Sensei 1.x - en to eu_ES translation catalogue (291 entries)

en: # Learners
eu_ES: Ikasle kop.

en: %1$d of %2$d lessons completed
eu_ES: %2$d ikasgaitik %1$d amaitu dituzu

en: %1$s Archives: %2$s
eu_ES: %1$s artxiboak: %2$s

en: %1$s deleted.
eu_ES: %1$s ezabatu da.

en: %1$s marked as complete.
eu_ES: %1$s amaituta bezala markatu da.

en: %1$sNo %2$s found%3$s
eu_ES: %1$sEz dago%2$s%3$s

en: (%d preview lessons)
eu_ES: (%d aurrebista ikasgai)

en: <strong>Congratulations!</strong> &#8211; Sensei has been installed and set up.
eu_ES: <strong>Zorionak!</strong> &#8211; Sensei instalatuta eta konfiguratuta dago.

en: <strong>Sensei has been installed</strong> &#8211; You're ready to start creating courses!
eu_ES: <strong>Sensei instalatu egin da</strong> &#8211; Ikastaroak sortzen hasteko prest zaude!

en: <strong>Welcome to Sensei</strong> &#8211; You're almost ready to create some courses!
eu_ES: <strong>Ongietorri Sensei-ra</strong> &#8211; Kasik prest zaude ikastaro batzuk sortzeko!

en: Action
eu_ES: Ekintza

en: Active Courses
eu_ES: Ikastaro aktiboak

en: Add Course
eu_ES: Ikastaroa gehitu

en: Add Learner to %1$s
eu_ES: Ikaslea %1$s-ra gehitu

en: Add New Course
eu_ES: Ikastaro berri bat gehitu

en: Add Question
eu_ES: Galdera gehitu

en: Add Question(s)
eu_ES: Galdera(k) gehitu

en: Add Selected Question(s)
eu_ES: Aukeratutako galdera(k) gehitu

en: Add a Lesson
eu_ES: Ikasgai bat gehitu

en: Add a Product
eu_ES: Produktu bat gehitu

en: Add a new question to this quiz - your question will also be added to the %1$squestion bank%2$s.
eu_ES: Galdetegi honetara galdera berria gehitu - zure galdera %1$sgaldera banku%2$sra ere gehituko da.

en: Add an existing question to this quiz from the %1$squestion bank%2$s.
eu_ES: %1$sgaldera banku%2$sko galdera bat galdetegira gehitu.

en: Add any number of questions from a specified category. Edit your question categories %1$shere%2$s.
eu_ES: Adierazitako kategoriatik hainbat galdera gehitu. Zure galdera kategoriak %1$shemen%2$s editatu ditzakezu.

en: Add file
eu_ES: Fitxategia gehitu

en: Add file to question
eu_ES: Fitxategia galderara gehitu

en: Add notes here...
eu_ES: Oharrak hemen gehitu...

en: Add right answer
eu_ES: Erantzun zuzena gehitu

en: Add to '%1$s'
eu_ES: '%1$s'-ra gehitu

en: Add to Menu
eu_ES: Menura gehitu

en: Add to question
eu_ES: Galderara gehitu

en: Add wrong answer
eu_ES: Erantzun okerra gehitu

en: All
eu_ES: Guztiak

en: All Categories
eu_ES: Kategoria guztiak

en: All Course Categories
eu_ES: Ikastaro kategoria guztiak

en: All Types
eu_ES: Mota guztiak

en: Allow this lesson to be viewed without purchase/login
eu_ES: Ikasgai hau saioa hasi/erosi gabe ikustea onartu

en: Analysis
eu_ES: Analisia

en: Answer Feedback
eu_ES: Erantzunaren feedbacka

en: Anti-spam
eu_ES: Spamaren aurkakoa

en: Are you sure you want to remove the user from this course?
eu_ES: Ziur zaude erabiltzailea ikastaro honetatik kendu nahi duzula?

