Sensei 1.x - en to fi_FI translation catalogue (694 entries)

en: # Learners
fi_FI: # opiskelijat

en: %1$d of %2$d lessons completed
fi_FI: %1$d / %2$d oppituntia suoritettu

en: %1$s Archives: %2$s
fi_FI: %1$s Arkisto: %2$s

en: %1$s Question(s) from %2$s
fi_FI: %1$s Kysymystä kohteesta %2$s

en: %1$s deleted.
fi_FI: %1$s poistettu.

en: %1$s draft updated. %2$sPreview %3$s%4$s.
fi_FI: %1$s luonnos päivitetty. %2$sEsikatsele %3$s%4$s.

en: %1$s marked as complete.
fi_FI: %1$s merkattu suoritetuksi.

en: %1$s published. %2$sView %1$s%3$s.
fi_FI: %1$s julkaistu. %2$sNäytä %1$s%3$s.

en: %1$s restored to revision from %2$s.
fi_FI: %1$s palautettu versioon %2$s.

en: %1$s saved.
fi_FI: %1$s tallennettu.

en: %1$s scheduled for: %2$s. %3$sPreview %4$s%5$s.
fi_FI: %1$s ajastettu: %2$s. %3$sEsikatsele %4$s%5$s.

en: %1$s submitted. %2$sPreview %1$s%3$s.
fi_FI: %1$s jätetty. %2$sEsikatsele %1$s%3$s.

en: %1$s updated.
fi_FI: %1$s päivitetty.

en: %1$s updated. %2$sView %1$s%3$s.
fi_FI: %1$s päivitä. %2$sNäytä %1$s%3$s.

en: %1$sNo %2$s found%3$s
fi_FI: %1$sYhtään %2$ ei löytynyt%3$s

en: %1$sThis question does not appear in any quizzes yet.%2$s
fi_FI: %1$sTämä kysymys ei ole vielä missään kyselyssä.%2$s

en: %s Quiz
fi_FI: %s Kysely

en: %s is a required field
fi_FI: %s on vaadittu tieto

en: %s updated
fi_FI: %s päivitetty

en: (%d preview lessons)
fi_FI: (%d esikatsele oppitunteja)

en: (Duplicate)
fi_FI: (Monista)

en: + Add Another Lesson
fi_FI: + Lisää toinen oppitunti

en: <strong>Congratulations!</strong> &#8211; Sensei has been installed and set up.
fi_FI: <strong>Onnittelut!</strong> &#8211; Sensei on nyt asennettu.

en: <strong>Sensei has been installed</strong> &#8211; You're ready to start creating courses!
fi_FI: <strong>Sensei on nyt asennettu</strong> &#8211; Voit alkaa luomaan kursseja.

en: <strong>Welcome to Sensei</strong> &#8211; You're almost ready to create some courses!
fi_FI: <strong>Tervetuloa Senseihin</strong> &#8211; Olet melkein valmis luomaan kursseja!

en: A learner completes a lesson
fi_FI: Opiskelija saa oppitunnin valmiiksi

en: A learner completes their course
fi_FI: Opiskelija saa kurssin valmiiksi

en: A learner sends a private message to a teacher
fi_FI: Opiskelija lähettää yksityisviestin opettajalle

en: A learner starts their course
fi_FI: Opiskelija aloittaa kurssin

en: A learner submits a quiz for grading
fi_FI: Opiskelija jättää kyselyn arvioitavaksi

en: Access Permissions
fi_FI: Pääsyn oikeudet

en: Action
fi_FI: Toiminto

en: Active Courses
fi_FI: Aktiivisia kursseja

en: Add 'Teacher' role
fi_FI: Lisää 'Opettaja'-rooli

en: Add Course
fi_FI: Lisää kurssi

en: Add Learner to %1$s
fi_FI: Lisää opiskelija kurssille %1$s

en: Add New
fi_FI: Lisää uusi

en: Add New %s
fi_FI: Lisää uusi %s

en: Add New Course
fi_FI: Lisää uusi kurssi

en: Add New Course Category
fi_FI: Lisää uusi kurssikategoria

en: Add New Lesson Tag
fi_FI: Lisää uusi oppitunnin avainsana

en: Add New Module
fi_FI: Lisää uusi moduuli

en: Add New Question Category
fi_FI: Lisää uusi kysymyskategoria

en: Add New Question Type
fi_FI: Lisää uusi kysymystyyppi

en: Add New Quiz Type
fi_FI: Lisää uusi kyselytyyppi

en: Add Question
fi_FI: Lisää kysymys

en: Add Question(s)
fi_FI: Lisää kysymyksiä

en: Add Selected Question(s)
fi_FI: Lisää valitut kysymykset

en: Add a Lesson
fi_FI: Lisää oppitunti

en: Add a Product
fi_FI: Lisää tuote

en: Add a new question to this quiz - your question will also be added to the %1$squestion bank%2$s.
fi_FI: Lisää uusi kysymys tähän kyselyyn - kysymyksesi lisätään myös %1$skysymyspankkiin%2$s.

en: Add an existing question to this quiz from the %1$squestion bank%2$s.
fi_FI: Lisää olemassaoleva kysymys tähän kyselyyn %1$skysymyspankista%2$s.

en: Add any number of questions from a specified category. Edit your question categories %1$shere%2$s.
fi_FI: Lisää haluamasi määrä kysymyksiä halutusta kategoriasta. Voit muokata kysymystesi kategoirioita %1$täällä%2$s.

en: Add file
fi_FI: Lisää tiedosto

en: Add file to question
fi_FI: Lisää tiedosto kysymykseen

en: Add notes here...
fi_FI: Lisää muistiinpanoja...

en: Add right answer
fi_FI: Lisää oikea vastaus

en: Add to '%1$s'
fi_FI: Lisää kohteeseen '%1$s'

en: Add to Menu
fi_FI: Lisää valikkoon

en: Add to question
fi_FI: Lisää kysymykseen

en: Add wrong answer
fi_FI: Lisää väärä vastaus

en: After changing this setting, you may need to %1$sregenerate your thumbnails%2$s.
fi_FI: Vaihdettuasi tämän asetuksen sinun kannattaa %1$sregeneroida esikatselukuvasi%2$s.

en: All
fi_FI: Kaikki

en: All %s
fi_FI: Kaikki %s

en: All Categories
fi_FI: Kaikki kategoriat

en: All Course Categories
fi_FI: Kaikki kurssien kategoriat

en: All Lesson Tags
fi_FI: Kaikki oppitunnin avainsanat

en: All Modules
fi_FI: Kaikki moduulit

en: All Question Categories
fi_FI: Kaikki kysymyskategoriat

en: All Question Types
fi_FI: Kaikki kysymystyypit

en: All Quiz Types
fi_FI: Kaikki kyselytyypit

en: All Types
fi_FI: Kaikki tyypit

en: All categories
fi_FI: Kaikki kategoriat

en: All courses by %s
fi_FI: Kaikki kurssit käyttäjältä %s

en: All types
fi_FI: Kaikki tyypit

en: Allow Comments for Lessons
fi_FI: Salli oppituntien kommentointi

en: Allow this lesson to be viewed without purchase/login
fi_FI: Salli tämän oppitunnin katselu ilman ostoa/sisäänkirjautumista

en: Allow user to retake the quiz
fi_FI: Salli käyttäjän tehdä kysely uudelleen

en: Analysis
fi_FI: Analyysi

en: Answer Feedback
fi_FI: Vastauksen palaute

en: Answer:
fi_FI: Vastaus:

en: Apply
fi_FI: Suorita

en: Are you sure you want to remove the user from this course?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa käyttäjän tältä kurssilta?

