Sensei 1.x - en to da_DK translation catalogue (432 entries)

en: "From" Address
da_DK: "Fra" Adresse

en: "From" Name
da_DK: "Fra" Navn

en: # Learners
da_DK: # Studerende

en: %1$d of %2$d lessons completed
da_DK: %1$d af %2$d lektioner gennemført

en: %1$s Archives: %2$s
da_DK: %1$s Arkiver: %2$s

en: %1$s Question(s) from %2$s
da_DK: %1$s spørgsmål fra %2$s

en: %1$s deleted.
da_DK: %1$s slettet.

en: %1$s marked as complete.
da_DK: %1$s markeret som færdig.

en: %1$sNo %2$s found%3$s
da_DK: %1$sIngen %2$s fundet%3$s

en: %s is a required field
da_DK: %S er et obligatorisk felt

en: %s updated
da_DK: %s opdateret

en: (%d preview lessons)
da_DK: (%d forhåndsvisning lektioner)

en: <strong>Congratulations!</strong> &#8211; Sensei has been installed and set up.
da_DK: <strong>Tillykke!</strong> - Sensei er blevet installeret og gjort klar.

en: <strong>Sensei has been installed</strong> &#8211; You're ready to start creating courses!
da_DK: <strong>Sensei er blevet installeret</strong> - Du er klar til at begynde at oprette kurser!

en: <strong>Welcome to Sensei</strong> &#8211; You're almost ready to create some courses!
da_DK: <strong>Velkommen til Sensei</strong> - Du er næsten klar til at oprette nogle kurser!

en: A learner completes their course
da_DK: En elev fuldfører deres kursus

en: A learner starts their course
da_DK: En elev starter deres kursus

en: Access Permissions
da_DK: Adgangstilladelser

en: Action
da_DK: Handling

en: Active Courses
da_DK: Aktive kurser

en: Add Course
da_DK: Tilføj kursus

en: Add New
da_DK: Tilføj ny

en: Add New %s
da_DK: Tilføj ny %s

en: Add New Course
da_DK: Tilføje nye kursus

en: Add New Course Category
da_DK: Tilføj ny kursuskategori

en: Add New Lesson Tag
da_DK: Tilføj ny lektion Tag

en: Add New Question Category
da_DK: Tilføj nyt spørgsmål kategori

en: Add New Question Type
da_DK: Tilføj nyt spørgsmålstype

en: Add Question
da_DK: Tilføj spørgsmål

en: Add Question(s)
da_DK: Tilføj spørgsmål

en: Add Selected Question(s)
da_DK: Tilføje valgte spørgsmål

en: Add a Lesson
da_DK: Tilføj en lektion

en: Add a Product
da_DK: Tilføj produkt

en: Add file
da_DK: Tilføj fil

en: Add file to question
da_DK: Tilføje fil til spørgsmål

en: Add notes here...
da_DK: Tilføje bemærkninger her...

en: Add to Menu
da_DK: Tilføj til Menu

en: Add to question
da_DK: Tilføj til spørgsmål

en: All
da_DK: Alle

en: All %s
da_DK: Alle %s

en: All Categories
da_DK: Alle kategorier

en: All Lesson Tags
da_DK: Alle lektion tags

en: All Question Categories
da_DK: Alle spørgsmål kategorier

en: All Question Types
da_DK: Alle spørgsmålstyper

en: All Types
da_DK: Alle typer

en: All categories
da_DK: Alle kategorier

en: All types
da_DK: Alle typer

en: Allow Comments for Lessons
da_DK: Tillad kommentarer for lektioner

en: Analysis
da_DK: Analyse

en: Answer Feedback
da_DK: Svar Feedback

en: Answer:
da_DK: Svar.

en: Are you sure you want to remove the user from this course?
da_DK: Er du sikker på, at du vil fjerne brugeren fra dette kursus?

en: Are you sure you want to remove the user from this lesson?
da_DK: Er du sikker på, at du vil fjerne brugeren fra denne lektion?

en: Are you sure you want to remove these questions?
da_DK: Er du sikker på du vil fjerne disse spørgsmål?

en: Are you sure you want to remove this question?
da_DK: Er du sikker på, du vil fjerne dette spørgsmål?