en: Are you sure you want to remove the user from this lesson?
eu_ES: Ziur zaude erabiltzailea ikasgai honetatik kendu nahi duzula?

en: Are you sure you want to remove this user?
eu_ES: Ziur zaude erabiltzaile hau kendu nahi duzula?

en: Average Courses per Learner
eu_ES: Batez besteko ikastaroak ikasleko

en: Average Grade
eu_ES: Batez besteko kalifikazioa

en: Average Percentage
eu_ES: Batez besteko ehunekoa

en: Back to the course
eu_ES: Ikastarora itzuli

en: Back to the lesson
eu_ES: Ikasgaira itzuli

en: Back to:
eu_ES: Hona itzuli:

en: Cancel
eu_ES: Utzi

en: Category
eu_ES: Kategoria

en: Category Questions
eu_ES: Galdera kategoriak

en: Change file
eu_ES: Fitxategia aldatu

en: Cheatin&#8217; huh?
eu_ES: Tranpetan?

en: Complete Lesson
eu_ES: Ikasgaia amaitu

en: Complete course for learner
eu_ES: Ikaslearen izenean ikastaroa amaitu

en: Complete lesson for learner
eu_ES: Ikaslearen izenean ikasgaia amaitu

en: Completed
eu_ES: Amaituta

en: Completed Courses
eu_ES: Amaitutako ikastaroak

en: Correct answer
eu_ES: Erantzun zuzena

en: Course
eu_ES: Ikastaroa

en: Course Category
eu_ES: Ikastaro kategoria

en: Course Lessons
eu_ES: Ikastaroko ikasgaiak

en: Course Management
eu_ES: Ikastaro kudeaketa

en: Course Notifications
eu_ES: Ikastaroko jakinarazpenak

en: Course Prerequisite
eu_ES: Ikastaroaren aurrebaldintza

en: Course Results:
eu_ES: Ikastaroaren emaitzak:

en: Course Title
eu_ES: Ikastaoaren izenburua

en: Course Video
eu_ES: Ikastaroko bideoa

en: Courses
eu_ES: Ikastaroak

en: Courses %s is taking
eu_ES: %s egiten ari den ikastaroak

en: Date Completed
eu_ES: Amaiera data

en: Date Registered
eu_ES: Izen emate data

en: Date Started
eu_ES: Hasiera data

en: Delete Course
eu_ES: Ikastaroa ezabatu

en: Delete file
eu_ES: Fitxategia ezabatu

en: Description
eu_ES: Deskribapena

en: Description for student explaining what needs to be uploaded
eu_ES: Ikaslearentzako deskribapena zer igo behar duen azaltzen

en: Docs
eu_ES: Dokumentuak

en: Documentation
eu_ES: Dokumentazioa

en: Duplicate
eu_ES: Bikoiztu

en: Duplicate (with lessons)
eu_ES: Bikoiztu (ikasgaiekin)

en: Duplicate this course
eu_ES: Ikastaro hau bikoiztu

en: Duplicate this course with its lessons
eu_ES: Ikastaro hau eta dagozkion ikasgaiak bikoiztu

en: Duplicate this lesson
eu_ES: Ikasgai hau bikoiztu

en: Edit
eu_ES: Editatu

en: Edit %s
eu_ES: %s editatu

en: Edit Question
eu_ES: Galdera editatu

en: Edit this lesson
eu_ES: Ikasgai hau editatu

en: Email address
eu_ES: Email helbidea

en: Error adding learner.
eu_ES: Errorea ikaslea gehitzean.