en: Are you sure you want to remove the user from this lesson?
fi_FI: Oletko varma että haluat poistaa käyttäjän tältä oppitunnilta?

en: Are you sure you want to remove these questions?
fi_FI: Oletko varma että haluat poistaa nämä kysymykset?

en: Are you sure you want to remove this question?
fi_FI: Oletko varma että haluat poistaa tämän kysymyksen?

en: Are you sure you want to remove this user?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa tämän käyttäjän?

en: Are you sure you want to reset the progress of this user for this course?
fi_FI: Oletko varma että haluat resetoida käyttäjän edistymisen tällä kurssilla?

en: Are you sure you want to reset the progress of this user for this lesson?
fi_FI: Oletko varma että haluat resetoida käyttäjän edistymisen tällä oppitunnilla?

en: Assign to Course(s)
fi_FI: Osoita kursseille

en: At any time (by clicking the 'Complete Course' button)
fi_FI: Koska tahansa (klikkaamalla 'Saata Valmiiksi' painiketta)

en: Author:
fi_FI: Kirjoittaja:

en: Auto
fi_FI: Automaattinen

en: Auto-start courses belonging to a membership
fi_FI: Aloita automaattisesti kurssit jotka kuuluvat jäsenyyteen

en: Average Courses per Learner
fi_FI: Kursseja keskimäärin per opiskelija

en: Average Grade
fi_FI: Arvosanojen keskiarvo

en: Average Percentage
fi_FI: Keskimäärin

en: Back to the course
fi_FI: Takaisin kurssiin

en: Back to the lesson
fi_FI: Takaisin oppitunnille

en: Back to the module
fi_FI: Takaisin moduuliin

en: Back to:
fi_FI: Takaisin:

en: Background Colour
fi_FI: Taustan väri

en: Bulk learner action succeeded
fi_FI: Opiskelijoiden massatoimenpiteet onnistuneet.

en: Cancel
fi_FI: Peruuta

en: Categories
fi_FI: Kategoriat

en: Category
fi_FI: Osasto

en: Category Questions
fi_FI: Kategorian kysymykset

en: Change file
fi_FI: Vaihda tiedosto

en: Cheatin&#8217; huh?
fi_FI: Huijaustako&#8217; vai?

en: Complete
fi_FI: Suoritettu

en: Complete Lesson
fi_FI: Suorita oppitunti

en: Complete Quiz
fi_FI: Tee kysely valmiiksi

en: Complete course for learner
fi_FI: Suorita kurssi opiskelijalle

en: Complete lesson for learner
fi_FI: Suorita oppitunti opiskelijalle

en: Completed
fi_FI: Suoritettu

en: Completed Courses
fi_FI: Suoritettuja kursseja

en: Complexity:
fi_FI: Vaikeus:

en: Congratulations! You have completed this lesson.
fi_FI: Onnittelut! Olet suorittanut tämän oppitunnin.

en: Congratulations! You have passed this lesson's quiz achieving %s%%
fi_FI: Onnittelut! Olet läpäissyt tämän oppitunnin kyselyn arvosanalla %s%%

en: Congratulations! You have passed this lesson.
fi_FI: Onnitelut! Olet nyt läpäissyt tämän oppitunnin.

en: Congratulations! You have passed this quiz achieving %s%%
fi_FI: Onnittelut! Olet läpäissyt tämän kyselyn arvosanalla %s%%

en: Contact Course Teacher
fi_FI: Ota yhteyttä kurssin opettajaan

en: Contact Lesson Teacher
fi_FI: Ota yhteyttä oppitunnin opettajaan

en: Contact Teacher
fi_FI: Ota yhteyttä opettajaan

en: Correct answer
fi_FI: Oikea vastaus

en: Course
fi_FI: Kurssi

en: Course Archive Page
fi_FI: Kurssin arkisto

en: Course Categories
fi_FI: Kurssikategoriat

en: Course Category
fi_FI: Kurssin kategoria

en: Course Category:
fi_FI: Kurssin kategoria

en: Course Lessons
fi_FI: Kurssin oppitunnit

en: Course Management
fi_FI: Kurssihallinta

en: Course Modules
fi_FI: Kurssin moduulit

en: Course Notifications
fi_FI: Kurssi-ilmoitukset

en: Course Prerequisite
fi_FI: Kurssin ennakkovaatimukset

en: Course Results:
fi_FI: Kurssin tulokset:

en: Course Title
fi_FI: Kurssin otsikko

en: Course Video
fi_FI: Kurssivideo

en: Course details
fi_FI: Kurssin yksityiskohdat

en: Course does not exist
fi_FI: Kurssia ei ole olemassa

en: Course(s)
fi_FI: Kurssi(t)

en: Courses
fi_FI: Kurssit

en: Courses %s is taking
fi_FI: Kurssit joihin %s osallistuu

en: Courses are complete:
fi_FI: Kurssit ovat suoritettu:

en: Create a new lesson
fi_FI: Luo uusi oppitunti

en: Custom field deleted.
fi_FI: Mukautettu kenttä poistettu.

en: Custom field updated.
fi_FI: Mukautettu kenttä päivitetty.

en: Date Completed
fi_FI: Suorituspäivä

en: Date Registered
fi_FI: Rekisteröitymispäivä

en: Date Started
fi_FI: Aloituspäivä

en: Delete Course
fi_FI: Poista kurssi

en: Delete file
fi_FI: Poista tiedosto

en: Description
fi_FI: Kuvaus

en: Description for student explaining what needs to be uploaded
fi_FI: Kuvaus opiskelijalle tarvittavasta ladattavasta sisällöstä

en: Disable Private Messages
fi_FI: Laita pois päältä yksityisviestit

en: Disable Sensei Styles
fi_FI: Sensei Tyylit pois päältä

en: Disable the private message functions between learners and teachers.
fi_FI: Laita pois päältä yksityisviestiominaisuudet oppilaiden ja opettajien väliltä.

en: Display the learner's active and completed courses on their profile.
fi_FI: Näytä opiskelijoiden aktiiviset ja suoritetut kurssit heidän profiilissaan

en: Docs
fi_FI: Ohjeet

en: Documentation
fi_FI: Ohjeet

en: Don't show quiz question points
fi_FI: Älä näytä kyselyn kysymysten pisteitä

en: Duplicate
fi_FI: Monista

en: Duplicate (with lessons)
fi_FI: Monista (oppitunti)

en: Duplicate this course
fi_FI: Monista tämä kurssi

en: Duplicate this course with its lessons
fi_FI: Monista tämä kurssi ja sen oppitunnit

en: Duplicate this lesson
fi_FI: Monista tämä oppitunti

en: Easy
fi_FI: Helppo

en: Edit
fi_FI: Muokkaa

en: Edit %s
fi_FI: Muokkaa %s

en: Edit Course Category
fi_FI: Muokkaa kurssikategoriaa

en: Edit Lesson Tag
fi_FI: Muokkaa oppitunnin avainsanoja

en: Edit Module
fi_FI: Muokkaa moduulia

en: Edit Question
fi_FI: Muokkaa kysymystä

en: Edit Question Category
fi_FI: Muokkaa kysymyskategoriaa

en: Edit Question Type
fi_FI: Muokkaa kysymystyyppiä

en: Edit Quiz Type
fi_FI: Muokkaa kyselyn tyyppiä

en: Edit Start Date
fi_FI: Muokkaa aloituspäivää

en: Edit course
fi_FI: Muokkaa kurssia

en: Edit this lesson
fi_FI: Muokkaa tätä kurssia

en: Email Notifications
fi_FI: Sähköposti-ilmoitukset

en: Email address
fi_FI: Sähköpostiosoite

en: Emails Sent to All Users
fi_FI: Sähköpostit lähetetty kaikille käyttäjille

en: Emails Sent to Learners
fi_FI: sähköpostit lähetetty opiskelijoille

en: Emails Sent to Teachers
fi_FI: Sähköpostit lähetetty opettajille

en: Enter a title for this course here
fi_FI: Lisää kurssin otsikko tästä

en: Enter a title for this lesson here
fi_FI: Lisää oppitunnin otsikko tästä

en: Enter your private message.
fi_FI: Kirjoita tähän yksityisviestisi.