en: Are you sure you want to remove this user?
da_DK: Er du sikker på, at du vil fjerne denne bruger?

en: Average Courses per Learner
da_DK: Gennemsnitlige kurser pr. studerende

en: Average Grade
da_DK: Gennemsnit bedømmelse

en: Average Percentage
da_DK: Gennemsnitlig procentsats

en: Back to the course
da_DK: Tilbage til kurset

en: Back to the lesson
da_DK: Tilbage til lektionen

en: Back to:
da_DK: Tilbage til:

en: Background Colour
da_DK: Baggrundsfarve

en: Body Background Colour
da_DK: Body baggrundsfarve

en: Body Text Colour
da_DK: Body tekst Farve

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: Categories
da_DK: Kategorier

en: Category
da_DK: Kategori

en: Category Questions
da_DK: Kategori spørgsmål

en: Change file
da_DK: Skift fil

en: Complete
da_DK: Færdig

en: Complete Lesson
da_DK: Færdiggør lektionen

en: Complete Quiz
da_DK: Fuldfør quizzen

en: Completed
da_DK: Gennemført

en: Completed Courses
da_DK: Afsluttede Kurser

en: Component:
da_DK: Komponent:

en: Congratulations! You have passed this lesson.
da_DK: Tillykke! Du har bestået denne lektion.

en: Correct answer
da_DK: Rigtigt svar

en: Course
da_DK: Kursus

en: Course Archive Page
da_DK: Kursus arkiv side

en: Course Categories
da_DK: Kursuskategorier

en: Course Category
da_DK: Kursuskategori

en: Course Category:
da_DK: Kursuskategori:

en: Course Lesson Images
da_DK: Kursus lektion billeder

en: Course Lessons
da_DK: Kursets lektioner

en: Course Management
da_DK: Kursusadministration

en: Course Notifications
da_DK: Kursusnotifikationer

en: Course Prerequisite
da_DK: Kursus Forudsætning

en: Course Results:
da_DK: Kursus Resultater:

en: Course Title
da_DK: Kursus Titel

en: Course Video
da_DK: Kursus Video

en: Course details
da_DK: Kursus detaljer

en: Courses
da_DK: Kurser

en: Courses %s is taking
da_DK: Kursus %s tager

en: Courses are complete:
da_DK: Kurserne er gennemført:

en: Create a new lesson
da_DK: Opret en ny lektion

en: Custom field deleted.
da_DK: Brugerdefineret felt slettet.

en: Custom field updated.
da_DK: Brugerdefineret felt opdateret.

en: Date Completed
da_DK: Dato gennemført

en: Date Registered
da_DK: Registereringsdato

en: Date Started
da_DK: Dato startet

en: Delete Course
da_DK: Slet Kursus

en: Delete file
da_DK: Slet fil

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Disable Private Messages
da_DK: Deaktiver private beskeder

en: Disable Sensei Javascript
da_DK: Deaktivere Sensei Javascript

en: Disable Sensei Styles
da_DK: Deaktiver Sensei Styles

en: Display Course Author
da_DK: Vis kursus forfatter

en: Display Lesson Author
da_DK: Vis lektion forfatter

en: Docs
da_DK: Dokumentation

en: Documentation
da_DK: Dokumentation

en: Duplicate
da_DK: Dupliker

en: Duplicate (with lessons)
da_DK: Dupliker (med lektioner)

en: Duplicate this course
da_DK: Dupliker dette kursus

en: Duplicate this course with its lessons
da_DK: Dupliker dette kursus med sine lektioner

en: Duplicate this lesson
da_DK: Dupliker denne lektion

en: Easy
da_DK: Let

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit %s
da_DK: Rediger %s

en: Edit Course Category
da_DK: Redigere kursus kategori

en: Edit Lesson Tag
da_DK: Rediger lektion tag

en: Edit Question
da_DK: Rediger spørgsmål

en: Edit Question Category
da_DK: Rediger spørgsmål kategori

en: Edit Question Type
da_DK: Redigere spørgsmålstype

en: Edit this lesson
da_DK: Rediger denne lektion

en: Email Footer Text
da_DK: Email Footer tekst

en: Email Notifications
da_DK: E-mail underretninger

en: Email address
da_DK: E-mail adresse

en: Emails Sent to All Users
da_DK: E-mails sendt til alle brugere

en: Enable WooCommerce Courses
da_DK: Aktiver WooCommerce Kurser

en: Enter a title for this course here
da_DK: Indtast en titel til dette kursus

en: Enter a title for this lesson here
da_DK: Indtast en titel til denne lektion

en: Enter your private message.
da_DK: Indtast din privat besked.