en: Existing Questions
eu_ES: Existitzen diren galderak

en: Export all rows (CSV)
eu_ES: Errenkada guztiak esportatu (CSV)

en: Failed
eu_ES: Gainditu gabe

en: Failed to install/update the translation:
eu_ES: Errorea itzulpena instalatzean/eguneratzean:

en: False
eu_ES: Gezurra

en: Feature this course
eu_ES: Ikastaro hau nabarmendu

en: Featured
eu_ES: Nabarmenduta

en: Featured Course
eu_ES: Nabarmendutako ikastaroa

en: Featured Courses
eu_ES: Nabarmendutako ikastaroak

en: File Upload
eu_ES: Fitxategia igo

en: Filter
eu_ES: Iragazkia

en: Find learner
eu_ES: Ikaslea bilatu

en: Free Courses
eu_ES: Doako ikastaroak

en: Gap Fill
eu_ES: Hutsunea bete

en: Grade
eu_ES: Kalifikazioa

en: Grade quiz
eu_ES: Galdetegia kalifikatu

en: Graded
eu_ES: Kalifikatuta

en: Grading
eu_ES: Kalifikazioa

en: Grading Notes
eu_ES: Kalifikazio oharrak

en: Guide/Teacher Notes for grading the answer
eu_ES: Erantzuna kalifikatzeko gida/irakaslearentzako oharrak

en: Guide/Teacher Notes for grading the upload
eu_ES: Igotakoa kalifikatzeko gida/irakaslearentzako oharrak

en: Hide this notice
eu_ES: Ohar hau ezkutatu

en: In Progress
eu_ES: Aribidean

en: Incorrect login details
eu_ES: Saio hasierako datu okerrak

en: Install
eu_ES: Instalatu

en: Install Sensei Pages
eu_ES: Sensei orrialdeak instalatu

en: Invalid request
eu_ES: Eskaera baliogabea

en: Last Updated
eu_ES: Azkeneko eguneraketa

en: Learner
eu_ES: Ikaslea

en: Learner Management
eu_ES: Ikasle kudeaketa

en: Learner added successfully!
eu_ES: Ikaslea ondo gehitu da!

en: Learner will also be added to the course '%1$s' if they are not already taking it.
eu_ES: Ikaslea '%1$s' ikastarora gehituko da, hau dagoeneko egiten ari ez bada.

en: Learners
eu_ES: Ikasleak

en: Learners taking this Course
eu_ES: Ikastaro hau egiten ari diren ikasleak

en: Learners taking this Lesson
eu_ES: Ikasgai hau egiten ari diren ikasleak

en: Lesson
eu_ES: Ikasgaia

en: Lesson Complexity
eu_ES: Ikasgaiaren konplexutasuna

en: Lesson Course
eu_ES: Ikastaroaren ikasgaia

en: Lesson Information
eu_ES: Ikasgaiari buruzko informazioa

en: Lesson Length in minutes
eu_ES: Ikasgaiaren iraupena minututan

en: Lesson Reset Successfully.
eu_ES: Ikasgaia ondo berrezarri da.

en: Lesson tag: %1$s
eu_ES: Ikasgai etiketa: %1$s

en: Lesson tags: %1$s
eu_ES: Ikasgai etiketak: %1$s

en: Lessons
eu_ES: Ikasgaiak

en: Lessons in this Course
eu_ES: Ikastaro honek ikasgai kopurua

en: Login
eu_ES: Saioa hasi

en: Logout
eu_ES: Saioa amaitu

en: Manage Grading
eu_ES: Kalifikazioa kudeatu

en: Manage Learners
eu_ES: Ikasleak kudeatu

en: Manage learners
eu_ES: Ikasleak kudeatu

en: Mark as Complete
eu_ES: Amaituta bezala markatu

en: Multi Line
eu_ES: Lerro anitz

en: Multiple Choice
eu_ES: Aukera anitz

en: My Courses
eu_ES: Nire ikastaroak

en: My Messages
eu_ES: Nire mezuak

en: My Profile
eu_ES: Nire profila

en: N/A
eu_ES: E/E

en: New Courses
eu_ES: Ikastaro berriak

en: New Question
eu_ES: Galdera berria

en: Next
eu_ES: Hurrengoa

en: No Grade
eu_ES: Kalifikaziorik ez

en: No courses exist yet. Please add some first.
eu_ES: Oraindik ez dago ikastarorik. Lehenengo batzuk gehitu, mesedez.