en: Error adding learner.
fi_FI: Virhe oppilaan lisäämisessä.

en: Existing Questions
fi_FI: Olemassaolevat kysymykset

en: Export all rows (CSV)
fi_FI: Vie kaikki rivit (CSV)

en: Failed
fi_FI: Ei suoritettu hyväksytysti

en: Failed to install/update the translation:
fi_FI: Käännöksen asennus/päivitys ei onnistunut:

en: False
fi_FI: Väärin

en: Feature this course
fi_FI: Lisää kurssi esittelyyn

en: Featured
fi_FI: Esittelyssä

en: Featured Course
fi_FI: Esittelyssä

en: Featured Courses
fi_FI: Kursseja esittelyssä

en: File Upload
fi_FI: Tiedoston lataaminen

en: Filter
fi_FI: Suodatin

en: Find learner
fi_FI: Löydä opiskelija

en: Free
fi_FI: Ilmainen

en: Free Courses
fi_FI: Ilmaisia kursseja

en: Free Preview
fi_FI: Ilmainen esikatselu

en: General
fi_FI: Yleiset

en: Grade
fi_FI: Arvosana

en: Grade quiz
fi_FI: Arvostele kysely

en: Grade quiz automatically
fi_FI: Arvostele kysely automaattisesti

en: Grade: %d
fi_FI: Arvosana: %d

en: Graded
fi_FI: Arvosteltu

en: Grading
fi_FI: Arviointi

en: Grading Notes
fi_FI: Arvostelun muistiinpanot

en: Guide/Teacher Notes for grading the answer
fi_FI: Ohjaajan/Opettajan muistiinpanot vastauksen arvioimiseksi

en: Guide/Teacher Notes for grading the upload
fi_FI: Ohjaajan/Opettajan muistiinpanot ladattavan sisällön arvioinnista

en: Hard
fi_FI: Vaikea

en: Hide this notice
fi_FI: Piilota tämä huomautus

en: If your browser doesn't start loading the next page automatically, click this button:
fi_FI: Jos selaimesi ei lataa seuraavaa sivua automaattisesti, paina tästä:

en: Image Height - Archive
fi_FI: Kuvan korkeus - Arkisto

en: Image Width - Archive
fi_FI: Kuvan leveys - Arkisto

en: In Progress
fi_FI: Kesken

en: In progress
fi_FI: Kesken

en: Incorrect - Right Answer:
fi_FI: Väärin - Oikea vastaus:

en: Incorrect login details
fi_FI: Väärät kirjautumistiedot

en: Install
fi_FI: Asenna

en: Install Language Pack
fi_FI: Asenna kielipaketti

en: Install Sensei Pages
fi_FI: Asenna Sensei sivut

en: Insufficient permissions
fi_FI: Oikeudet eivät riitä.

en: Invalid Course
fi_FI: Epäkelpo Kurssi

en: Invalid post type. Can duplicate only lessons and courses
fi_FI: Epäkelpo vientityyppi. Voi tuplata minkä tahansa luennon ja kurssin.

en: Invalid request
fi_FI: Pyyntö ei kelpaa

en: Language
fi_FI: Kieli

en: Language options.
fi_FI: Kielen valinnat

en: Last Updated
fi_FI: Viimeksi päivitetty

en: Learner
fi_FI: Opiskelija

en: Learner Management
fi_FI: Opiskelijahallinta

en: Learner Profiles
fi_FI: Opiskelijoiden profiilit

en: Learner added successfully!
fi_FI: Oppilaan lisääminen onnistui.

en: Learner will also be added to the course '%1$s' if they are not already taking it.
fi_FI: Opiskelija lisätään kurssille '%1$s' ellei opiskelija ole jo tällä kurssilla.

en: Learners
fi_FI: Opiskelijat

en: Learners added successfully!
fi_FI: Oppilaan lisääminen onnistui.

en: Learners per page
fi_FI: Opiskelijoita per sivu

en: Learners taking this Course
fi_FI: Opiskelijoita kurssilla

en: Learners taking this Lesson
fi_FI: Opiskelijoita tällä oppitunnilla

en: Length:
fi_FI: Pituus:

en: Lesson
fi_FI: Oppitunti

en: Lesson Complexity
fi_FI: Oppitunnin vaikeusaste

en: Lesson Course
fi_FI: Oppitunnin kurssi

en: Lesson Information
fi_FI: Tietoa oppitunnista

en: Lesson Length in minutes
fi_FI: Oppitunnin pituus minuutteina

en: Lesson Reset Successfully.
fi_FI: Oppitunti resetoitu onnistuneesti

en: Lesson Tags
fi_FI: Oppitunnin avainsanat

en: Lesson tag: %1$s
fi_FI: Oppitunnin avainsana: %1$s

en: Lesson tags: %1$s
fi_FI: Oppitunnin avainsanat: %1$s

en: Lessons
fi_FI: Oppitunnit

en: Lessons Archive
fi_FI: Oppituntien arkisto

en: Lessons in this Course
fi_FI: Oppitunteja kurssilla

en: Login
fi_FI: Kirjaudu sisään

en: Logout
fi_FI: Kirjaudu ulos

en: Lost your password?
fi_FI: Unohditko salasanasi?

en: Manage Grading
fi_FI: Hallitse arvosanoja

en: Manage Learners
fi_FI: Hallitse opiskelijoita

en: Manage learners
fi_FI: Hallitse opiskelijoita

en: Manage this course's learners %1$shere%2$s.
fi_FI: Hallinnoi kurssin opiskelijoita %1$täällä%2$s.

en: Manage this lesson's learners %1$shere%2$s.
fi_FI: Hallinnoi tämän oppitunnin opiskelijoita %1$täällä%2$s.