en: Error adding learner.
da_DK: Fejl ved tilføjelse af studerende.

en: Existing Questions
da_DK: Eksisterende Spørgsmål

en: Export all rows (CSV)
da_DK: Eksporter alle rækker (CSV)

en: Failed
da_DK: Mislykket

en: Failed to install/update the translation:
da_DK: Installation / opdatering af oversættelse fejlede:

en: False
da_DK: Flask

en: Feature this course
da_DK: Fremhæv dette kursus

en: Featured
da_DK: Fremhævet

en: Featured Course
da_DK: Udvalgte Kursus

en: Featured Courses
da_DK: Udvalgte kurser

en: Featured Courses Panel
da_DK: Udvalgte kurser panel

en: File Upload
da_DK: Upload fil

en: Filter
da_DK: Sorter

en: Free Courses
da_DK: Gratis kurser

en: General
da_DK: Generelt

en: Grade
da_DK: Bedømmelse

en: Grade quiz
da_DK: Karakter quiz

en: Grade quiz automatically
da_DK: Bedøm prøven automatisk

en: Grade: %d
da_DK: Bedømmelse: %d

en: Graded
da_DK: Bedømt

en: Grading
da_DK: Bedømmelser

en: Grading Notes
da_DK: Bedømmelse bemærkninger

en: Hard
da_DK: Hårdt

en: Header Image
da_DK: Sidehovede billede

en: Hide this notice
da_DK: Skjul denne meddelelse

en: In Progress
da_DK: I gang

en: Incorrect login details
da_DK: Loginoplysninger er ikke korrekte

en: Install
da_DK: Installér

en: Install Sensei Pages
da_DK: Installer Sensei Sider

en: Invalid request
da_DK: Ugyldig anmodning

en: Last Updated
da_DK: Sidst opdateret

en: Learner
da_DK: Studerende

en: Learner Profiles
da_DK: Studerenes profiler

en: Learner added successfully!
da_DK: Studerene blev succesfuldt tilføjet!

en: Learners
da_DK: Studerendes

en: Learners taking this Course
da_DK: Elever der tage dette kursus

en: Learners taking this Lesson
da_DK: Studerende der tager denne lektion

en: Lesson
da_DK: Lektion

en: Lesson Reset Successfully.
da_DK: Lektion nulstillet.

en: Lesson Tags
da_DK: Lektion Tags

en: Lesson tag: %1$s
da_DK: Lektion tag: %1$s

en: Lesson tags: %1$s
da_DK: Lektion tags: %1$s

en: Lessons
da_DK: Lektion(er)

en: Lessons Archive
da_DK: Lektion arkiv

en: Lessons in this Course
da_DK: Lektioner i dette kursus

en: Login
da_DK: Log ind

en: Logout
da_DK: Log af

en: Manage Grading
da_DK: Bedømmelsesadministration

en: Manage Learners
da_DK: Administrer studerende

en: Manage learners
da_DK: Administrer studerende

en: Mark as Complete
da_DK: Markér som færdig

en: Message
da_DK: Meddelelse

en: Message Information
da_DK: Meddelelse Information

en: Message received by:
da_DK: Meddelelse modtaget af:

en: Message sent by:
da_DK: Meddelelse fra:

en: Messages
da_DK: Beskeder

en: More
da_DK: Læs mere

en: More Lessons
da_DK: Flere lektioner

en: More link text
da_DK: Læs mere link tekst

en: Multi Line
da_DK: Flere linjer

en: Multiple Choice
da_DK: Flere valgmuligheder

en: Multiple Question
da_DK: Spørgsmål med flere valgmuligheder

en: My Active Courses
da_DK: Min aktive kurser

en: My Completed Courses
da_DK: Mine gennemførte kurser

en: My Courses
da_DK: Mine Kurser

en: My Courses Page
da_DK: Min kursus side

en: My Messages
da_DK: Mine meddelelser

en: My Profile
da_DK: Min profil

en: New %s
da_DK: Ny %s

en: New Courses
da_DK: Nye kurser

en: New Lessons
da_DK: Nye lektioner

en: New Question
da_DK: Nyt spørgsmål

en: New Question Category Name
da_DK: Nyt spørgsmål kategori navn

en: New Question Type Name
da_DK: Nyt spørgsmålstype navn

en: New Tag Name
da_DK: Nyt tag navn

en: Next
da_DK: Næste

en: No %s found
da_DK: Ikke %s fundet

en: No %s found in Trash
da_DK: Ingen %s fundet i papirkurven.

en: No Grade
da_DK: Ingen bedømmelse

en: No courses exist yet. Please add some first.
da_DK: Ingen kurser findes endnu. Tilføj venligst nogle første.

en: No courses found that match your selection.
da_DK: Ingen kurser blev fundet som matcher dit valg.

en: No courses found.
da_DK: Ingen kurser fundet.

en: No items found.
da_DK: Ingen fundne elementer.

en: No learners found.
da_DK: Ingen elever fundet.

en: No lessons exist yet for this course.
da_DK: Der findes ingen lektioner for dette kursus endnu.

en: No lessons found.
da_DK: Ingen lektioner fundet

en: No products exist yet.
da_DK: Ingen produkter eksisterer endnu.

en: No results found
da_DK: Ingen resultater fundet

en: No submissions found.
da_DK: Ingen besvarelser fundet

en: None
da_DK: Ingen

en: Not started
da_DK: Ikke startet

en: Number of Categories (optional):
da_DK: Antal kategorier (valgfrit):

en: Number of Courses (optional):
da_DK: Antal Kurser (valgfrit):

en: Number of Lessons (optional):
da_DK: Antal lektioner (valgfrit):

en: Number of questions:
da_DK: Antal spørgsmål:

en: Optional settings for WooCommerce functions.
da_DK: Valgfrie indstillinger for WooCommerce funktioner.

en: Or %1$s to access your purchased courses
da_DK: Eller %1$s for at få adgang til købte kurser

en: Order Courses
da_DK: Organiser kurser

en: Order Lessons
da_DK: Organiser lektioner

en: Other Learners taking this Course
da_DK: Andre studerende der tager dette kursus

en: Other Lessons
da_DK: Andre lektioner

en: Output the Course Image on the Course Archive Page.
da_DK: Output Course billede på kursus Arkiv side.

en: Paid Courses
da_DK: Betalt Kurser

en: Parent Course Category
da_DK: Overordnede spørgsmål kategori

en: Parent Course Category:
da_DK: Overordnede spørgsmål kategori:

en: Parent Question Category
da_DK: Overordnede spørgsmål kategori

en: Parent Question Category:
da_DK: Overordnede spørgsmål kategori:

en: Parent Question Type
da_DK: Overordnede Spørgsmålstype

en: Parent Question Type:
da_DK: Overordnede spørgsmålstype:

en: Parent Tag
da_DK: Overordnede tag

en: Parent Tag:
da_DK: Overordnede tag:

en: Part of: %s
da_DK: En del af: %s

en: Passed
da_DK: Bestået

en: Password
da_DK: Adgangskode

en: Paste the embed code for your video (e.g. YouTube, Vimeo etc.) in the box above.
da_DK: Indsæt embedkoden til din video (eks. YouTube, Vimeo etc.) i boksen ovenfor.

en: Percent Complete
da_DK: Procentvis gennemført

en: Please add some first
da_DK: Tilføj venligst nogle først

en: Please add some.
da_DK: Venligst tilføje nogle.

en: Please enter your username and password
da_DK: Indtast venligst dit brugernavn og password

en: Please purchase the %1$s before starting the lesson.
da_DK: Du skal købe %1$s før du starter lektionen.

en: Please sign up for the %1$s before starting the lesson.
da_DK: Tilmelde dig for %1$s før du starter lektionen.

en: Please supply a %1$s ID.
da_DK: Angiv venligst et %1$s id.

