nb_NO: [%1$s] Du har fullført et kurs

en: [%1$s] You have completed a quiz
nb_NO: [%1$s] Du har fullført quizen

en: [%1$s] You have received a new private message
nb_NO: [%1$s] Du har mottatt en ny privatmelding

en: [%1$s] Your quiz has been graded
nb_NO: [%1$s] Dine svar har blitt vurdert

en: [%1$s] Your student has completed a course
nb_NO: [%1$s] Din student har fullført et kurs

en: [%1$s] Your student has completed a lesson
nb_NO: [%1$s] Din student har fullført en leksjon

en: [%1$s] Your student has started a course
nb_NO: [%1$s] Din student har startet et kurs

[ctx: column name]
en: Categories
nb_NO: Kategori

[ctx: column name]
en: Category
nb_NO: Kategori

[ctx: column name]
en: Course
nb_NO: Kurs

[ctx: column name]
en: Course Title
nb_NO: Kurstittel

[ctx: column name]
en: Lesson Title
nb_NO: Titel på leksjon

[ctx: column name]
en: Pre-requisite Course
nb_NO: Forutsetninger for kurs

[ctx: column name]
en: Question
nb_NO: Spørsmål

[ctx: column name]
en: WooCommerce Product
nb_NO: WooCommerce produkt

en: complete purchase
nb_NO: fullfør kjøpet

en: complete the purchase
nb_NO: Fullfør kjøpet

en: course
nb_NO: kurs

en: failed
nb_NO: Ikke bestått

en: has completed the lesson
nb_NO: har fullført en leksjon

en: in %s
nb_NO: i %s

en: learner
nb_NO: Student

en: lesson
nb_NO: oppgave

en: log in
nb_NO: logg inn

[ctx: page_slug]
en: courses-overview
nb_NO: kursoversikt

[ctx: page_slug]
en: my-courses
nb_NO: mine-kurs

en: passed
nb_NO: Bestått

[ctx: plugin action link]
en: Configure
nb_NO: Konfigurer

[ctx: post type single slug]
en: lesson
nb_NO: leksjon

[ctx: post type single slug]
en: messages
nb_NO: meldinger

[ctx: post type single slug]
en: multiple_question
nb_NO: flervalgsspørsmål

[ctx: post type single slug]
en: question
nb_NO: spørsmål

[ctx: post type single url base]
en: course
nb_NO: kurs

[ctx: post type single url slug]
en: course
nb_NO: kurs

[ctx: taxonomy archive slug]
en: course-category
nb_NO: kurskategori

[ctx: taxonomy archive slug]
en: lesson-tag
nb_NO: leksjonstag

[ctx: taxonomy archive slug]
en: question-category
nb_NO: spørsmålskategori

[ctx: taxonomy archive slug]
en: question-type
nb_NO:  spørsmålstype

[ctx: taxonomy archive slug]
en: quiz-type
nb_NO: quiztype

[ctx: taxonomy general name]
en: Course Categories
nb_NO: Kurskategorier

[ctx: taxonomy general name]
en: Lesson Tags
nb_NO: Leksjons tagger

[ctx: taxonomy general name]
en: Question Categories
nb_NO: Spørsmålskategorier

[ctx: taxonomy general name]
en: Question Types
nb_NO: Spørsmålstyper

[ctx: taxonomy general name]
en: Quiz Types
nb_NO: Quiz typer

[ctx: taxonomy singular name]
en: Course Category
nb_NO: Kurskategori

[ctx: taxonomy singular name]
en: Lesson Tag
nb_NO: Leksjons tag

[ctx: taxonomy singular name]
en: Question Category
nb_NO: Spørsmålskategori

[ctx: taxonomy singular name]
en: Question Type
nb_NO: Spørsmålstype

[ctx: taxonomy singular name]
en: Quiz Type
nb_NO: Quiz type

en: with a grade of
nb_NO: med en grad på