en: Manual
fi_FI: Manuaalinen

en: Mark as Complete
fi_FI: Merkitse suoritetuksi

en: Message
fi_FI: Viesti

en: Message Information
fi_FI: Viestin tiedot

en: Message received by:
fi_FI: Viestin on ottanut vastaan:

en: Message sent by:
fi_FI: Viestin lähettäjä:

en: Messages
fi_FI: Viestit

en: Module
fi_FI: Moduuli

en: Module order
fi_FI: Moduulien järjestys

en: Modules
fi_FI: Moduulit

en: More
fi_FI: Lisää

en: More Lessons
fi_FI: Lisää oppitunteja

en: Multi Line
fi_FI: Monirivinen

en: Multiple Choice
fi_FI: Monivalinta

en: Multiple Question
fi_FI: Monivalintakysymys

en: Multiple Questions
fi_FI: Monivalintakysymykset

en: My Active Courses
fi_FI: Aktiiviset kurssini

en: My Completed Courses
fi_FI: Valmiit kurssini

en: My Courses
fi_FI: Minun kurssini

en: My Courses Page
fi_FI: Minun kurssini - sivu

en: My Messages
fi_FI: Viestini

en: My Profile
fi_FI: Profiilini

en: N/A
fi_FI: Ei saatavilla/-tietoa

en: New %s
fi_FI: Uusi %s

en: New Course Category Name
fi_FI: Lisää uusi kurssikategorian nimi

en: New Courses
fi_FI: Uusia kursseja

en: New Lessons
fi_FI: Uudet oppitunnit

en: New Module Name
fi_FI: Uusi moduulin nimi

en: New Question
fi_FI: Uusi kysymys

en: New Question Category Name
fi_FI: Lisää uusi kysymyskategorian nimi

en: New Question Type Name
fi_FI: Lisää uuden kysymystyypin nimi

en: New Quiz Type Name
fi_FI: Lisää uuden kyselytyypin nimi

en: New Tag Name
fi_FI: Uusi oppitunnin avainsanan nimi

en: New course created by
fi_FI: Uusi kurssi käyttäjältä

en: New course created.
fi_FI: Uusi kurssi luotu.

en: Next
fi_FI: Seuraava

en: Next Lesson
fi_FI: Seuraava oppitunti

en: No
fi_FI: Ei

en: No %s found
fi_FI: %s ei löytynyt

en: No %s found in Trash
fi_FI: Roskakorissa ei ole %s

en: No Change
fi_FI: Ei muutosta

en: No Grade
fi_FI: Ei arvosanaa

en: No active subscription
fi_FI: Ei aktiivista tilausta

en: No course
fi_FI: Ei kursseja

en: No course categories found.
fi_FI: Kurssikategorioita ei löytynyt.

en: No courses exist yet. Please add some first.
fi_FI: Kursseja ei vielä löydy. Lisää ensin kursseja, ole hyvä.

en: No courses found that match your selection.
fi_FI: Valitun kaltaisia kursseja ei löytynyt.

en: No courses found.
fi_FI: Kursseja ei löytynyt.

en: No items found.
fi_FI: Ei löytynyt.

en: No learners found.
fi_FI: Opiskelijoita ei löytynyt.

en: No lessons exist yet for this course.
fi_FI: Tälle kurssille ei ole oppitunteja.

en: No lessons exist yet. Please add some first.
fi_FI: Oppitunteja ei vielä löydy. Lisää ensin oppitunteja, ole hyvä.

en: No lessons found that match your selection.
fi_FI: Valitun kaltaisia oppitunteja ei löytynyt.

en: No lessons found.
fi_FI: Oppitunteja ei löytynyt.

en: No modules are available for this lesson yet. %1$sPlease add some to %3$sthe course%4$s.%2$s
fi_FI: Tälle oppitunnille ei ole vielä saatavilla moduuleja. %1$sOle hyvä ja lisää niitä %3$skurssille%4$s.%2$s

en: No modules are available for this lesson yet. %1$sPlease select a course first.%2$s
fi_FI: Tälle oppitunnille ei ole vielä saatavilla moduuleja. %1$sOle hyvä ja valitse kurssi ensin.%2$s

en: No modules found.
fi_FI: Moduuleja ei löytynyt.

en: No products exist yet.
fi_FI: Tuotteita ei vielä ole.

en: No results found
fi_FI: Tuloksia ei löytynyt

en: None
fi_FI: Ei mitään

en: Not started
fi_FI: Ei aloitettu

en: Number of Categories (optional):
fi_FI: Kategorioiden määrä (valinnainen):

en: Number of Courses (optional):
fi_FI: Kurssien lukumärä (valinnainen):

en: Number of Lessons (optional):
fi_FI: Oppituntien määrä (valinnainen):

en: Number of questions to show
fi_FI: Näytettävien kysymysten määrä

en: Number of questions:
fi_FI: Kysymysten määrä:

en: Once all the course lessons have been completed
fi_FI: Kun kaikki kurssin oppitunnit on saatu valmiiksi

en: Once you have saved your lesson you will be able to add questions.
fi_FI: Kun olet tallentanut oppituntisi, voit lisätä kysymyksiä.

en: Or %1$s login %2$s to access your purchased courses
fi_FI: Tai %1$s kirjaudu sisään %2$s päästäksesi omille kursseillesi

en: Or %1$s to access your purchased courses
fi_FI: Tai %1$s päästäksesi maksullisiin kursseihisi.

en: Order Courses
fi_FI: Tilaa kursseja

en: Order Lessons
fi_FI: Tilaa oppitunteja

en: Order Modules
fi_FI: Järjestä moduulit

en: Order modules
fi_FI: Järjestä moduulit

en: Other Learners taking this Course
fi_FI: Muita opiskelijoita kurssilla

en: Other Lessons
fi_FI: Muut oppitunnit

en: Overview
fi_FI: Yleiskatsaus

en: Paid
fi_FI: Maksettu

en: Paid Courses
fi_FI: Maksullisia kursseja

en: Parent Course Category
fi_FI: Ylempi kurssikategoria

en: Parent Course Category:
fi_FI: Ylempi kurssikategoria:

en: Parent Module
fi_FI: Ylemmän tason moduuli

en: Parent Module:
fi_FI: Ylemmän tason moduuli:

en: Parent Question Category
fi_FI: Ylempi kysymyskategoria

en: Parent Question Category:
fi_FI: Ylempi kysymyskategoria:

en: Parent Question Type
fi_FI: Ylempi kysymystyyppi

en: Parent Question Type:
fi_FI: Ylempi kysymystyyppi:

en: Parent Quiz Type
fi_FI: Ylempi kyselytyyppi

en: Parent Quiz Type:
fi_FI: Ylempi kyselytyyppi:

en: Parent Tag
fi_FI: Ylempi avainsana

en: Parent Tag:
fi_FI: Ylempi avainsana:

en: Part of: %s
fi_FI: Osa %s:sta.

en: Pass Percentage
fi_FI: Läpäisyn osuus

en: Pass required
fi_FI: Läpäisy vaaditaan

en: Pass required to complete lesson
fi_FI: Läpäisy vaaditaan oppitunnin suorittamiseen

en: Passed
fi_FI: Suoritettu hyväksytysti

en: Password
fi_FI: Salasana

en: Paste the embed code for your video (e.g. YouTube, Vimeo etc.) in the box above.
fi_FI: Sijoita upotuskoodi (embed) videollesi (esim. YouTube, Vimeo, jne) ylläolevaan kenttään.

en: Percent Complete
fi_FI: Prosenttia valmiina

en: Please add some first
fi_FI: Lisää ensin, ole hyvä

en: Please add some.
fi_FI: Lisää, ole hyvä.

en: Please complete the previous %1$s before taking this Quiz.
fi_FI: Ole hyvä ja suorita loppuun edellinen %1$s ennen kuin aloitat tämän kyselyn.

en: Please complete the previous %1$s before taking this course.
fi_FI: Ole hyvä ja suorita edellinen %1$s ennen tämän kurssin aloittamista.

en: Please enter your username and password
fi_FI: Anna käyttäjänimi ja salasana

en: Please log in to view your messages.
fi_FI: Kirjaudu sisään nähdäksesi viestisi.

en: Please login to view your messages.
fi_FI: Kirjaudu sisään nähdäksesi viestisi.

en: Please purchase the %1$s before starting the lesson.
fi_FI: Ole hyvä ja hanki %1$s ennen oppitunnin aloittamista.

en: Please purchase the %1$s before starting this Lesson.
fi_FI: Ole hyvä ja hanki %1$s ennen kuin aloitat tämän oppitunnin.