en: Preview this course
da_DK: Forhåndsvisning af dette kursus

en: Preview:
da_DK: Forhåndsvis:

en: Previous
da_DK: Tidligere

en: Public learner profiles
da_DK: Offentlig studerene profiler

en: Purchase this Course
da_DK: Køb dette Kursus

en: Question
da_DK: Spørgsmål

en: Question %d:
da_DK: Spørgsmål %d:

en: Question Grade:
da_DK: Bedømmelse af spørgsmålet:

en: Question Type:
da_DK: Spørgsmålstype:

en: Question Types
da_DK: Spørgsmålstyper

en: Question grade:
da_DK: Bedømmelse af spørgsmålet:

en: Question media:
da_DK: Spørgsmål medier:

en: Question:
da_DK: Spørgsmål:

en: Questions
da_DK: Spørgsmål

en: Quiz Graded Successfully!
da_DK: Quizzen er blevet bedømt med succes!

en: Quiz Reset Successfully.
da_DK: Quiz nulstillet.

en: Quiz Saved Successfully.
da_DK: Quizzen er gemt.

en: Quizzes
da_DK: Quizzer

en: Re-run Update
da_DK: Re-køre Update

en: Re: %1$s
da_DK: Sv: %1$s

en: Recommended Answer
da_DK: Anbefalede svar

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Remove Question
da_DK: Fjerne spørgsmål

en: Remove Question(s)
da_DK: Fjerne spørgsmål

en: Remove from %1$s
da_DK: Fjern fra %1$s

en: Reset Lesson
da_DK: Nulstil lektion

en: Reset Quiz
da_DK: Nulstil Quiz

en: Reset filter
da_DK: Nulstil filter

en: Restricted Access
da_DK: Område med begrænset adgang

en: Review grade
da_DK: Gennemgå karakter

en: Right:
da_DK: Rigtigt:

en: Run Update
da_DK: Kør opdatering

en: Save Course
da_DK: Gem kursus

en: Save Quiz
da_DK: Gem quiz

en: Save course order
da_DK: Gem kursus rækkefølgen

en: Save lesson order
da_DK: Gem lektionsrækkefølgen

en: Search
da_DK: Søg

en: Search %s
da_DK: Søg %s

en: Search Course Categories
da_DK: Søg kursuskategorier

en: Search Courses
da_DK: Søg i kurser

en: Search Learners
da_DK: Søg i studerende

en: Search Lesson Tags
da_DK: Søg lektion tags

en: Search Lessons
da_DK: Søg i lektioner

en: Search Question Categories
da_DK: Søg spørgsmål kategorier

en: Search Question Types
da_DK: Søg spørgsmålstyper

en: Search Users
da_DK: Søg Brugere

en: Seems you don't have permission to do this!
da_DK: Du har ikke de nødvendige rettigheder til at gøre dette!

en: Select
da_DK: Vælg

en: Select Category:
da_DK: Vælg kategori:

en: Select Learner
da_DK: Vælg studerende

en: Select a Page:
da_DK: Vælg en side:

en: Select a Question Category
da_DK: Vælg en spørgsmål kategori

en: Select a course
da_DK: Vælg et kursus

en: Select a lesson
da_DK: Vælg en lektion

en: Selected from '%1$s'
da_DK: Valgt fra '%1$s'

en: Send Message
da_DK: Send meddelelse

en: Send Private Message
da_DK: Send privat besked

en: Sensei - Category Courses
da_DK: Sensei - Kategori Kurser

en: Sensei - Course Categories
da_DK: Sensei - Kursuskategorier

en: Sensei - Course Component
da_DK: Sensei - Kursus Komponent

en: Sensei - Lesson Component
da_DK: Sensei - lektion komponent

en: Sensei Settings
da_DK: Sensei Indstillinger

en: Sensei Updates
da_DK: Sensei Opdateringer

en: Sent by %1$s on %2$s.
da_DK: Sendt af %1$s den %2$s.