en: No courses found that match your selection.
eu_ES: Zure aukerarekin bat datorren ikastarorik ez da aurkitu.

en: No courses found.
eu_ES: Ez da ikastarorik aurkitu.

en: No learners found.
eu_ES: Ez da ikaslerik aurkitu.

en: No lessons exist yet for this course.
eu_ES: Ikastaro honetan oraindik ez dago ikasgairik.

en: No lessons exist yet. Please add some first.
eu_ES: Oraindik ez dago ikasgairik. Mesedez, lehenengo batzuk gehitu.

en: No lessons found.
eu_ES: Ez da ikasgairik aurkitu.

en: No products exist yet.
eu_ES: Oraindik ez dago produkturik.

en: No results found
eu_ES: Ez da emaitzarik aurkitu

en: No submissions found.
eu_ES: Ez da bildaketarik aurkitu.

en: None
eu_ES: Bat ere ez

en: Not started
eu_ES: Hasi gabe

en: Number of questions:
eu_ES: Galdera kopurua:

en: Once you have saved your lesson you will be able to add questions.
eu_ES: Zure ikasgaia gordetzen duzunean galderak gehitzeko aukera izango duzu.

en: Or %1$s to access your purchased courses
eu_ES: Edo %1$s erosi dituzun ikastaroetara atzipena izateko

en: Order Courses
eu_ES: Ikastaroak ordenatu

en: Order Lessons
eu_ES: Ikasgaiak ordenatu

en: Other Learners taking this Course
eu_ES: Ikastaro hau egiten ari diren beste ikasle batzuk

en: Other Lessons
eu_ES: Beste ikasgai batzuk

en: Paid Courses
eu_ES: Ordaintzeko ikastaroak

en: Part of: %s
eu_ES: %s-ren parte

en: Pass required to complete lesson
eu_ES: Ikasgaia amaitzeko gainditu egin behar da

en: Passed
eu_ES: Gaindituta

en: Password
eu_ES: Pasahitza

en: Paste the embed code for your video (e.g. YouTube, Vimeo etc.) in the box above.
eu_ES: Itsatsi zure bideoaren (adib. YouTube, Vimeo etab.) kapsulatze kodea goiko kutxan.

en: Percent Complete
eu_ES: Osatutako ehunekoa

en: Please add some first
eu_ES: Lehenengo batzuk gehitu, mesedez

en: Please add some.
eu_ES: Batzuk gehitu, mesedez.

en: Please save your lesson in order to add questions to your quiz.
eu_ES: Mesedez, zure ikasgaia gorde galdetegira galderak gehitzeko.

en: Please supply a %1$s ID.
eu_ES: Mesedez %1$s ID bat eman.

en: Preview this course
eu_ES: Ikastaro hau aurreikusi

en: Preview:
eu_ES: Aurrebista:

en: Previous
eu_ES: Aurrekoa

en: Question
eu_ES: Galdera

en: Question %d:
eu_ES: %d erantzuna:

en: Question Category:
eu_ES: Galderaren kategoria:

en: Question Description (optional):
eu_ES: Galderaren deskribapena (aukerakoa):

en: Question Grade:
eu_ES: Galderaren kalifikazioa:

en: Question Type:
eu_ES: Galdera mota:

en: Question grade:
eu_ES: Galderaren kalifikazioa:

en: Question media:
eu_ES: Galderaren multimedia:

en: Question:
eu_ES: Galdera:

en: Quiz Graded Successfully!
eu_ES: Galdetegia ondo kalifikatu da!