en: Please purchase the %1$s before starting this Quiz.
fi_FI: Ole hyvä ja hanki %1$s ennen kuin aloitat tämän kyselyn.

en: Please purchase the %1$s before taking this quiz.
fi_FI: Ole hyvä ja hanki %1$s ennen kyselyn aloittamista.

en: Please save your lesson in order to add questions to your quiz.
fi_FI: Tallenna oppituntisi jotta voit lisätä kysymyksiä kyselyysi.

en: Please sign up for %1$sthe course%2$s before taking this quiz
fi_FI: Ole hyvä ja ilmoittaudu %1$skurssille%2$s ennen tämän kyselyn aloittamista

en: Please sign up for the %1$s before starting the lesson.
fi_FI: Ole hyvä ja rekisteröidy kohteeseen %1$s ennen kun aloitat oppitunnin.

en: Please sign up for the %1$s before starting this Quiz.
fi_FI: Ole hyvä ja ilmoittaudu %1$s ennen kuin aloitat tämän kyselyn.

en: Please sign up for the %1$s before taking this Quiz.
fi_FI: Ole hyvä ja ilmoittaudu %1$s ennen kuin aloitat tämän kyselyn.

en: Please sign up for the %1$s before taking this quiz.
fi_FI: Ole hyvä ja ilmoittaudu %1$s ennen kun aloitat kyselyn.

en: Please supply a %1$s ID.
fi_FI: Ole hyvä ja anna %1$s ID.

en: Please supply a course ID for the shortcode: %s
fi_FI: Ole hyvä ja anna kurssin tunnus koodille: %s

en: Please supply a lesson ID for this shortcode.
fi_FI: Ole hyvä ja anna oppitunnin tunnus tälle koodille.

en: Points: %s
fi_FI: Pisteet: %s

en: Prerequisite
fi_FI: Esitietovaatimus

en: Preview
fi_FI: Esikatselu

en: Preview this course
fi_FI: Esikatsele kurssia.

en: Preview:
fi_FI: Esikatselu:

en: Previous
fi_FI: Edellinen

en: Processing Updates...
fi_FI: Prosessoi päivityksiä...

en: Public learner profiles
fi_FI: Julkiset opiskelijaprofiilit

[ctx: Purchase thank you note on Checkout page. The course link(s) will be show]
en: You have purchased the following course: | You have purchased the following courses:
fi_FI[0]: Olet ostanut tämän kurssin:
fi_FI[1]: Olet ostanut nämä kurssit:

en: Purchase this Course
fi_FI: Osta tämä kurssi

en: Question
fi_FI: Kysymys

en: Question %d:
fi_FI: Kysymys %d:

en: Question Category:
fi_FI: Kysymyksen kategoria:

en: Question Description (optional):
fi_FI: Kysymyksen kuvaus (valinnainen):

en: Question Grade:
fi_FI: Kysymyksen arvosana:

en: Question Type:
fi_FI: Kysymyksen tyyppi:

en: Question Types
fi_FI: Kysymystyypit

en: Question grade:
fi_FI: Kysymyksen arvosana:

en: Question media:
fi_FI: Kysymyksen media:

en: Question:
fi_FI: Kysymys:

en: Questions
fi_FI: Kysymykset

en: Quiz
fi_FI: Kysely

en: Quiz Graded Successfully!
fi_FI: Kysely arvioitu onnistuneesti!

en: Quiz Questions
fi_FI: Kyselyn kysymykset

en: Quiz Reset Successfully.
fi_FI: Kysely resetoitu onnistuneesti.

en: Quiz Saved Successfully.
fi_FI: Kysely tallennettu onnistuneesti.

en: Quiz Settings
fi_FI: Kyselyn asetukset

en: Quiz Types
fi_FI: Kyselytyypit

en: Quiz passmark percentage
fi_FI: Kyselyn läpäisytason prosentti

en: Quizzes
fi_FI: Kyselyt

en: Randomise answer order
fi_FI: Satunnaista vastausten järjestys

en: Randomise question order
fi_FI: Satunnaista kysymysten järjestys

en: Re: %1$s
fi_FI: Vs: %1$s

en: Recommended Answer
fi_FI: Suositeltu vastaus

en: Register
fi_FI: Rekisteröidy

en: Remember me
fi_FI: Muista minut

en: Remove
fi_FI: Poista

en: Remove Question
fi_FI: Poista kysymys

en: Remove Question(s)
fi_FI: Poista kysymyksiä

en: Remove Sensei activity for deleted users
fi_FI: Poista Sensei toiminnot poistetuilta käyttäjiltä

en: Remove from %1$s
fi_FI: Poista kohteesta %1$s

en: Removes all course, lesson &amp; quiz activity for users that have already been deleted from the database. This will fix incorrect learner counts in the Analysis section.
fi_FI: Tämä poistaa kaikki kurssi, oppitunti &amp; kysely toiminnot käyttäjiltä jotka ovat jo poistettu tietokannasta. Tämä korjaa väärät opiskelijamäärät analyysissä.

en: Reset Course(s)
fi_FI: Resetoi kursseja

en: Reset Lesson
fi_FI: Resetoi oppitunti

en: Reset Quiz
fi_FI: Resetoi kysely

en: Reset filter
fi_FI: Resetoi suodatin

en: Reset progress
fi_FI: Resetoi eteneminen

en: Restricted Access
fi_FI: Rajoitettu pääsy

en: Review grade
fi_FI: Arvioi arvosana

en: Right:
fi_FI: Oikea:

en: Save Course
fi_FI: Tallenna kurssi

en: Save Quiz
fi_FI: Tallenna kysely

en: Save course order
fi_FI: Tallenna kurssitilaus

en: Save lesson order
fi_FI: Tallenna oppituntitilaus

en: Save module order
fi_FI: Tallenna moduulien järjestys

en: Search
fi_FI: Haku

en: Search %s
fi_FI: Etsi %s

en: Search Course Categories
fi_FI: Etsi kurssikategorioita

en: Search Courses
fi_FI: Etsi kursseja

en: Search Learners
fi_FI: Etsi opiskelijoita

en: Search Lesson Tags
fi_FI: Etsi oppituntien avainsanoja

en: Search Lessons
fi_FI: Etsi oppitunteja

en: Search Modules
fi_FI: Etsi moduuleja

en: Search Question Categories
fi_FI: Etsi kysymyskategorioita

en: Search Question Types
fi_FI: Etsi kysymystyyppejä

en: Search Quiz Types
fi_FI: Etsi kyselyn tyyppejä

en: Search Users
fi_FI: Etsi käyttäjiä

en: Search for a user by typing their name or username.
fi_FI: Etsi käyttäjää kirjoittamalla nimi tai käyttäjänimi.

en: Search for and select the courses that this module will belong to.
fi_FI: Etsi ja valitse kurssit joihin tämä moduuli tulee kuulumaan.

en: Search for courses
fi_FI: Etsi kursseja

en: Search for courses...
fi_FI: Etsi kursseja...

en: Seems you don't have permission to do this!
fi_FI: Tarvitset laajemmat oikeudet tähän tehtävään!

en: Select
fi_FI: Valitse

en: Select Category:
fi_FI: Valitse kategoria:

en: Select Course
fi_FI: Valitse kurssi

en: Select Course(s)
fi_FI: Valitse kurssi(t)

en: Select Courses
fi_FI: Valitse kursseja

en: Select Learner
fi_FI: Valitse opiskelija

en: Select a Page:
fi_FI: Valitse sivu:

en: Select a Question Category
fi_FI: Valitse kysymyksen kategoria

en: Select a course
fi_FI: Valitse kurssi

en: Select a lesson
fi_FI: Valitse oppitunti

en: Select the notifications that will be sent to all users.
fi_FI: Valitse muistutukset jotka lähetetään kaikille käyttäjille.