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Show all courses
da_DK: Vis alle kurser

en: Show hierarchy
da_DK: Vis hierarki

en: Show learner's courses
da_DK: Vis studerendes kurser

en: Show post counts
da_DK: Vis indlæg tæller

en: Sign Up
da_DK: Tilmeld dig

en: Single Course Image
da_DK: Single kursus billede

en: Single Lesson Images
da_DK: Single lektion billede

en: Single Line
da_DK: Enkelt linje

en: Skip setup
da_DK: Spring over konfiguration

en: Sort by newest first
da_DK: Sorter efter nyeste først

en: Sort by title A-Z
da_DK: Sorter efter titel (A-Z)

en: Start %s
da_DK: Starttidspunkt %s

en: Start a Course!
da_DK: Start et kursus!

en: Start taking this Course
da_DK: Begynder at tage dette kursus

en: Teacher
da_DK: Lærer

en: Text after the Gap:
da_DK: Tekst efter hullet:

en: Text before the Gap:
da_DK: Teksten foran hullet:

en: The course order has been saved.
da_DK: Kurset er gemt.

en: The lesson order has been saved.
da_DK: Lektionsrækkefølgen er blevet gemt.

en: The number of courses to output for the my courses page.
da_DK: Antallet af kurser til output for mine kurser siden.

en: The pass mark is %1$s
da_DK: For at bestå er %1$s

en: Their quiz is graded (auto and manual grading)
da_DK: Deres quiz er bedømt (auto og manuel bedømmelse)

en: There are no lessons in this course.
da_DK: Der er ingen lektioner i dette kursus.

en: There are no questions matching your search.
da_DK: Der er ingen spørgsmål, der matcher din søgning.

en: There is no translation available for your language!
da_DK: Der er ikke nogen oversættelse tilgængelig for dit sprog.

en: They complete a course
da_DK: Der gennemføres et kursus

en: This learner has no active courses.
da_DK: Denne studerende har ingen aktiv kurser.

en: This learner has not completed any courses yet.
da_DK: Denne studerende har ikke gennemført nogen kurser endnu.

en: This quiz is not able to be automatically graded.
da_DK: Denne quiz kan ikke bedømmes automatisk.

en: This will duplicate the course lessons along with all of their quizzes and questions. Are you sure you want to do this?
da_DK: Dette vil duplikere kurset lektioner sammen med alle deres quizzer og spørgsmål. Er du sikker på du vil gøre dette?

en: This will duplicate the lesson quiz and all of its questions. Are you sure you want to do this?
da_DK: Dette vil duplikere lektion quiz og alle sine spørgsmål. Er du sikker på du vil gøre dette?

en: Title (optional):
da_DK: Titel (valgfri):

en: Total Completed Courses
da_DK: Samlet gennemførte kurser

en: Total Courses
da_DK: Samlet kurser

en: Total Learners
da_DK: Samlet antal studerende

en: Total Lessons
da_DK: Samlet lektioner

en: True
da_DK: Sandt

en: True/False
da_DK: Sandt/Falsk

en: Ungraded
da_DK: Ikke bedømt

en: Update
da_DK: Opdater

en: Update Course Category
da_DK: Opdater kursuskategori

en: Update Lesson Tag
da_DK: Opdater lektion tag

en: Update Question
da_DK: Opdatere spørgsmål

en: Update Question Category
da_DK: Opdater spørgsmål kategori

en: Update Question Type
da_DK: Opdater spørgsmålstype

en: Update completed successfully!
da_DK: Opdatering fuldført!

en: Updated
da_DK: Opdateret

en: Updates
da_DK: Opdateringer

en: Use placeholder images
da_DK: Brug placeholder billeder

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: View %s
da_DK: Vis %s

en: View & reply to private messages sent to your course & lesson teachers.
da_DK: Se & besvare private meddelelser sendt til dit kursus & lektion lærere.

en: View course
da_DK: Vis kursus

en: View results
da_DK: Vis resultater

en: View the lesson quiz
da_DK: Se lektionen quiz

en: WooCommerce Product
da_DK: WooCommerce Produkt

en: Wrong:
da_DK: Forkert:

en: You %1$s the lesson
da_DK: Du %1$S lektionen

en: You are not allowed to view this message.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at se denne meddelelse.

en: You can access %d of this course's lessons for free
da_DK: Du kan få adgang til %d til dette kursus lektioner gratis

en: You can grade this quiz %1$shere%2$s.
da_DK: Du kan bedømme denne quiz %1$sher%2$s

en: You can review your grade and your answers %1$shere%2$s.
da_DK: Du kan gennemgå din bedømmelse og dine svar %1$sher%2$s.