en: Quiz Questions
eu_ES: Galdetegiko galderak

en: Quiz Settings
eu_ES: Galdetegi ezarpenak

en: Quiz passmark percentage
eu_ES: Galdetegiko gainditze notaren ehunekoa

en: Randomise answer order
eu_ES: Erantzunak ausaz ordenatu

en: Recommended Answer
eu_ES: Gomendatutako erantzuna

en: Register
eu_ES: Erregistratu

en: Remove
eu_ES: Kendu

en: Remove Question
eu_ES: Galdera kendu

en: Remove Question(s)
eu_ES: Galdera(k) kendu

en: Remove from %1$s
eu_ES: %1$s-(e)tik kendu

en: Reset Lesson
eu_ES: Ikasgaia berrezarri

en: Reset filter
eu_ES: Iragazkia berrezarri

en: Review grade
eu_ES: Kalifikazioa berrikusi

en: Right:
eu_ES: Zuzena:

en: Save Course
eu_ES: Ikastaroa gorde

en: Save course order
eu_ES: Ikastaro ordena gorde

en: Save lesson order
eu_ES: Ikasgaien ordena gorde

en: Search
eu_ES: Bilatu

en: Search Courses
eu_ES: Ikastaroak bilatu

en: Search Learners
eu_ES: Ikasleak bilatu

en: Search Lessons
eu_ES: Ikasgaiak bilatu

en: Search for a user by typing their name or username.
eu_ES: Erabiltzaile bat bilatu bere izena edo erabiltzaile-izena idatziz.

en: Seems you don't have permission to do this!
eu_ES: Hau egietko baimenik ez duzula dirudi!

en: Select
eu_ES: Aukeratu

en: Select Learner
eu_ES: Ikaslea aukeratu

en: Select a Question Category
eu_ES: Galdera kategoria bat aukeratu

en: Select a course
eu_ES: Ikastaro bat aukeratu

en: Select a lesson
eu_ES: Ikasgai bat aukeratu

en: Selected from '%1$s'
eu_ES: '%1$s'-(e)tik aukeratuta

en: Settings
eu_ES: Ezarpenak

en: Show all courses
eu_ES: Ikastaro guztiak erakutsi

en: Single Line
eu_ES: Lerro bakarra

en: Skip setup
eu_ES: Konfigurazioa saltatu

en: Sorry but there is no translation available for your language =/
eu_ES: Barkatu, zure hizkuntzarako itzulpenik ez dago =/

en: Sort by newest first
eu_ES: Berrienak lehenengo

en: Sort by title A-Z
eu_ES: Izenburuaren arabera A-Z

en: Start a Course!
eu_ES: Ikastaro bat egin!

en: Status
eu_ES: Egoera

en: Submitted file: %1$s
eu_ES: Bidalitako fitxategia: %1$s

en: Text after the Gap:
eu_ES: Hutsunearen ondoko testua:

en: Text before the Gap:
eu_ES: Hutsunearen aurreko testua:

en: The Gap:
eu_ES: Hutsunea:

en: The course order has been saved.
eu_ES: Ikastaroen ordena gorde egin da.

en: The lesson order has been saved.
eu_ES: Ikasgaien ordena gorde egin da.

en: The passmark must be achieved before the lesson is complete.
eu_ES: Gainditze nota lortu behar da ikasgaia amaitutzat emateko.

en: There are no Questions for this Quiz yet. Please add some below.
eu_ES: Galdetegi honek oraindik ez ditu galderarik. Azpian batzuk gehitu, mesedez.

en: There are no lessons in this course.
eu_ES: Ikastaro honetan ez dago ikasgairik.

en: There are no questions matching your search.
eu_ES: Ez da zure bilaketarekin bat datorren galderarik aurkitu.

en: There is no quiz for this lesson yet - please add one in the 'Quiz Questions' box.
eu_ES: Ikasgai honek oraindik ez du galdetegirik - azpiko 'Galdetegi galderak' kutxan bat gehitu, mesedez.

en: There is no translation available for your language!
eu_ES: Zure hizkuntzarako itzulpenik ez dago!

en: This feedback will be automatically displayed to the student once they have completed the quiz.
eu_ES: Ikasleak feedback hau automatikoki ikusiko du galdetegia amaitzen duenean.