en: Select the notifications that will be sent to learners.
fi_FI: Valitse muistutukset jotka lähetetään oppilaille.

en: Select the notifications that will be sent to teachers.
fi_FI: Valitse muistutukset jotka lähetetään opettajille.

en: Selected from '%1$s'
fi_FI: Valittuna kurssilta '%1$s'

en: Send Message
fi_FI: Lähetä viesti

en: Send Private Message
fi_FI: Lähetä yksityisviesti

en: Sensei Settings
fi_FI: Sensei Asetukset

en: Sent by %1$s on %2$s.
fi_FI: Lähettänyt %1$s, %2$s.

en: Set all quizzes to have a random question order
fi_FI: Aseta kaikkiin kyselyihin satunnainen kysymysten järjestys

en: Set all quizzes to show all questions
fi_FI: Aseta kaikkiin kyselyihin kaikki kysymykset esille

en: Sets all quizzes to show all questions - this can be changed per quiz.
fi_FI: Aseta kaikkiin kyselyihin kaikki kysymykset esille - tämän voi muuttaa kyselykohtaisesti.

en: Sets the order all of questions in all quizzes to a random order, which can be switched off per quiz.
fi_FI: Aseta kaikkiin kyselyihin satunnainen kysymysten järjestys, jonka saa pois päältä kyselykohtaisesti.

en: Settings
fi_FI: Asetukset

en: Settings > General
fi_FI: Asetukset > Yleiset

en: Settings for email notifications sent from your site.
fi_FI: Sivuiltasi lähtevien sähköpostien asetukset.

en: Settings that apply to all Courses.
fi_FI: Asetukset jotka koskee kaikkia kursseja.

en: Settings that apply to all Lessons.
fi_FI: Asetukset jotka koskee kaikkia oppitunteja.

en: Settings that apply to the entire plugin.
fi_FI: Koko liitännäisen asetukset.

en: Show a random selection of questions from this quiz each time a student views it.
fi_FI: Näytä satunnainen valikoima kysymyksiä, kun opiskelija suorittaa kyselyä.

en: Show all courses
fi_FI: Näytä kaikki kurssit

en: Show all teachers
fi_FI: Näytä kaikki opettajat

en: Show hierarchy
fi_FI: Näytä hierarkia

en: Show post counts
fi_FI: Näytä 'osastossa on' (kpl)

en: Sign Up
fi_FI: Rekisteröidy

en: Single Line
fi_FI: Yksirivinen

en: Skip setup
fi_FI: Ohita asennus

en: Sorry but there is no translation available for your language =/
fi_FI: Pahoittelemme, kielialueellesi ei ole käännöstä =/

en: Sorry, you do not have an access to this content without an active subscription.
fi_FI: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeuksia tähän sisältöön ilman aktiivista tilausta.

en: Sort by newest first
fi_FI: Uusimmat ensin

en: Sort by title A-Z
fi_FI: Aakkosjärjestyksessä

en: Standard
fi_FI: Normaali

en: Start %s
fi_FI: Aloita %s

en: Start a Course!
fi_FI: Aloita kurssi!

en: Start taking this Course
fi_FI: Aloita kurssi

en: Status
fi_FI: Tila

en: Submitted file: %1$s
fi_FI: Syötetty tiedosto: %1$s

en: Teacher
fi_FI: Opettaja

en: Text after the Gap:
fi_FI: Teksti välin jälkeen:

en: Text before the Gap:
fi_FI: Teksti ennen väliä:

en: The Course
fi_FI: Kurssi

en: The Gap:
fi_FI: Väli:

en: The course order has been saved.
fi_FI: Kurssitilausta ei ole tallennettu.

en: The course title.
fi_FI: Kurssin otsikko

en: The lesson order has been saved.
fi_FI: Oppitunnin tilaus on tallennettu.

en: The module order has been saved for this course.
fi_FI: Moduulien järjestys on tallennettu tälle kurssille.

en: The pass mark is %1$s
fi_FI: Läpäisytaso on %1$s

en: The passmark must be achieved before the lesson is complete.
fi_FI: Läpäisytason tulee olla saavutettuna ennen oppitunnin valmistumista.

en: The user requested does not exist.
fi_FI: Hakemaasi käyttäjää ei ole olemassa.

en: The username of the learner who sent this message.
fi_FI: Lähettäjän käyttäjänimi.

en: The username of the teacher who received this message.
fi_FI: Viestin vastaanottaneen opettajan käyttäjänimi.

en: There are no Questions for this Quiz yet. Please add some below.
fi_FI: Tähän kyselyyn ei ole vielä kysymyksiä. Ole hyvä ja lisää kysymyksiä alla.

en: There are no courses for this teacher.
fi_FI: Tälle opettajalle ei ole kursseja.

en: There are no lessons in this course.
fi_FI: Tällä kurssilla ei ole oppitunteja.

en: There are no questions for this Quiz yet. Check back soon.
fi_FI: Tähän kyselyyn ei ole vielä kysymyksiä. Tarkista pian uudelleen.

en: There are no questions matching your search.
fi_FI: Haullasi ei löytynyt kysymyksiä.

en: There is no quiz for this lesson yet - please add one in the 'Quiz Questions' box.
fi_FI: Tälle oppitunnille ei ole vielä kyselyä - ole hyvä ja lisää kysely.

en: There is no translation available for your language!
fi_FI: Kielialueellesi ei ole käännöstä!

en: They complete a course
fi_FI: Saavat kurssin valmiiksi

en: They receive a reply to their private message
fi_FI: Joku saa vastauksen yksityisviestiin

en: This bulk action is not supported
fi_FI: Tämä massatoimi ei ole tuettu.

en: This course is already in your cart, please proceed to %1$s, to gain access.
fi_FI: Tämä kurssi on jo ostoskorissasi, mene %1$s saadaksesi oikeudet.

en: This feedback will be automatically displayed to the student once they have completed the quiz.
fi_FI: Tämä palaute tulee opiskelijan näkyville kun kysely on suoritettu.

en: This is a preview lesson. Please purchase the %1$s to access all lessons.
fi_FI: Tämä on oppitunnin esikatselu. Ole hyvä ja osta %1$s päästäksesi kaikille oppitunneille.

en: This is a preview lesson. Please sign up for the %1$s to access all lessons.
fi_FI: Tämä on oppitunnin esikatselu. Ole hyvä ja rekisteröidy kohteeseen %1$s päästäksesi kaikille oppitunneille.

en: This learner has no active courses.
fi_FI: Tällä opiskelijalla ei ole aktiivisia kursseja.

en: This learner has not completed any courses yet.
fi_FI: Tämä opiskelija ei ole vielä suorittanut kursseja.

en: This quiz is not able to be automatically graded.
fi_FI: Kysely ei ole automaattisesti arvioitavissa.

en: This widget will output a list of Course Categories.
fi_FI: Tämä vimpain tekee listan kurssien kategorioista.

en: This widget will output a list of Courses - New, Featured, Free, Paid, Active, Completed.
fi_FI: Tämä vimpain tekee listan kursseista - Uudet, Esittelyssä, Ilmaiset, Maksetut, Aktiiviset, Valmiit.