en: You have already added this Course to your cart. Please %1$s to access the course.
da_DK: Du har allerede tilføjet dette kursus til din indkøbsvogn. Venligst %1$s for at få adgang til kurset.

en: You have completed a course
da_DK: Du har gennemført et kursus

en: You have completed a quiz
da_DK: Du har gennemført en quiz

en: You have completed and %1$s the course
da_DK: Du har afsluttet og %1$S kurset

en: You have completed this lesson's quiz and it will be graded soon. %1$sView the lesson quiz%2$s
da_DK: Du har gennemført denne lektions quiz, og den vil snart blive bedømt %1$sSe lektionen quiz%2$s

en: You have no active courses.
da_DK: Du har ingen aktive kurser.

en: You have not completed any courses yet.
da_DK: Du har ikke afsluttet nogen kurser endnu.

en: You have not started this course yet.
da_DK: Du har ikke startet dette kursus endnu.

en: You have passed this course with a grade of %1$d%%.
da_DK: Du har bestået dette kursus med en bedømmelse på %1$d%%.

en: You must be logged in to take this quiz
da_DK: Du skal være logget ind for at tage denne quiz

en: You must first complete: %1$s
da_DK: Du skal først fuldføre: %1$s

en: Your quiz has been graded
da_DK: Din quiz er blevet bedømt

en: Your student
da_DK: Din studerende

en: [%1$s] You have a new message
da_DK: [%1$s] Du har en ny besked

en: [%1$s] You have completed a course
da_DK: [%1$s] Du har gennemført et kursus

en: [%1$s] You have completed a quiz
da_DK: [%1$s] Du har gennemført en quiz

en: [%1$s] Your quiz has been graded
da_DK: [%1$s] din quiz er blevet bedømt

[ctx: column name]
en: Categories
da_DK: Kategorier

[ctx: column name]
en: Category
da_DK: Kategori

[ctx: column name]
en: Course
da_DK: Kursus

[ctx: column name]
en: Course Title
da_DK: Kursus Titel

[ctx: column name]
en: Lesson Title
da_DK: Lektion titel

[ctx: column name]
en: Pre-requisite Course
da_DK: Forudsætning kursus

[ctx: column name]
en: Question
da_DK: Spørgsmål

[ctx: column name]
en: WooCommerce Product
da_DK: WooCommerce Produkt

en: complete the purchase
da_DK: færdiggør dit køb

en: course
da_DK: kursus

en: has started the course
da_DK: er påbegyndt kurset

en: in %s
da_DK: i %s

en: learner
da_DK: Studerende

en: lesson
da_DK: Lektion

en: log in
da_DK: log ind

[ctx: page_slug]
en: courses-overview
da_DK: kursus-oversigt

[ctx: page_slug]
en: my-courses
da_DK: mine-kurser

[ctx: post type single slug]
en: messages
da_DK: meddelelser

[ctx: post type single slug]
en: question
da_DK: spørgsmål

[ctx: post type single url base]
en: course
da_DK: kursus

[ctx: post type single url slug]
en: course
da_DK: Kursus

[ctx: taxonomy archive slug]
en: lesson-tag
da_DK: lektion tag

[ctx: taxonomy archive slug]
en: question-category
da_DK: spørgsmål-kategori

[ctx: taxonomy archive slug]
en: question-type
da_DK: spørgsmålstype

[ctx: taxonomy general name]
en: Course Categories
da_DK: Kursuskategorier

[ctx: taxonomy general name]
en: Lesson Tags
da_DK: Lektion tags

[ctx: taxonomy general name]
en: Question Categories
da_DK: Spørgsmål kategorier

[ctx: taxonomy general name]
en: Question Types
da_DK: Spørgsmålstyper

[ctx: taxonomy singular name]
en: Course Category
da_DK: Kursuskategori

[ctx: taxonomy singular name]
en: Lesson Tag
da_DK: Lektion tag

[ctx: taxonomy singular name]
en: Question Category
da_DK: Spørgsmål kategori

[ctx: taxonomy singular name]
en: Question Type
da_DK: Spørgsmålstype

en: with a grade of
da_DK: Med en bedømmelse på