en: This learner has no active courses.
eu_ES: Ikasle honek ez du ikastaro aktiborik.

en: This learner has not completed any courses yet.
eu_ES: Ikasle honek ez du oraindik ikastarorik amaitu.

en: This quiz is not able to be automatically graded.
eu_ES: Galdetegi hau ezin da automatikoki kalifikatu.

en: This will duplicate the course lessons along with all of their quizzes and questions. Are you sure you want to do this?
eu_ES: Ekintza honek ikastaroko ikasgaiak eta hauei dagozkien galdetegi eta galderak bikoiztuko ditu. Ziur zaude aurrera egin nahi duzula?

en: This will duplicate the lesson quiz and all of its questions. Are you sure you want to do this?
eu_ES: Ekintza honek ikasgaiko galdetegia eta honek dituen galdera guztiak bikoiztuko ditu. Ziur zaude aurrera egin nahi duzula?

en: Total Completed Courses
eu_ES: Amaitutako ikastaroak guztira

en: Total Courses
eu_ES: Ikastaroak guztira

en: Total Learners
eu_ES: Ikasleak guztira

en: Total Lessons
eu_ES: Ikasgaiak guztira

en: Translations installed/updated successfully!
eu_ES: Itzulpenak ondo instalatu/eguneratu dira!

en: True
eu_ES: Egia

en: True/False
eu_ES: Egia/Gezurra

en: Tweet
eu_ES: Txioa

en: Type
eu_ES: Mota

en: Ungraded
eu_ES: Kalifikazio gabe

en: Unused
eu_ES: Erabili gabe

en: Update
eu_ES: Eguneratu

en: Update Question
eu_ES: Galdera eguneratu

en: Updated
eu_ES: Azkeneko eguneraketa

en: Used
eu_ES: Erabilita

en: Username
eu_ES: Erabiltzaile-izena

en: Variation #
eu_ES: Aldaera zbkia.

en: Video Embed Code
eu_ES: Bideo kapsulatze kodea

en: View & reply to private messages sent to your course & lesson teachers.
eu_ES: Zure ikastaro eta ikasgai irakasleei bidalitako mezu pribatuak ikusi eta erantzun.

en: View course
eu_ES: Ikastaroa ikusi

en: View results
eu_ES: Emaitzak ikusi

en: WooCommerce Product
eu_ES: WooCommerce produktua

en: Wrong:
eu_ES: Okerra:

en: You can access %d of this course's lessons for free
eu_ES: Ikastaro honetako %d ikasgai doan ikusi ditzakezu

en: You have already added this Course to your cart. Please %1$s to access the course.
eu_ES: Ikastaro hau dagoeneko zure erosketa saskian dago. Mesedez %1$s ikastaroa ikusteko.

en: You have no active courses.
eu_ES: Ez duzu ikastaro aktiborik.

en: You have not completed any courses yet.
eu_ES: Oraindik ez duzu ikastarorik amaitu.

[ctx: column name]
en: Category
eu_ES: Kategoria

[ctx: column name]
en: Course Title
eu_ES: Ikastaro izenburua

[ctx: column name]
en: Pre-requisite Course
eu_ES: Aurrebaldintza ikastaroa

[ctx: column name]
en: WooCommerce Product
eu_ES: WooCommerce produktua

en: complete the purchase
eu_ES: erosketa burutu

en: course
eu_ES: ikastaroa

en: in %s
eu_ES: hemen %s

en: learner
eu_ES: ikaslea

en: lesson
eu_ES: ikasgaia

en: log in
eu_ES: saioa hasi

en: n/a
eu_ES: e/e

[ctx: page_slug]
en: courses-overview
eu_ES: ikastaroen-bista-orokorra

[ctx: page_slug]
en: my-courses
eu_ES: nire-ikastaroak

[ctx: post type single url slug]
en: course
eu_ES: ikastaroa