en: This widget will output a list of Courses for a specific category.
fi_FI: Tämä vimpain tekee listan tietyn kategorian kursseista

en: This widget will output a list of the latest Lessons.
fi_FI: Tämä vimpain tekee listan viimeisimmistä oppitunneista.

en: This will determine when courses are marked as complete.
fi_FI: Tämä määrittää milloin kurssit merkitään valmiiksi.

en: This will duplicate the course lessons along with all of their quizzes and questions. Are you sure you want to do this?
fi_FI: Tämä monistaa oppitunnin kyselyn ja kaikki sen kysymykset. Oletko varma, että haluat tehdä tämän?

en: This will duplicate the lesson quiz and all of its questions. Are you sure you want to do this?
fi_FI: Tämä monistaa oppitunnin kyselyn ja kaikki sen kysymykset. Oletko varma, että haluat tehdä tämän?

en: Title (optional):
fi_FI: Otsikko (valinnainen):

en: Total Completed Courses
fi_FI: Suoritettujen kurssien määrä

en: Total Courses
fi_FI: Kursseja yhteensä

en: Total Grade
fi_FI: Kokonaisarvosana

en: Total Learners
fi_FI: Opiskelijoita yhteensä

en: Total Lessons
fi_FI: Oppitunteja yhteensä

en: Translations installed/updated successfully!
fi_FI: Käännös asennettu/päivitetty!

en: True
fi_FI: Oikein

en: True/False
fi_FI: Oikein/Väärin

en: Tweet
fi_FI: Tweettaa

en: Type
fi_FI: Laji

en: Unassign from Course(s)
fi_FI: Osoita pois kursseilta

en: Ungraded
fi_FI: Arvostelematon

en: Unused
fi_FI: Käyttämätön

en: Update
fi_FI: Päivitä

en: Update Course Category
fi_FI: Päivitä kurssikategoria

en: Update Lesson Tag
fi_FI: Päivitä oppitunnin avainsanoja

en: Update Module
fi_FI: Päivitä moduuli

en: Update Question
fi_FI: Päivitä kysymys

en: Update Question Category
fi_FI: Päivitä kysymyskategoria

en: Update Question Type
fi_FI: Päivitä kysymystyyppi

en: Update Quiz Type
fi_FI: Päivitä kyselyn tyyppi

en: Update comment counts
fi_FI: Päivitä kommenttilaskuri

en: Update completed successfully!
fi_FI: Päivitys suoritettu onnistuneesti!

en: Update existing lesson statuses.
fi_FI: Päivitä olemassaolevien oppituntien tiloja

en: Update lesson statuses
fi_FI: Päivitä oppituntien tilaa

en: Updated
fi_FI: Päivitetty

en: Updates
fi_FI: Päivitykset

en: Uploading a new file will replace your existing one:
fi_FI: Uuden tiedoston lataaminen korvaa nykyisen:

en: Used
fi_FI: Käytössä

en: Username
fi_FI: Käyttäjätunnus

en: Username or Email
fi_FI: Käyttäjätunnus tai sähköposti

en: Users must be logged in to view Course and Lesson content.
fi_FI: Käyttäjien tulee olla sisäänkirjautuneina nähdäkseen kurssien ja oppituntien sisällöt.

en: Variation #
fi_FI: Muunnelma #

en: Video Embed Code
fi_FI: Videon upotuskoodi

en: View %s
fi_FI: Näytä %s

en: View & reply to private messages sent to your course & lesson teachers.
fi_FI: Katso ja vastaa kurssiesi ja oppituntiesi opettajien lähettämiin yksityisviesteihin.

en: View course
fi_FI: Katso kurssia

en: View course: %1$s
fi_FI: Näytä kurssi: %1$s

en: View results
fi_FI: Tarkastele tuloksia

en: View the Lesson Quiz
fi_FI: Tee oppitunnin kysely

en: View the lesson quiz
fi_FI: Tee oppitunnin kysely

en: WooCommerce Product
fi_FI: WooCommerce tuote

en: Wrong:
fi_FI: Väärä:

en: Yes
fi_FI: Kyllä

en: You %1$s the lesson
fi_FI: Olet %1$s oppitunnin

en: You are not allowed to view this message.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeuksia nähdä tätä viestiä.

en: You can access %d of this course's lessons for free
fi_FI: Voit osallistua %d tämän kurssin oppitunneille ilmaiseksi

en: You can edit the assigned course here:
fi_FI: Voit muokata osoitettua kurssia täällä:

en: You can grade this quiz %1$shere%2$s.
fi_FI: Voit arvioida tämän kyselyn %1$stäällä%2$s.

en: You can reply to this message %1$shere%2$s.
fi_FI: Voit vastata tähän viestiin %1$stäällä%2$s.

en: You can review and publish the new course here:
fi_FI: Voit esikatsella ja julkaista uuden kurssin täällä:

en: You can review your grade and your answers %1$shere%2$s.
fi_FI: Voit esikatsella arvosanaasi ja vastauksiasi %1$stäällä%2$s.

en: You can view the message and reply %1$shere%2$s.
fi_FI: Voit katsoa viestin ja vastata siihen %1$stäällä%2$s.

en: You do not have any messages.
fi_FI: Sinulla ei ole yhtään viestiä.

en: You have already added this Course to your cart. Please %1$s to access the course.
fi_FI: Olet jo lisännyt tämän kurssin ostoskoriisi. %1$s päästäksesi kurssille.

en: You have completed a course
fi_FI: Olet suorittanut kurssin

en: You have completed a quiz
fi_FI: Olet suorittanut kyselyn

en: You have completed and %1$s the course
fi_FI: Olet suorittanut ja %1$s kurssin

en: You have completed this lesson's quiz and it will be graded soon. %1$sView the lesson quiz%2$s
fi_FI: Olet suorittanut tämän kyselyn ja se arvioidaan pian. %1$sNäytä oppitunnin kysely%2$s

en: You have completed this quiz and it will be graded soon. You require %1$s%% to pass.
fi_FI: Olet suorittanut tämän kyselyn ja se arvioidaan pian. Tarvitset vähintään arvosanan %1$s%% läpäistäksesi.

en: You have no active courses.
fi_FI: Sinulla ei ole aktiivisia kursseja.

en: You have no completed courses.
fi_FI: Sinulla ei ole valmiita kursseja

en: You have no courses.
fi_FI: Sinulla ei ole kursseja.

en: You have no featured courses.
fi_FI: Sinulla ei ole esittelyssä olevia kursseja.

en: You have not completed any courses yet.
fi_FI: Et ole vielä suorittanut kursseja.

en: You have not started this course yet.
fi_FI: Et ole vielä aloittanut tätä kurssia.

en: You have not taken this lesson's quiz yet
fi_FI: Et ole vielä tehnyt tämän oppitunnin kyselyä

en: You have passed this course with a grade of %1$d%%.
fi_FI: Olet läpäissyt tämän kurssin arvosanalla %1$d%%.

en: You have received a reply to your private message
fi_FI: Olet vastaanottanut vastauksen yksityisviestiisi

en: You must be logged in to take this quiz
fi_FI: Vain sisäänkirjautuneena pääset tähän kyselyyn. Kirjaudu sisään, ole hyvä.

en: You must first complete %1$s before viewing this Lesson
fi_FI: Sinun täytyy saada %1$s valmiiksi ennen pääsyä tälle oppitunnille.

en: You must first complete %1$s before viewing this course
fi_FI: Sinun pitää ensin suorittaa %1$s katsellaksesi tätä kurssia

en: You must first complete: %1$s
fi_FI: Sinun pitää ensin suorittaa: %1$s

en: You require %1$d%% to pass this course. Your grade is %2$s%%.
fi_FI: Kurssin läpäisemiseksi vaaditaan vähintään arvosana %1$d%%. Arvosanasi on %2$d%%.

en: You require %1$d%% to pass this lesson's quiz.
fi_FI: Tarvitset vähintään arvosanan %1$s%% läpäistäksesi tämän oppitunnin kyselyn.

en: You require %1$d%% to pass this lesson's quiz. Your grade is %2$s%%
fi_FI: Tarvitset vähintään arvosanan %1$s%% läpäistäksesi tämän oppitunnin kyselyn. Arvosanasi on %2$s%%

en: You require %1$d%% to pass this quiz.
fi_FI: Tarvitset vähintään arvosanan %1$s%% läpäistäksesi tämän kyselyn.

en: You require %1$d%% to pass this quiz. Your grade is %2$s%%
fi_FI: Tarvitset vähintään arvosanan %1$s%% läpäistäksesi tämän kyselyn. Arvosanasi on %2$s%%

en: Your private message has been sent.
fi_FI: Yksityisviesti lähetetty.

en: Your quiz has been graded
fi_FI: Kyselysi on arvioitu

en: Your student
fi_FI: Oppilaasi

en: Your student has completed a course
fi_FI: Oppilaasi on suorittanut kurssin

en: Your student has completed a lesson
fi_FI: Oppilaasi on suorittanut oppitunnin

en: Your student has sent you a private message
fi_FI: Oppilaasi on lähettänyt sinulle yksityisviestin

en: Your student has started a course
fi_FI: Oppilaasi on aloittanut kurssin

en: Your student has submitted a quiz for grading
fi_FI: Oppilaasi on jättänyt kyselyn arvioitavaksi

en: [%1$s] You have a new message
fi_FI: [%1$s] Sinulle on uusi viesti

en: [%1$s] You have completed a course
fi_FI: [%1$s] Olet suorittanut kurssin

en: [%1$s] You have completed a quiz
fi_FI: [%1$s] Olet suorittanut kyselyn

en: [%1$s] You have received a new private message
fi_FI: [%1$s] Olet vastaanottanut uuden yksityisviestin

en: [%1$s] Your quiz has been graded
fi_FI: [%1$s] Kyselysi on arvioitu

en: [%1$s] Your student has completed a course
fi_FI: [%1$s]  Oppilaasi on suorittanut kurssin

en: [%1$s] Your student has completed a lesson
fi_FI: [%1$s] Oppilaasi on suorittanut oppitunnin

en: [%1$s] Your student has started a course
fi_FI: [%1$s] Oppilaasi on aloittanut kurssin

en: [%1$s] Your student has submitted a quiz for grading
fi_FI: [%1$s] Oppilaasi on jättänyt kyselyn arvioitavaksi

en: add a new Administrator
fi_FI: lisää uusi ylläpitäjä

[ctx: column name]
en: Categories
fi_FI: Kategoriat

[ctx: column name]
en: Category
fi_FI: Osasto

[ctx: column name]
en: Course
fi_FI: Kurssi

[ctx: column name]
en: Course Title
fi_FI: Kurssin otsikko

[ctx: column name]
en: Lesson Title
fi_FI: Oppitunnin otsikko

[ctx: column name]
en: Pre-requisite Course
fi_FI: Ennakkovaatimus

[ctx: column name]
en: Pre-requisite Lesson
fi_FI: Ennakkovaatimus

[ctx: column name]
en: Question
fi_FI: Kysymys

[ctx: column name]
en: Type
fi_FI: Tyyppi

[ctx: column name]
en: WooCommerce Product
fi_FI: WooCommerce tuote

en: complete purchase
fi_FI: suorita ostos

en: complete the purchase
fi_FI: suorita ostos

en: course
fi_FI: kurssi

en: existing Administrator
fi_FI: olemassaoleva ylläpitäjä

en: failed
fi_FI: Ei suoritettu hyväksytysti

en: for grading.
fi_FI: arvioitavaksi.

en: has been assigned to you.
fi_FI: on osoitettu sinulle.

en: has completed and %1$s the course
fi_FI: on suorittanut ja %1$s kurssin

en: has completed the lesson
fi_FI: on suorittanut oppitunnin

en: has replied to your private message regarding the %1$s
fi_FI: on vastannut yksityisviestiisi koskien aihetta %1$s

en: has sent you a private message regarding the %1$s
fi_FI: on lähettänyt sinulle yksityisviestin koskien aihetta %1$s

en: has started the course
fi_FI: on aloittanut kurssin

en: has submitted the quiz for lesson
fi_FI: on jättänyt kyselyn oppitunnille

en: in %s
fi_FI: %s:ssa

en: learner
fi_FI: opiskelija

en: lesson
fi_FI: oppitunti

en: log in
fi_FI: kirjaudu sisään

en: minutes
fi_FI: minuuttia

en: n/a
fi_FI: ei saatavilla/-tietoa

[ctx: noun]
en: Support
fi_FI: Tuki

[ctx: page_slug]
en: courses-overview
fi_FI: Kurssin yleiskatsaus

[ctx: page_slug]
en: my-courses
fi_FI: omat-kurssit

en: passed
fi_FI: Suoritettu hyväksytysti

[ctx: plugin action link]
en: Configure
fi_FI: Konfiguroi

[ctx: post type single slug]
en: lesson
fi_FI: oppitunti

[ctx: post type single slug]
en: messages
fi_FI: viestit

[ctx: post type single slug]
en: multiple_question
fi_FI: monivalinta_kysymys

[ctx: post type single slug]
en: question
fi_FI: kysymys

[ctx: post type single slug]
en: quiz
fi_FI: kysely

[ctx: post type single url base]
en: course
fi_FI: kurssi

[ctx: post type single url slug]
en: course
fi_FI: kurssi

en: run some more updates
fi_FI: tee lisää päivityksiä

[ctx: taxonomy archive slug]
en: course-category
fi_FI: kurssi-kategoria

[ctx: taxonomy archive slug]
en: lesson-tag
fi_FI: oppitunnin-avainsana

[ctx: taxonomy archive slug]
en: question-category
fi_FI: kysymys-kategoria

[ctx: taxonomy archive slug]
en: question-type
fi_FI: kysymys-tyyppi

[ctx: taxonomy archive slug]
en: quiz-type
fi_FI: kysely-tyyppi

[ctx: taxonomy general name]
en: Course Categories
fi_FI: Kurssikategoriat

[ctx: taxonomy general name]
en: Lesson Tags
fi_FI: Oppitunnin avainsanat

[ctx: taxonomy general name]
en: Question Categories
fi_FI: Kysymyskategoriat

[ctx: taxonomy general name]
en: Question Types
fi_FI: Kysymystyypit

[ctx: taxonomy general name]
en: Quiz Types
fi_FI: Kyselyn tyypit

[ctx: taxonomy singular name]
en: Course Category
fi_FI: Kurssikategoria

[ctx: taxonomy singular name]
en: Lesson Tag
fi_FI: Oppitunnin avainsana

[ctx: taxonomy singular name]
en: Question Category
fi_FI: Kysymyskategoria

[ctx: taxonomy singular name]
en: Question Type
fi_FI: Kysymystyyppi

[ctx: taxonomy singular name]
en: Quiz Type
fi_FI: Kyselyn tyyppi

en: was submitted for review by
fi_FI: jätettiin arvioitavaksi

en: with a grade of
fi_FI: arvosanalla
